Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Led Gibi Parlaklık Vermek?

ledsistem

🌱Yeni Üye🌱
Selamün Aleyküm arkadaşlar Corel drawda çalışmalar yapıyorum çok acemiyim yeni işim gereği çözmem gereken ve öğrenmem gereken özellikler var bunlardan birisi ise led deliklerine led gibi parlaklık vermek nasıl yapabilirim örnek resim allta inşaAllah ustalardam yardım bekliyorum...!

sgk.jpg

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
yapmasına yaptımda çok yakın olarak resmini yüklemeyi beceremem diye yazıyla anlatayım. Önce işe bir zemin ver. ben yazıyı yazdım conturla büyültüm. sonra ona hacim verdim. Conturla büyüttüğüm orjinal harflere lacivertr drop shadow uyguladım. değerinide 20 - 15 gibi ve outside olarak ayarladım. sonra bunu convertledim. yazıyı kenara aldım. sadece drop shadow kaldı. onuda transperance toold a subtrack a (10 değerine) a getirdim. kenara aldığım yazısı tekrardan yerine getirip oınun üzerine 1.5 mm lacivertten beyaza dolgulu edgeside 20 olan daireleri (led olacak) dizdim. (blend ile) daha sonra bunlarıda harflere göre transperance tool ile add olarak ayarladım ve değerini 0 yaptım. epey bi yakaladı

ledsistem

🌱Yeni Üye🌱
Allah razı olsun kardeşlerim ama olayı tam anlamadım ben :S denedim bir kaç sefer daha parlak veremiyormuyuz birde etrafta makyaj gibi oluyor shadow ile tek yuvarlaklar yansın istiyorum parlak olarak yayılmasın etrafa mutlaka vardır ama nasıl :S

MustMuster

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.facebook.com
işin temel mantığının kapmak için şu dediklerimi yap. bütün değeri 100 olan siyah cmyk veya tam siyah olan rgb zemin üzerine herhangi bir yazı yaz. mesel< 100 punto sgk yazısı yaz. buna drop shadow ver. ancak rengini mavi yap. yanında standart olarak multiply olarak gelir onu add olarak değiştir opacity 70-80 gibi feathering ise 25 gibi yap. sonra bu işi tut tam üst üste kopyala (x-y o yaparsan üst üste olur) bu defa üstte olanın r değerini 50 ye çek ve feather değerinide 12 gibi yap. zaten genel hatların belli olması lazım. üsttekiniin rengini mesela magentaya getirince neonlaşma dahada belirginleşir. bundan sonrası artık sana kalmış. umarım yardımcı olabilmişimdir. (Not: nick farklı olabilir işyeridnen yazıyorum)