Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kanvas Baskı Sorunu

alpaut

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,
Epson T7200 plotter da yeni bir kağıda kanvas baskı yaptım fakat boya tutmuyor elime geçiyor.
Bilgisi olan varsa hangi ayarlarda yapılıyor yardım ederseniz sevinirim.
Saygılarla..

Benzer konular

OnurCulum

🌱Yeni Üye🌱
Eğer Canvas olarak ayarı yoksa Enhanced Matte ,Enhanced Synthetic bu ikisini bi dene istersen eskiden vardı epson şuan hatırlayamadım. Menüden çeşitleri yazarsan yardımcı olur birileri. Yada epson teknik servise sor yeni çıkan makinelerden sanırım o zaten :)

alpaut

🌱Yeni Üye🌱
Eğer Canvas olarak ayarı yoksa Enhanced Matte ,Enhanced Synthetic bu ikisini bi dene istersen eskiden vardı epson şuan hatırlayamadım. Menüden çeşitleri yazarsan yardımcı olur birileri. Yada epson teknik servise sor yeni çıkan makinelerden sanırım o zaten :)

Teşekkürler Onur Bey,
Birçok seçeneği denedim ama sanırım aldığım kanvastan kaynaklı sorun. Sadece koyu ağırlıklı tonların izi çıkıyor ele. Oysa ki Kartuş da orjinal.
Pahalı ve kalın alıyordum kanvası ve internet fiyatlarıyla yarışamıyorum diye biraz incesini aldım. Birçok firma o ince kanvasa kaliteli baskı yapıyor ama ben bşaramadım :)

canvasist

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar vernik laminasyon yapmanız gerekmektedir.

Printec

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,

Sorun büyük ihtimalle kullandığınız kanvastan kaynaklanıyordur. Epson yazıcınız yanlış bilmiyorsam su bazlı pigment mürekkep kullanmaktadır ve kullandığınız dijital baskı kanvasının üzerindeki kaplama (coating) bu ürünle uyumlu olmayabilir. Doğru kanvası alırsanız hiç bir ek işlem yapmadan ruloyu takıp baskı yapabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan bütün kanvas çeşitlerimizi inceleyebilirsiniz. Sayfa açıldıktan sonra sağ tarafta mürekkep filtreleme bölümünden pigmenti seçerseniz sadece sizin yazıcınıza uyan ürünler gösterilecektir.
https://printec-online.com/urun-kategori/baski-malzemeleri/kanvas-ve-tekstil-urunleri/

Saygılarımızla,
Printec Online Ekibi