Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Logo type çalışmalarım -9- grafiker değilim

hendorfine667

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
logotype9bz9im5.jpg

Benzer konular

grafideal

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşım grafiker değilim demişsinde pardon ama uzaylımısın :))) grafik tasarımla alakası olmayan biri bu kadarını yapamaz. genel olarak web e hitap eden iconlar sanırım sende ağırlıklı olarak web tasarım işiyle uğraşıyorsun.iyi çalışmalar

melekru

🌟Usta Tasarımcı🌟
hazır logoları andırdı bana da ilk bakışta

emeğinize sağlık iyi çalışmalar

DURU_SU

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Grafiker değilim yazmışsınız, grafiker olmak istiyorum falan diyede belirtmemişsiniz. Bu firmalar neden size logo çalışması yaptırdılar. Grafiker olmadığınız halde kapınızın üzerinde bir Grafik tabelası mı var acaba? Çalışmalarınızı buraya koymanızın nedeni nedir peki grafikerlerin grafiker olmayan birinden feyz almalarını sağlamak mı?

Cerrah değilim ama bir ameliyat yapsam mı acaba? Zevk olsun diye. Hoş olur mu sizce?

Lütfen herkes kendi işine baksın. Uygulama yapabilmekle iki program öğrenmekle olmuyor bu işler. YARATABİLMEK ÖNEMLİ.

Son düzenleme:

hendorfine667

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
durusu hanımcım grafiker olunmaz doğulur dicem olmıcak.......benden feyz almak istiyorsanız diğer diğer çalışmalarıma bakabilirsiniz..........amacım kusurlarımı gidermek mesela cool media playeri gerçekci yapamadığımı düşünmüştüm şimdi sen bana deseydinki mesela birazdaha blur ekleseydin falan tarzında yazsaydın saten feyz almana gerek kalmazdı diye düşünüyorum.....ben bunların yetersiz olduğunu ve hatta basit olduğunu düşünüyorum amacım hava atmak değil..........eğer sen mükemmel olduğunu düşünüyorsan ben öyle düşünmüyorum yaratmak nedemek bu logoları çaldğımımı dşündün yoksa :D

DURU_SU

🏅Acemi Tasarımcı🏅
durusu hanımcım grafiker olunmaz doğulur dicem olmıcak.......benden feyz almak istiyorsanız diğer diğer çalışmalarıma bakabilirsiniz..........amacım kusurlarımı gidermek mesela cool media playeri gerçekci yapamadığımı düşünmüştüm şimdi sen bana deseydinki mesela birazdaha blur ekleseydin falan tarzında yazsaydın saten feyz almana gerek kalmazdı diye düşünüyorum.....ben bunların yetersiz olduğunu ve hatta basit olduğunu düşünüyorum amacım hava atmak değil..........eğer sen mükemmel olduğunu düşünüyorsan ben öyle düşünmüyorum yaratmak nedemek bu logoları çaldğımımı dşündün yoksa :D

Grafiker değilseniz benim gibi bu mesleğe 15 yılını vermiş biri ile bu konuda hiç tartışmaya girmeyin derim.

Tabikide çalışmalarınız yetersiz, tabikide hem grafiker olmayıp hemde çalışmalarınızın mükemmel olduğunu düşünmeyeceksiniz öyle yaparsanız bu kadarı da pes doğrusu derim. Kullandığınız ikonların versiyonlarını bu gibi sitelerden bedava almayanı dövüyorlar.

Neden yorum istiyorsunuz ki? Ne işinize yarayacak Grafiker değilsiniz öyle değil mi? Bırakında bu yolda ilerleyenlere yapalım yorumumuzu bu işten onlar ekmek yiyecekler.

Tekrar söylüyorum Herkes kendi işine baksın.

Ben Cerrah olmadığım için ameliyat yapmıyorum. Cerrahların forumlarındada yaptığım katliamın fotoğraflarınıda yayınlamıyorum.

Bilmem anlatabildim mi?

