Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kişisel kartvizit çalışması

nihilist

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar bu 2.tasarımım. Kartvizimde grafik ve web tasarımcı olduğunu yazdım ama kesinlikle öyle değil. Henüz hiç bir şeyim sadece dolu gözüksün diye yaptım. Buyrun bakın nasıl olmuş her türlü eleştiriye açığım hatta daha çok eleştiri yapın bana. Arkadaşlar bu arada kartvizit rengi böyle değil programda daha değişik ama buraya paylaştığımda değişiyor sorunu bulamadım.

4qHC.jpg
[/url][/IMG]

Benzer konular

gurkanalkoc

🌱Yeni Üye🌱
Yurtoğlu yazısında bi font kayması olmuş tipik bi durum dikkat etmek lazım aksi halde tasarımlardan eksi puan almamıza sebep :)

ErsemErcil

🏅Acemi Tasarımcı🏅
1o6ix1.jpg

1.) Burda cizgiler kullanmak istemissin, olabilir olmaz bisey degil ama cizgilir birinci olarak kendileri tam duz degil. Birinci cizgi mesela hafif egik (aci olarak degil cizginin kendi duzlugl olarak. Ve onun disinda da uc cizginin yatayligi ayni derecede degil. Ikinci ve ucuncu cizgi daha dik duruyolar.

2.) Aslinda boyle tasarimlarda hem tasarimi sakinlestirmek icin, toparlamak icin ve daha 'temiz' bir goruntu olusmasi icin tasarimdaki cizgilere dikkat etmek gerek. Bu hem dikey hem yatay olarak gecerli. Yani yazilarin baslami noktalarinin ayni cizgi uzerinde olmasi anlaminda. Yoksa birisi daha solda birisi daha sagda baslayinca goze daginik geliyor.

3.) Ucuncu olarak ONUR yazisindaki harflerin arasindaki mesafeyi esitlemen ayni sekilde gozu rahatlatir. NUR yazisi aslinda iyi ama bu uc harfi N harfine bir tik daha yakinlastirman lazim. Yani en azindan bu 4 harfin arasindaki mesafe ayni olmali. Bunu nasil yapicam dersen internette 'kerning games' yazarsan oyunlarla bunu ogrenebilirsin. Ve ben senin yerinde olsam yazinin yanindaki kareyi ve altindaki graphic & web designer yazisini Onur yazisina biraz yaklastiririm. Sanki biraz fazla acik olmus bu yuzden kopmuslar ordan.

Bunun disinda graphic & webdesign yazisindaki fontu kartvizitin gerisinde de kullanmissin. Bunu tavsiye etmem, onun yerine daha sade daha okunakli bir font bulursan atiyorum Futura, Century Gothic gibi buda tasarimini sadelestirir ve daha okunakli olur.

Ve son onerim de renkler olacak. Tasariminda 15 tane farkli renk saydim. Okadar rengin yerine tasarimini 2 veya 3 renge dusurmeni tavsiye ederim. Mesela arka plan gri, logonda beyaz ve sari kullanmissin bu 3 rengi kullanabilirsin. Mesela adres ve telefon numarasinin yanindaki ikonlari sari yapabilirsin, veya facebook, behance vs logolarini sari yapip yanindaki adreslerin arka planindaki kutucuklari duz sari yapabilirsin. Buda guzellestirir tasarimini.

evomas

🌱Yeni Üye🌱
Ben bu büyüklükte olmasına rağmen okumakta zorluk çektim çıktı alıp elime aldığımda büyüteç gerekebilir.

Portfolyo kapağı yada afiş gibi doldurma gereği duymuşsun.
Bence ne kadar sade ve işe yarar olursa o kadar iyi.Zira bir irtibat no, mail ve web adresi üstünden her şekilde ulaşılırsın.Yaratıcılığını web siten üzerinden daha profesyonelce gösterebilirsin.Sosyal medya hesapları fazla, elinde böyle bir kart olsa merak ettiğin biri olsa ilk web sitesine girersin gerisi ordan gelir.

İstediğin hareketi, arka fonda düz bir renk yerine yoğunluğu düşük bir logoyla kazanabilirsin.Bence önce kartvisit paketlerini incele.Özellikle ai formatında olanları.Büyük sıçrama yaratır.

Diğer ufak tefek teknik hatalar düzelir.Önemli olan fikri sağlam bir şekilde oturtup güzelleştirmek.