Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kutu açılımı

Fatmaslny

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar ben bir reçel kutusu tasarlıyorum. Elimde ki reçel kavanozuna göre ayarladım ölçülerini falan ancak çıktı şekline almam için galiba bıçak payı diye bir olay varmış onu bırakmam gerekiyormuş galiba hiç anlamıyorum. O payı benim mi bırakmam gerek yoksa çıktı almaya giderken onlara mı söylemem gerek. Nasıl yapmalıyım?
Bu arada resim koyamadığım için kutunun resminide atamıyorum. :(

Berlaquettin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Selamlar

Baskida kullanacagin malzemeye gore degisir ama genelde 3 mm'lik bir pay baskiyi sorunsuz hale getirecektir. Yaptigin calismanin kenarlarindan bu kadarlik bir fazladan pay birakirsan isini gorur.

Fatmaslny

🌱Yeni Üye🌱
Selamlar

Baskida kullanacagin malzemeye gore degisir ama genelde 3 mm'lik bir pay baskiyi sorunsuz hale getirecektir. Yaptigin calismanin kenarlarindan bu kadarlik bir fazladan pay birakirsan isini gorur.

Kullanacağın malzemeye göre değişir derken nasıl yani, bütün çizgilerin yanlarına mı 3mm'lik payı vermeliyim. Birde bu 3 mm'lik payı normal ölçülerin içerisinde mi yoksa ek bir ölçü olarak mı vermeliyim.

pınar67

🌟Usta Tasarımcı🌟
normal ölçülerin dışına vereceksiniz malzemeye göre derken de malzemenin kalınlığına ve tutuculuğuna göre değişir demiş meslektaşım genelde 3 mm yeterli oluyor bununla alakalı internetten araştırma yapabilirsiniz.