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
bence bir yanlış anlama aldı başını gidiyor... Arkadaş galiba grafiker değilim derken, gelişiyorum manasına getirdi... duru su herkes kendi işini yapsın dedi... iki taraf da haklı ve iki tarafa da dokunan birşey yok aslında relax arkadaşlar. :)

Son düzenleme:

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Kurallarımız gereği, başlık altındaki konulara paylaşım ile alakalı olmayan yorumlar yapmak konuyu dağıtacak ve forumda karmaşa yaratacaktır. Lütfen konu ile alakalı olmayan düşüncelerinizi bu konulara ait bölümlerde yeni konu açarak paylaşınız.

DURU_SU

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kurallarımız gereği, başlık altındaki konulara paylaşım ile alakalı olmayan yorumlar yapmak konuyu dağıtacak ve forumda karmaşa yaratacaktır. Lütfen konu ile alakalı olmayan düşüncelerinizi bu konulara ait bölümlerde yeni konu açarak paylaşınız.

Forum kurallarınızda konu ile ilgili böyle bir maddeye rastlayamadım. Sadece konu ile alakası olmayan mesajlar demişsiniz fakat benimki tamda konu ile alakalı bir mesaj. Lütfen sizde böyle bir forumun yöneticisi olarak bu tarz olaylara prim vermeyiniz. Ve bu mesleği koruyunuz. Bu mesajı silebilirsiniz.

Saygılar

hendorfine667

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Forum kurallarınızda konu ile ilgili böyle bir maddeye rastlayamadım. Sadece konu ile alakası olmayan mesajlar demişsiniz fakat benimki tamda konu ile alakalı bir mesaj. Lütfen sizde böyle bir forumun yöneticisi olarak bu tarz olaylara prim vermeyiniz. Ve bu mesleği koruyunuz. Bu mesajı silebilirsiniz.

Saygılar

ya senin amacın ne ben elbette grafik tasarım işiyle uraşmaya çalışıyorum bu işten para kazanıyorum, 15 yıl uzun bi süre ama saldırmanı gerektiren şeyi 15 yıl içinde neden kavrayamadın anlamış değilim beğenmediysen beğenmedim de ve şu bi gerçekki kimse bnden daha pahalıya logo satamaz piyasasını düşürmediğim bi iş için bu ahkamı kesebilirim.........polemiği keserseniz sevinirim ben çalışmaya dönüyorum

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Öncelikle tartışmaya gerek yok, çünkü zaten bunlar bir logo değil icon.

Öyle değerlendirelim;

Olay böyle olunca şu soruya sanırım cevap vermeniz gerekiyor, hangi programda yaptınız?
Çünkü icon yapılabilen hazır programlarda mevcut.(örn:microangelo)
Grafik programlarıylada yapılabiliyor.Eğer öyleyse güzel ikonlar olmuş, elinize sağlık.
------
"
ikon, işletim sistemlerinde dosyaların erişim noktalarındaki resimlerdir diyebiliriz. Ancak internet sitelerinde de sık olarak kullanılmaktadır.

Logo; bir ürünün, firmanın ya da hizmetin isminin, harf ve resimsel öğeler kullanılarak sembolleştirilmesidir.
"

Son düzenleme:

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
Başlıkta logo type çalışmam yazdıgına göre Hazır iconların yanına sadece type yapmıssın sanırım..bence biraz logonun kalitesine göre yapay durmuş 2. ve 4 iyi bu konuda forumdada inceleyebileceğin yerler var..başarılar.

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
Bu konu sürekli tartışılıyor ama ne yazıkki sonuç hep aynı tartışmalar.
Konuyu açan arkadaşımız yeni olduğu için biraz alttan alsa, bu işi kendinden daha iyi bilen insanlara biraz saygı gösterse...
Konuya değişik yorumlar getiren 15 yıllık grafiker arkadaşımızda konuyu uzatmasa,forum kurallarına isyan etmese, daha eğitici,öğretici olmaya çalışsa, iki tarafında mutlu olmaması için hiçbir neden kalmayacak.

hendorfine667

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
işte bekledğim yorumlar bunlardı.....

