Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

JS & PHP problemi?

hamzakirveli

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba, ben bir web projesi için çalışıyorum. takıldığım bir nokta var. js yi iyi bilen kişiler cevaplayabileceğini düşünüyorum.
js ile veritabanında 3 tane kayıt olduğunu var sayalım. bunlar for döngüsü ile listelenip php ile başka bir veri tabanına ekliyorum. ama bu döngü sadece 1 tane kayıt ekliyor. diğer kayıtları eklemiyor.
bu arada döngünün içinde ürün ismini post metodu kullanarak php sayfasına gönderip orada veritabanına yeni kayıt ettiriyorum. ama sadece 1 tanesini kayıt ediyor?

for (i = 1; i <= urunsayisi; i++){
$.post("siparis2.php",{"URUNISMI":veriler.rows.item(i).urunismi},function(){ });
}

arkadaşlar ne yapabilirim? veya başka nasıl bir mantık kullanabilirim? bilirsiniz js den phpye değişken atamak sıkıntılı biraz :/

Benzer konular

alsaberk

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba, ben bir web projesi için çalışıyorum. takıldığım bir nokta var. js yi iyi bilen kişiler cevaplayabileceğini düşünüyorum.
js ile veritabanında 3 tane kayıt olduğunu var sayalım. bunlar for döngüsü ile listelenip php ile başka bir veri tabanına ekliyorum. ama bu döngü sadece 1 tane kayıt ekliyor. diğer kayıtları eklemiyor.
bu arada döngünün içinde ürün ismini post metodu kullanarak php sayfasına gönderip orada veritabanına yeni kayıt ettiriyorum. ama sadece 1 tanesini kayıt ediyor?

$.post("siparis2.php",{"URUNISMI":veriler.rows.item(i).urunismi},function(){ });
}

ilk önce for döngünde ekrana print ettirip bir bak bakalım döngü sağlıklı çalışıyormu.

sanaluser

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.taneryilmaz.net
(function(index){
$.post("siparis2.php",{"URUNISMI":veriler.rows.item(index).urunismi},function(){ });
})(i);
}
Bu şekilde çalışması lazım