Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Koltuğa Desen Giydirme

novem

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Çok araştırdım fakat bir sonuç bulamadım.Şu resimdeki gibi koltuğa nasıl desen giydirebilirim ?

photoshopta-mobilyaya-desen-giydirmek.jpg

Benzer konular

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Photoshop kullanıyorsanız, görseli ve deseni aynı sayfada açın. Desenin layer seçenekleriyle oynayarak bunu kolayca yapabilirsiniz.

u5qv.jpg

novem

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
:)

Orayı biliyorum fakat koltuğun girinti ve çıkıntısı var dikkat ettiyseniz.Onu sormuştum. :)

Distort - Displace olarak koltuğu kaydedip buradan açıyorum fakt bu seferde desen ile oynama yapamıyorum çünkü koltuğun büyüklüğü neyse ona göre seçiyor.Pattern olarak kaydettim bununla alakalı olabileceğini düşünüyorum ama bür türlü yapamadım.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
:)

Orayı biliyorum fakat koltuğun girinti ve çıkıntısı var dikkat ettiyseniz.Onu sormuştum. :)

İyide eklediğiniz koltuktaki girinti çıkıntı sadece göz yanılması gibi:) Üşenmedim hemen basitte bir örnek yaptım?

u5xw.jpg

u5y8.jpg

novem

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim fakat istediğim sonuç bu değildi.:)

nob

🏆Pro Tasarımcı🏆
Aşağıda yaptığım çalışma gibi Filter>Vanishing Point i kullanarak isteğine uygun gerçekçi kaplama yapabilirsin

novem

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sağolum hocam yöntem işime yaradı fakat vanishing point te resim açıyorum yerleştiriyorum fakat onayladıktan sonra resimde oynama yapamıyorum.Sonra köşeleri seçiyorum ama dışarıda kalan ufak tefek yerler oluyor onları nasıl seçebilirim.Hani sadece kare şeklinde köşeli mi seçebiliyoruz ?

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
neden işin aslını öğrenmiyorsunuzda uydurma şeyler icad ediliyor anlamadım. İin aslı. Bu tür resimler 3d çalışmaların tabiri caizse "ben çalışmayı yaptım sende kaplamasının yap kullan" türünden çalışmalardır. Sende açarsın max-maya türünden bir program veya daha olmadı key shot adlı render programı alır istediğin kaplamayı atama yaparsın. her türlü açıdan istediğin çözünürlükte ve ışıkta render alırsın. bunların hepsini nettte bulabilir derslerine ulaşabilirsin.

novem

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Haklısınızda benim şuan için bu çalışmayı photoshopta yapmam gerekiyor.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
neden işin aslını öğrenmiyorsunuzda uydurma şeyler icad ediliyor anlamadım.

Bu tür çalışmalar keşke bahsettiğiniz kadar kolay olsaydı. Kaplama yapabilmek için model olması gerekir yeniden modellemek bazen çok zahmetli olabilir ve bilgi ve program eksiği olanlar yapamaya da bilirler. İnternette paylaşılan bilgilere bakarak ışık ayarlamalarının yapılması da neredeyse imkansızdır ki belirli bir bilgi ve tecrübe ister. Eğer hazırda model varsa kaplamak kolay olabilir ama diyelimki kendi çektiğimiz bir resimden koltuğun döşemesini değiştirmek istiyorsak bu Photoshop'da yapılamaz mı yani? Photoshop'da bu tür değişiklikler gayet başarılı şekilde yapılabildiği için sadece döşeme değiştirmek için 3d programına ihtiyaç yoktur. Photoshop'da nasıl yapıldığı ise bu bölümün konusu ...

nob

🏆Pro Tasarımcı🏆
neden işin aslını öğrenmiyorsunuzda uydurma şeyler icad ediliyor anlamadım. İin aslı. Bu tür resimler 3d çalışmaların tabiri caizse "ben çalışmayı yaptım sende kaplamasının yap kullan" türünden çalışmalardır. Sende açarsın max-maya türünden bir program veya daha olmadı key shot adlı render programı alır istediğin kaplamayı atama yaparsın. her türlü açıdan istediğin çözünürlükte ve ışıkta render alırsın. bunların hepsini nettte bulabilir derslerine ulaşabilirsin.

Soru 3D koltuk tasarlama değil sadece desen giydirme nasıl olur diye sorulmuş.Uydurma bir icat söz konusu yoktur.Photoshopta Vanishing Point ile giydirme olayı çok rahat yapılabilmektedir.