Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Karikatür Yapımı

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
neresini anlamadınız ? zamanıyla( sn) beraber yazabilirseniz anlatayım.

Son düzenleme:

farketmez

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.farketmez3.com.tr.tc
Hocam valla brush ile yaptığım çizimlere kadar herşey normal. Çizimden sonra oluşturduğu layer olsun, kullandığı efektler olsun hiç birine yetişemiyorum video'da :( (zaten genelinde kısayol kullanıyor sanırım)

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
çizimden sonra boyayacağın alanın layeri seçiliyken boş layer açıp boyayacağın layerin bi altına alıp boyamalısın (böylelikle çizgiler boyanmamış olur) saç ve montun boyama işlemi bitince suratı boyamak için ilk resimden bi tane dublicate yapıp
filter > artistic > poster edges seçip sağdaki ayarlardan yüzün tonlarının en güzel olanını bulup okeylemelisin yine bir boş layer açıp bu kez layeri alta almadan yüzü tonlarına uygun boyamalısın yalnız burada videoda çok hızlı geçiyor örnek bir karikatür açıp renklerini eyedropperle kopyalayıp yüzü bu renklerle boyamalısın( ya da kendi seçeceğin renklere de boyayabilirsin) her renk tonu için bir layer açıp boyarsan hata olursa sonradan düzeltme şansın olur işin bitince bu layerleri istersen birleştirebilirsin (boyamaları boş layerler seçiliylken yapmalısın)işlem bitince de asıl ve kopye resmin gözlerini kapamalısın ki sadece senin yaptıkların kalsın.
aklına takılan olursa yine çekinmeden sorabilirsin

Son düzenleme:

farketmez

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.farketmez3.com.tr.tc
Grafi5907 hocam çok teşekkür ederim yardımlarınız için ama beceremedim bir türlü. Detaylı anlatımını veya daha iyi anlatımlı bir video nereden bulabilirim? Bur da ki arkadaşların zamanlarını çalış detaylı anlatım istemem ayıp olur.