Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Logo Tasarımı Yaptırılacak - Türkiye Geneli

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

togidesign

🌱Yeni Üye🌱
Logo Tasarımı Yaptırılacak

Aranan Şehir: Türkiye Geneli

Çalışma Şartları: Serbest çalışan (Freelancer)

İşle ilgili açıklama: Togiweb adında bir bilişim firması kurcam bende grafikle ilgileniyorum ancak kendime bir logo çizemedim bir türlü olmuyor. togiweb bilişim hizmetleri olcak ünvan. ilgilenenler bana ulaşırsa çok sevinirim.

E-posta: tolgabarhun@gmail.com

Telefon: 0531 516 79 80

Hezarfen

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Dikkat!

İlanları - ya da da takip edebilirsiniz.

Alıntı Mesajın faydası! | E-ticaret nedir? |
thread_lock_new.gif
İlan kapatmak!

Önemli Hatırlatma:
Grafikerler.net forumlarında yayınlanan ilanların onaylanması kurallar açısından yapılır ve içeriği ile ilgili denetim yapılmamaktadır. Siteden faydalanarak yapılan anlaşmalarda grafikerler.net hiç bir mesuliyet kabul etmez.

tolgaga

🌱Yeni Üye🌱
Değerli grafiker arkadaşlarım, üzerinden biraz zaman geçmiş olsa da bildirmek istedim. İlan sahibi ile uygun fiyata anlaştık. Birkaç tane alternatif hazırlayıp gönderdim. Sonunda birini beğendi ve üzerinde istediği değişiklikleri yaptım. Ücreti yatırmak için hesap numarası istedi, gönderdim. Ancak ondan sonra bir daha kendilerinden haber alamadım. İleride ilan sahibi başka iş verecek olursa lütfen bu durumu göz önünde bulundurun, emekleriniz boşa gitmesin.

Herkese iyi akşamlar.

bright

🌟Usta Tasarımcı🌟
kusura bakmayın ama siz bunu hakketmişsiniz her önünüze gelen ilana atlarsanız ve kendinize garantiye almazsanız olacağı budur sadece bu sitede değil bundan başka grafikerler sitesinde aynı sorunlara tanık oluyorum fiyat düşürenler mi ararsınız, hemen iki dakika da tasarım yapıp buyrun tasarımınız diyenler mi arar sınız, hatta ben bedava yapıyorum üstelik üstüne bir de para veriyorum diyenler mi ararsanız işte görün grafik tasarımcıların hadi budur

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
kusura bakmayın ama siz bunu hakketmişsiniz her önünüze gelen ilana atlarsanız ve kendinize garantiye almazsanız olacağı budur sadece bu sitede değil bundan başka grafikerler sitesinde aynı sorunlara tanık oluyorum fiyat düşürenler mi ararsınız, hemen iki dakika da tasarım yapıp buyrun tasarımınız diyenler mi arar sınız, hatta ben bedava yapıyorum üstelik üstüne bir de para veriyorum diyenler mi ararsanız işte görün grafik tasarımcıların hadi budur

Size katılıyorum, hiç riske girmeye gerek yok bence. Peşin çalışın, karşıdakinin işine gelmiyorsa hiç iş yapmayın, hemen bırakın o işi. Para verecek adam bu tür konularda kem küm etmez en azından kaporanızı yatırır. Ben bu hatayı ilk işimde yaptım, o gün bugündür peşin çalışıyorum.

tolgaga

🌱Yeni Üye🌱
Size katılıyorum, hiç riske girmeye gerek yok bence. Peşin çalışın, karşıdakinin işine gelmiyorsa hiç iş yapmayın, hemen bırakın o işi. Para verecek adam bu tür konularda kem küm etmez en azından kaporanızı yatırır. Ben bu hatayı ilk işimde yaptım, o gün bugündür peşin çalışıyorum.

Haklısınız riske girmeye gerek yok. Ancak bu işe böyle başladım, düşük ücretli bir iş yapıyorsam müşteri ile pazarlık etme gereği duymuyorum. Arada bir de böyle durumlar yaşanıyor doğal olarak. Ancak artık insanlara iyilikte yaramıyor. Düşük, yüksek ücretli iş demeden kapora almak yada peşin çalışmak şart oldu.

"bright" gözlemlerinizde çok haklısınız. Bir çok yerde görüyorum, Logo yarışması 10 lira ödül demiş. Bazıları var bunun üstüne yarışma süresi 2 ay diyor. Dediğiniz gibi bedava yapıyorum diyenler var. Ancak yazımdaki amaç ortada sorun olduğundan ziyade grafiker arkadaşları ilan sahibi hakkında uyarmaktı.

bright

🌟Usta Tasarımcı🌟
tolgaga arkadaşım senden ve diğer arkadaşımlarımdan bu kadar sert bir acıklama yaptığım için özür dilerim ancak konuyu görünce acıklama yapma ihtiyacı duydum ve böle bir olayla karşı karşıya kalmana gercekten üzüldüm uyarın için de ayrıca tşk ederim

diğer bir konu olarak da şunu söyleyim, cok acık ve net sölüyorum müşterim olacak kişiye ya da tasarımını yapacağım kişiye hakkı olan fiyatı neyse acık ve net sölerim pazarlık payı yerine göre koyarım ister kabul eder ister kabul etmez kendi bilir, ayrıca aklımdan şu düsünceyi de hic gecirmem ben yapmasam başkası yapar gibi valla yaparsa yapsın o kişinin enayiliği de beni ilgilendirmez, atıyorum logo tasarımında 500 tl den aşağı fiyat vermem üstü olur altı olmaz yapan yapar, şunu da belirteyim ki bu böle bir durum da şu ana kadar başıma gelmedi o yüzden her gördüğünüz işe kefallemeyin derim

sağlıcakla kalın

leonidas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu siteye epeydir takip ediyorum ve okadar çok görüyorum ki.. bu tarz
olayları....

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bu konuda patent enstitüsünden de yardım alabilirsiniz. . .

Yaptığınız çalışmayı müşteriye sunmadan önce TPE ye başvuru yapabilir ve tasarımınız hakkında hak iddia edebilirsiniz... Ayrıca patent masrafları 2007 den beri devlet bursu tarafından karşılanmakta(hatta cebinizde fazladan para bile kalıyo :) ), hem başvuru aşamasında ki çalışmalarınızdan bile hak talep edebilirsiniz (dava açarak tabi)

bi araştırın kendinizi bi de bu şekilde sağlama alın derim, en kötü müşteriye bu durumu çaktırn ki cüret dahi edemesin böyle birşeye. . .

biraz uğraştırır ama emin olun alacağınız tazminat anlaştığınız fiyatın en az iki katı olacaktır :D

Saygılar. . .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...