Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kişisel Logo | emirhan ünal

emirhanunal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.emirhanunal.com.tr
Merhaba,:angel:

Kişisel logo tasarımama son noktayı koydum.

- - Hiç bir şekilde vektör değil, tamamen kendi şahsıma ait bir tasarımdır. - -

Kağıtları simgeler, kağıtlar ise taslakları, tasarımları, projeleri.. Dikkatli bakıldığında yelkeni de andırabilir. Verdiğim efektlerle anılmasını istedim zaten.. :smile:

Yelken'in de denizlerde ki özgürlüğü çağrıştırmasını istedim. Özgür, özgün. Alışılagelmişin dışında, farklı tasarımlar olduğunu belirtmek istedim.

Yorumlarınız benim için önemlidir..

3wud4.png

Benzer konular

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Merhaba,:angel:

Kağıtları simgeler, kağıtlar ise taslakları, tasarımları, projeleri.. Dikkatli bakıldığında yelkeni de andırabilir. Verdiğim efektlerle anılmasını istedim zaten.. :smile:

Yelken'in de denizlerde ki özgürlüğü çağrıştırmasını istedim. Özgür, özgün. Alışılagelmişin dışında, farklı tasarımlar olduğunu belirtmek istedim.

3wud4.png

Hiçbir şekilde vektör değil derken, hazır vektör değil, kendi çizimim demek istedin sanırım.

İlk bakışta yelkeni andırıyor zaten. dikkatli bakıldığında kağıtlar algılanıyor. konsept fena değil ama renkler uyumsuz gibi.

Birde kim buna ilk baktığında grafik. tasarım veya reklamcılıkla ilgili olduğunu anlayabilir? Hiç kimse. Özgün fikirler sloganını ve bu logoyu gördüğümde bunun gemicilik ile ilgili olduğunu söylesem, bana haksızsın, nereden çıkarıyorsun diyebilir misin? Veya başka bir meslek dalı. Logo güzel ama bana birşey anlatmıyor. Siz anlatıyorsunuz. Bu, güzel bir otomobil yapıp tekerleklerini unutmaya benzemiş.

emirhanunal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.emirhanunal.com.tr
Yorumların için teşekkür ederim Önder Adem.

Ben bu logoya kadar birçok denemelerde bulundum bu 3-5 ay değil belki 2 yıl falan boş vakitlerimi kişisel logom için harcadım. Hepsini sıraladığımda bazı tasarımcı arkadaşlarımdan da aldığım fikirler doğrultusunda bunu kullanmaya karar verdim. Aslında henüz daha tam olarak bunu kullanmaya karar vermedim. Sizin gibi araştırmacı ve gerçekten tasarım zekasına sahip kişilerden yorumlar almak daha önemli benim için.

Bahsettiklerinizde haklısınız. Benim bu işlerde çok büyük bir sıkıntım var. izlenime önem vermeye çalışsamda karşımdakinin ilk bakışta neler düşeneceğini pek kestiremiyorum çünkü benim bu tasarımdaki fikrim beynime kazındığı için herkes benim gibi anlayacak diye bekliyorum.. Yorum için tekrar teşekkürler :)

alicinki

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alicinki.com
Birde kim buna ilk baktığında grafik. tasarım veya reklamcılıkla ilgili olduğunu anlayabilir? Hiç kimse. Özgün fikirler sloganını ve bu logoyu gördüğümde bunun gemicilik ile ilgili olduğunu söylesem, bana haksızsın, nereden çıkarıyorsun diyebilir misin? Veya başka bir meslek dalı. Logo güzel ama bana birşey anlatmıyor. Siz anlatıyorsunuz. Bu, güzel bir otomobil yapıp tekerleklerini unutmaya benzemiş.

Bu söyledikleriniz daha çok markalaşma süreciyle ilgili bence. Eğer hepimizin bildiği markalar olmasalardı hangimizin aklına Hürriyet logosunu görünce gazete, Pınar logosunu görünce gıda, Adidas logosunu görünce spor malzemeleri gelirdi. Bu örneklerin ne kadar çoğaltılabileceğini siz de tahmin edersiniz.

Baktığınız anda size sektörünü de söyleyecek bir logo güzel olurdu elbette.
Ama "araba ve tekerlek" örneği bence abartılı olmuş. Belki tampon olabilir :)

baranbeyy

🌟Usta Tasarımcı🌟

Sanırım Partnership Alliance İsimli Yelken firması Senden çaldı bunu.

Çok Ayıp Çok :rofl: Birde

Ben bu logoya kadar birçok denemelerde bulundum bu 3-5 ay değil belki 2 yıl falan boş vakitlerimi kişisel logom için harcadım. Hepsini sıraladığımda bazı tasarımcı arkadaşlarımdan da aldığım fikirler doğrultusunda bunu kullanmaya karar verdim. Aslında henüz daha tam olarak bunu kullanmaya karar vermedim. Sizin gibi araştırmacı ve gerçekten tasarım zekasına sahip kişilerden yorumlar almak daha önemli benim için.

demezmi :) Seni Seniiiiii

baranbeyy

🌟Usta Tasarımcı🌟
Birde kağıtlar,denizler, yelkenler felan anlam katmışsınya elalemin logosuna yarıldım gülmekten.

