Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Latin alfabesi ile yazılmamış metinler

turuncum

🌱Yeni Üye🌱
Rusça, arapça, gürcüce, yunanca yazılmış metinleri çalışmalarınıza nasıl uyguluyorsunuz veya uygulayabiliyormusunuz.

ErenFahri

🌱Yeni Üye🌱
selam ilk önce şunu söyleyeyim latin harflerinin dışındaki tüm diller için sistemin o dilde olması gerekiyor yoksa ne sistem nede programlar fontları desteklemiyor ben arapça bir kitap hazırladım yaklaşık 360 sayfalık ve tamamını arapçaydı ben arapça olan world dökümanlarını pdf yapıp onları photoshopta açtım ve yazıları resim gibi Quark'a yerleştirdim kalitesinde de hiçbir problem olmadı tek sorun dökümanın tamamı resim olduğu için biraz yüklü bir çalışma oluyor. onun haricinde herhangi bir sorun yaşamadım. tabi normal bir tasarıma göre biraz daha sürüyor eğer sende latin harflerinden oluşmayan dillerde katalog yada herhangi birşey yapacaksan ilk önce o metni pdf e çevir ve photoshopta kullanacağın bölümleri birer resim gibi kesip farklı kaydet ve sonra Quarke yada In Design'e çağırıp yerleştir. En kolay sistem bu bunuda ben buldum. Eğer başka bir yöntemi olan varsa onuda uygulayabilirsin

soneraktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ben uzun süre bisküve ve çikolata kutuları yaptım.
Muhteviyat bölümünde özellikle rusça ve arapça yazılar mutlaka oluyordu.
Bir süre sonra işi abartım normal bir metinmiş gibi yazmaya başladım.
Arapça Sembol diye bir fontla arapçaları, Cyrillic fontuyla da rusçaları yazıyorum