Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Lise öğrencisi olarak kafam çok karışık!

Ofejpg

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar foruma az önce üye oldum. Çok büyük ikilemde, hatta üçlem, dörtlemde kaldım...
Bu konuda tecrübeli birilerine danışma ihtiyacı duyduğum için foruma geldim. Sorun şu:
Grafik tarasım bölümü içeren üniversitelerin hepsi özel. Hiçbir devlet üniversitesi grafik tasarım bölümü içermiyor. Doğrusu ailemin de özel üniversiteye para verecek durumu yok. Tam burslu kazanmam gerekiyor.

Yaptığım araştırmalara göre bu mesleği icra etmek için üniversite diploması olmassa olmaz bir unsur değil. Firmalar daha çok tecrübeye, deneyime ve referanslara bakıyor anladığım kadarıyla. Bu durumda bu sene + üniversite (4 yıl) = toplamda 5 sene boyunca okula ağırlık vermek yerine 5 yıl boyunca bu işi icra eden insanların yanında izlenimler yapıp tecrübeler kazanıp, basit işler yaparak referanslar biriktirebilirim. Bu durumda bu işi icra etmeye 5 yıl sonra değil şimdiden hafif hafif yapmaya başlarım
Peki buna değer mi?
Üniversite okumam ile okumamam arasında alacağım maaş, çalışma şartlarım vs. Fark var mı? Gerçekten çok kararsız kalmış durumdayım.
5 yıl tecrübe kazanıp iş hayatına girmek mi yoksa 5 yıl okuyup diploma ilemiş hayatına 5 sene geç girmek mi mantıklı acaba??
Şimdiden çok teşekkür ederim. Yardımlarınızı bekliyorum.