Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bozkır Belediyesi Logo Yarışması Sonuçları

ceylankral

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yarışmayı kazanan logolar (Soldan sağa sırasıyla 1. 2. ve 3.)

Birincilik ödülü 6.000 TL
İkincilik ödülü 4.000 TL
Üçüncülük ödülü 2.000 TL

LOGOOOOOOOOOOOOOOOOOO74768.jpg

Açıklama olarak bozkir.bel.tr sitesinde şöyle bir açıklama yapılmış;

Bozkır Belediyesi, düzenlemiş olduğu logo ve kurumsal kimlik yarışması neticesinde, logosunu ve kurumsal kimliğini değiştiriyor.
Logo yarışmasının jüri heyeti, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Grafik Tasarım Bölüm Başkanı Doç. Dr. Abdulgani Arıkan, Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Uğur Atan, Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Emekli Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Büyükcanga, Konya Ticaret Odası Grafik Tasarım Uzmanı Muhammed Fatih Özsoy, Atlantis Medya İmtiyaz Sahibi Cafer Sadık Şahin, Bozkır Belediyesi Halkla İlişkiler Uzmanı Resul Bolat’ın değerlendirmesinin ardından meclise üç çalışma sunularak, Bozkır Belediyesi Plan ve Bütçe komisyonu değerlendirmesiyle birlikte, Bozkır Belediyesi Meclis Üyelerinin salt çoğunluğuyla;
Birinci; ZEYTUN Rumuzlu Zeynep Topal’a ait logo ve kurumsal kimlik çalışması,
İkinci; NİDA55 Rumuzlu İlyas Deniz Gökçe’ye ait logo ve kurumsal kimlik çalışması,
Üçüncü; Lasnutemha Rumuzlu Ahmet Ünsal’a ait logo ve kurumsal kimlik çalışması
olarak belirlenmiştir.
Yarışmanın birincisi olan logo ve kurumsal kimlik çalışmasının yarışmacı tarafından açıklaması şu şekilde,
“Logoyu tasarlarken Bozkır’ın köklü geçmişinden, sosyal ve coğrafi özelliklerinden yararlandım. Logonun üst kısmında Bozkır’ın eski ismi olan Aslanlar Şehri’den esinlenerek stilize ettiğim aslan formunu kullandım. Aynı zamanda aslanın yelesinden yine Bozkır’daki kültürel bir miras olan Zengibar Kalesi’nin bir kısmını aslanın yelesiyle bütünleyerek betimledim. Logonun alt kısmında bulunan formu ise, Çarşamba çayının üzerinde bulunan köprüden yola çıkarak çizdim. Yeşil renk kullanma sebebim Bozkır’ın çevresini saran çam ağaçlarının renginden aldım. Son olarak da font olarak myriad pro fontunu kullandım.”

Yarışmaya katıldığım logo çalışması

WkvMv4.jpg