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Hahaha :D
Arkadaşım bari renkleri değiştirseydin :D
Hazırcılığın bukadarına da karşıyım :D:D:D

Biraz emek diyorum :D:D:D

baranbeyy

🌟Usta Tasarımcı🌟
İşte Bunu alıpta firmaya sunup, o işten milyarlarca lira alan zihniyete karşıyım.

baranbeyy

🌟Usta Tasarımcı🌟

Bu yazıyı okuyan bir firma olsaydım kesin sana iş verirdim.

Son düzenleme:

Soner DİLEK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sonerdilek.net

Sanırım Partnership Alliance İsimli Yelken firması Senden çaldı bunu.

Çok Ayıp Çok :rofl: Birde

demezmi :) Seni Seniiiiii

Arenacı hacı amca vardı bi uğur dündar oda böle "şakacı" diyim artık arkadaşları bulup enseliyodu bide böyle teşhir ediyodu tvde :)) o şakacı arkadaslar dündarı görünce "ala alaa nerden enseledi la bu bizi" diyolardı belki, bu arkadsda aynını sizin için diycek "nerden buluyor la diye" :)) bide muzun içinde bilmem nerden gelen böcek logosu olsa :p

baranbeyy

🌟Usta Tasarımcı🌟
kardeşim ben bu semlekte 11. senem. Onlar Onlar kurtsa biz tilkiyiz, ha onlar tilkiyse bizde kuyruğuyuz. az çok biliyoruz aşinalık var gözlerde. Logoyu gördüğümde templatemi yoksa hakikaten çizilmişmi anlarız.

sinirlendiğim nokta bilmiş bilmiş elalemin logosuna kendi yapmış gibi yorum katması.

SARI KARTAL

🌱Yeni Üye🌱
Hazırcılığa Karşıyız !
( Tamamen Kendi Şahsıma Ait Bir Logodur )
Yorumlarınız Benim İçin Önemlidir .

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Bu söyledikleriniz daha çok markalaşma süreciyle ilgili bence. Eğer hepimizin bildiği markalar olmasalardı hangimizin aklına Hürriyet logosunu görünce gazete, Pınar logosunu görünce gıda, Adidas logosunu görünce spor malzemeleri gelirdi. Bu örneklerin ne kadar çoğaltılabileceğini siz de tahmin edersiniz.

Baktığınız anda size sektörünü de söyleyecek bir logo güzel olurdu elbette.
Ama "araba ve tekerlek" örneği bence abartılı olmuş. Belki tampon olabilir :)

Hürriyet logosu bir gazetenin üstünde tanındı ve altında "günlük vs. vs. gazete yazıyor. Pınar logosu bir süt şişesinde veya bir peynirin üstünde olduğuna göre kimse bunun bir kuruyemiş markası olduğunu düşünmedi, Adidas logosu bir ayakkabının veya eşofmanın üstünde olduğu için insanlar spor malzemeleri ürettiğini anladı. Sizin bahsettiğiniz ÜRÜN MARKALARI... Tekrar düşünün. Ayrıca ben burada bir kartvizit görüyorum, yolda bulsam ne diyebilirim bu kartvizit için? Hangi sektöre ait?

fareliadam

🌟Usta Tasarımcı🌟
ŞOK! ŞOK! ŞOK!!!

Logoyu araklayan grafiker kılıklı tilki, enselenince kayıplara karıştı.

Arkadaş korsanında bu kadarı; sen 2 sene uğraş logo yap, dakikasında çalsınlar...

Kopye çekmek sanattır ama yakalanmamak kaydıyla!

Yani olay mizansene açık, çok malzeme çıkar ama ben olayın tirajını komikleştirmeye yoruldum.

Umarım yalan konuşmayı bırakırsınız.

Ve bu olayın hayatınız için bir donum noktası olması temennisiyle.

fareliadam

🌟Usta Tasarımcı🌟
birde şu varki,
bu kadar basit bir çizim için tamamen kendime ait kelimeleri ile başlanılması direk kafada acaba benzeri varmı sorularıyla araştırmaya itiyor. cinayet masası ekipleri failleri fazla rahat veya paniklemeleriyle deşifre ediyor. sizde fazla paniklemişsiniz maalesef...

emirhanunal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.emirhanunal.com.tr
Aaaa valla haberim yoktu demek isterdim :D Harbiden ama tam aradığım mantığa uyduğu için copy paste :/ Kötü bi duygu imiş :D

Arkdaşlar şöyle de bir durum var terzi kendi söktüğünü dikemiyor yahu..

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Aaaa valla haberim yoktu demek isterdim :D Harbiden ama tam aradığım mantığa uyduğu için copy paste :/ Kötü bi duygu imiş :D

Arkdaşlar şöyle de bir durum var terzi kendi söktüğünü dikemiyor yahu..

Hahaha seni sitemizin "pişkini" ilan ettim. :D:D:D