pscs2 de yapılan typlerdir.......
bana göre logonun bi kalıbı olamaz
olur derseniz anlarım
ama logo denince örenğin bi NIKE ikon typedir (senin deyişinle)
güzel olanda bu asslında bnce
ben hemen hemen hiç bir büyük firmada logo type tarzı şeyler görmedim
çalıştığım basit İKONLARDADA bunları yansıtmaya çalıştım yani
yazıyla bi bütünlük değil sade ve okunaklı bi yazı akılda kalıcı ikonlar
özelliklede new jeneration tarzında vista tarzı ikonlar
dediğim gibi ben kendimi grafiker olarak görmüyorum diplomamdada grafiker yazmıyo :D

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
işte bekledğim yorumlar bunlardı.....

pscs2 de yapılan typlerdir.......
bana göre logonun bi kalıbı olamaz
olur derseniz anlarım
ama logo denince örenğin bi NIKE ikon typedir (senin deyişinle)
güzel olanda bu asslında bnce
ben hemen hemen hiç bir büyük firmada logo type tarzı şeyler görmedim
çalıştığım basit İKONLARDADA bunları yansıtmaya çalıştım yani
yazıyla bi bütünlük değil sade ve okunaklı bi yazı akılda kalıcı ikonlar
özelliklede new jeneration tarzında vista tarzı ikonlar
dediğim gibi ben kendimi grafiker olarak görmüyorum diplomamdada grafiker yazmıyo :D

Konuyu uzatıp dağıtmayalım.
"ben kendimi grafiker olarak görmüyorum diplomamdada grafiker yazmıyo"

Bizde bunun farkındayız zaten:)

Yukarıda yazdıgım ikon, logo tanımını okumadınız sanırım, o yüzden olaya böyle bakıyorsunuz.

"bana göre logonun bi kalıbı olamaz"

Bu kişisel bir teorem değildir, gayet net ve açıkdır...Böyle değerlendirmeniz normal, çünkü belirttiğiniz gibi grafiker değilsiniz.

Çalışmanıza yorum yapacak olursak;
Ben zaten kötüde demedim gayet iyi olmuş ama logo değil icon olarak...Ayrıca photoshopda yapmanız ve hazır icon programı kullanmamanızda güzel, böyle değerlendirsek gayet başarılı icon çalışmaları olmuş.

Emeğinize sağlık.

DURU_SU

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İsyan ediyorum arkadaşlar. SONUNA KADARDA EDECEĞİM.

Başlığa grafiker değilim deyip yayınladığı logoları piyasasını düşürmeden en yüksek fiyata sattığını söylüyor.

Ben bu meslekten ekmek yiyorsam buna musade edemem ve her zaman karşı dururum.

Bu mesleği bu kadar ayaklar altına alınmasına izin veremem.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
15 yıldır bu işte mesleğimi paylaştığım biri olarak sizi muhatab görüp anlayacağınızı düşünerek:

Sizce ben bu kadar mesaj sayısı içinde sizin savunduğunuz şu düşünceleri hiç mi savunmadım? Elbette savundum. Forumda ilgili konularda mutlaka denk geleceksinizdir. Benim size ve konu sahibi arkadaşa uyarı mahiyetinde yazdığım mesaj ise konu ile alakalı olmayan mesajları yazmamanız doğrultusundadır.

Konu logo bölümünde açılmış bir logodur. Fakat yapılan yorumlar grafik tasarımcı ile ilgili olarak mesleğimiz hakkında cümleleri içermektedir.

Sanırım şimdi daha net ifade edebilmişimdir. Konu eğer başlık ile alakasız devam ederse tarafımca kapanacaktır.

helenistik

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sayın durusu 15 yıllık bir profeyonel gibi eleştirseniz yerinde olurdu. iyidir kötüdür eksiktir....
bence çalışmalar gayet güzel ve zengin tebrikler.

HardNRoll

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yalnız eleştrisindeki sertlikte de hak var, birazda o pencereden görün olayı ..

konuyu uzatmaya gerek yok, hazır logoları anımsattı banada ..