Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Logo Programı (İstek)

F`netka

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar bana güzel ve düşük mb lık bir logo programı söylermisiniz.İçinde çizgi karakterleride bulunan.. :rofl:

Benzer konular

wolky66

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aaalogo programını deneyebilirsiniz. ve başka arzunuz varsa arkadaşa söleyin o yerine getiricektir isteğinizi ..

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
"logomagician" harikadır, resmi seçiyosunuz, yazı tipini seçiyosunuz, ara yüze firma ismi ve sloganı yazyıosunuz, son olarak gelen pencereden, kaç alternatif istediğinizi de seçtikten sonra "ok"

ancak bulmak zor. :( google da bi kaç gece sabahlamıştım bulana kadar bende.

dreamsantana

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ya ben pratik çözümlerin daha faydalı olacağına inanıyorum. Mesela forumda bazen hazır template kullanan arkadaşlar oluyor. Hemen yadırgandığına şahit oluyorum. Eğer estetik bir görütü verebiliyor ve bunu daha az bir sürede yapmasını sağlıyor ise bunun ne mahsuru olabilir ki. Sanki her hazırladığımız ürün %100 bize mi ait oluyor. Muhakkak bir yerlerden alıntı yapıp istifade ediyoruzdur. Zaten derler ki zeki insanlar kendi deneyimlerini, daha da zeki insanlar başkalarının deneyimlerini de kullanır.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Ya ben pratik çözümlerin daha faydalı olacağına inanıyorum. Mesela forumda bazen hazır template kullanan arkadaşlar oluyor. Hemen yadırgandığına şahit oluyorum. Eğer estetik bir görütü verebiliyor ve bunu daha az bir sürede yapmasını sağlıyor ise bunun ne mahsuru olabilir ki. Sanki her hazırladığımız ürün %100 bize mi ait oluyor. Muhakkak bir yerlerden alıntı yapıp istifade ediyoruzdur. Zaten derler ki zeki insanlar kendi deneyimlerini, daha da zeki insanlar başkalarının deneyimlerini de kullanır.

Malesef bu konuda bir hata yaptığınızı ifade etmek isterim.

Çünkü bahsettiğiniz konu bizlerin uzmanlık alanı olan bir iş.

Profilinizde "Eğitimci" yazıyor. Hangi konuda eitim yaptığınızı elbetteki bilmiyorum. Fakat konu "logo" olunca; evet kesinlike bize ait olmalı. Çünkü bu konunun kuralı budur. Bunun açılımını burada yapmadığım için sadece kural diyerek geçiştiriyorum. Ama forumda yeterli araştırma yaparsanız logonun neden özgün olması gerektiğini görebilirsiniz.

Sanki her hazırladığımız ürün %100 bize mi ait demişsiniz.

Evet doğru olanı budur. Fakat vazı durumlarda ilgili materyalleri başka yerlerden de edinilebilir. Bunun da belirli bir oranı vardır. Bu oranın altında olanlar tasarım değil kopya olur. Bu oran da yine logoda anlaşılmasın. Logo %100 özgün olmalıdır.

"...daha da zeki insanlar başkalarının deneyimlerini de kullanır." demişsiniz fakat...

Eğer ben bir logo çalışması yaptıysam ve sizde bunu alıp değiştirip kullandıysanız bu benim ürünüm olan (malım) bir tasarımı sizin almanız demektir. Bunun deneyim ile ilgisi yokur. Deneyimden yararlanmak istiyorsanız girersiz başarılı tasarımcı bir arkadaşın yanına, çalışma deneyimleri ile ilgili ondan yardım alırsınız. Çizginizi belirleyip siz de başarılı olmak için çaba sarfedersiniz.

Fakat ustanızın logosunu alıp değiştirdiğinizde olay "deneyimlerinizden yararlanıyorum" mazereti ile savunulamaz.

Arkadaşlar bana güzel ve düşük mb lık bir logo programı söylermisiniz.İçinde çizgi karakterleride bulunan.. :rofl:

https://www.grafikerler.net/inkscape-alternatif-vektorel-program-t4000.html

Bu program sanırım sizin aradığınız türden. Hem düşük Mb. hem de ücretsiz olarak lisans sorunu yaşamadan kullanabileceğiniz bir program.