Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Logo type çalışmalarım -9- grafiker değilim

HanGah

🌱Yeni Üye🌱
Ben Cerrah olmadığım için ameliyat yapmıyorum. Cerrahların forumlarındada yaptığım katliamın fotoğraflarınıda yayınlamıyorum.

Bilmem anlatabildim mi?

Selamun aleykum
Baskasindan alinti yapmayi bilmedigim için üstteki Durusunun mesajini direk alip kopyaladim
Durusu hanim hobi olarak cerrahligi yapamassiniz, cerrahligi anlatan egitim videolari kitaplari internette bulunmuyor ama hobi olarak grafikle ilgilenebilirsiniz, ilim isteyene verilir calisarak herkes bi dalda kendisini geliştirebilir ama cerrahlik ayri olaydir, zordur, okuluna gitmeniz lazimdir, senelerinizi vermeniz lazimdir, masada yatan insandir elinizdeki neşterdir. Grafik olayinda ise ekrandaki simgedir elinizin altindaki klavyedir... o sebepten cerrahlikla ilgili örneğiniz mantiken yanliş
İşin " Yaraticilik" yani bir urun ortaya cikarma ile ilgili bolume gelince, farkli urun ortaya koyabilmekle alakali ilham kanallari herkesde ayni degildir. Siz programlara çok hakim olabilirsiniz ama programlari bilmeyen bi insan el çizimleriyle bile çok farkli eserler ortaya koyabilir. Hiç ummadiginiz kişiye çok guzel sekilde ilhamlar gelir ve cok hoş eserler ortaya çıkar. Tabiki pogram hakimiyeti, tecrube onemli ama hersey degildir...

hendorfine667

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yalnız eleştrisindeki sertlikte de hak var, birazda o pencereden görün olayı ..

konuyu uzatmaya gerek yok, hazır logoları anımsattı banada ..

(hazır logo gibi) teşekkür edrim yetenekli olduğumu şimdi anlayabiliyorumböyle düşündüğünüz için teşekkür edrim
hepsi PSCS 2 de beyaz fondan başlayıp cs2 nin menülerinden faydalanılarak yapılmıştr............elma şekli hariç gerçek elmadır.......şuanda gerçek imgelerden maddelerden yararlanıp logo yapmaya başladım değişik oluo onlarıda payşlaşmak isterim

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
İki saat önce de konu bu şekilde dağılmaya pek müsaitti, halen de aynı... Arkadaşlar umut ediyorum tek derdimiz kendimizi ispatlamak değildir. Bence bu konu kilitlendi kilitlenecek haberiniz olsun. Sonuç olarak da kimin eline ne geçer bilemem.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Peki burada sunduğunuz logoları esinlendiğiniz logolar var mı?

HanGah

🌱Yeni Üye🌱
Haklisin efoje konu jant üstünde gidiyo az kaldi kitlenebilir. Aslinda hafif atesle konunun tartisilmasi guzel, insanlari tesvik etmesi bakmindan hoş. Tabi senin dedigin gibi ispat olayina döküldümü iş kısık ateş modu hummali yüksek ateş moduna dönüşüyor...

madroxsage

🌱Yeni Üye🌱
yaptığınız çalışmalar gayet başarılı.. elinize sağlık.

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
logoların güzel biraz daha çalışırsan daha güzelleride çıkar piyasaya boşver söylenenlere aldırma bizim işimiz paylaşım yapmak eski üyelerimiz bilir hepimiz birbirimize leimizden geldiğince yardımcı oluruz

DipLo

🌱Yeni Üye🌱
yaptığın logo veya ıcon tam karar veremedim ama güzel olmuş emeğine sağlık.

15 yıllık grafiker üstadım, bu mesleğe emeğiniz çok ama insanların şevkini kırmak yerine destek olursak o zaman bu mesleği ayaklar altına almamış oluruz..

İyi forumlar..

onetugi

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar;
Degerli arkadaşlar yasaların ön gördüğü zorunlu olan egitimi alıp hayata taaaa yıllar önce başlamış ama hemen,hemen hiç bir işte dikiş tutturamamış ve sonunda grafikerligin tam olarak açılımınıda bilmeden hah... bu zenaat tam bana göre dedim ve yemedim içmedim bazı etüdler yaptım(Nacizane)şimdi Hadiyaaaaa babalık derseniz,ki umarım demezsiniz.....Eger derseniz bende bir inatla ''grafikerist,,olurum ve umarım anlatabilmişimdir...Hepinize yeni yılda saglık ve başarı diliyorum ötesi saglıklı ve başarılı iseniz MUTLULUK sizi bulur.

Son düzenleme:

hendorfine667

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Peki burada sunduğunuz logoları esinlendiğiniz logolar var mı?

tabiki var olmazmı esinlenmeden bir işi yapabileceğimi hiç zannetmiyorum......
ben türkiyede yapılan çalışmları hemen hemen beğenmiyorum.........yani yapabilirm demiyorum ama öyle.........caddeye çıkıp kafamı kaldırdığımda yada internetteki logolar v.s ok kişinin olumsuz katkısı çok bunda müşteriden bahsediyorum yabancı ülkelere yaptığım ziyaretlerimdede hep tasarımları ilgimi çekmiştir...aldığım bi su şişesinin üstündeki logoları bile dikkate alırdım öle.......... :D

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑
ilk başta çalışmalar web iconlarına anımsatıyor.Çalışmalar güzel emeginize saglık.

HanGah

🌱Yeni Üye🌱
onetugi ogrenmenin yaşı yok bazi meslekleri hobi olarak bazi meslekleride profosyonel anlamda yapmakda mahzur yok bence. Bende yeni yeni merak sardim simdilik hobi olarak ilgileniyorum. Diplo mesajin çok olumlu tebrik ederim işin ozunde insan olmak var etiketler dogdukdan sonra veriliyor, kazaniliyor ama insanlik dogusdan geliyor. Bencede önemli olan insanlarin şevkini, kalbini, kirmamak

HardNRoll

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben şevkini kırmak istemedim arkadaşım, sadece bana anımsattığı o. buraya üye olupta milleti kırarak kendi egolarımı tatmin etme gibi bi çabamda yok, olsa bile yapabilecek zamanım yok.

art_design

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben hala ortada logo göremiyorum. haaaa bunlar mı?
pardoonnn. şimdi bakıyorum sözlük e logo neydiiiii aaa şey sanırım hımmm ilginç

graphic41

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Gerçekten güzel olmuşlar tebrik ederim eline sağlık.

sevi tas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kendi çalışmalarınızsa süperler gerçekten grafiker değilim demişsiniz nesiniz acaba?

Rüzgar ALPASLAN

🏆Pro Tasarımcı🏆
bunlar logodan cok ıkon şeklınde ama guzel çalışmalar grafıker değilim demşsiniz ama ben bunu grafıkle alakası olmayan bırınden cıkacagını dusunmuyorum başarılar

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
Herkes neden saldırmış arkadaşa ?
Güzel çalıştığı için mi ?Lütfen artık aşağılamayı bırakalım! Grafikerlerin burnu havada insanlar olarak düşünülmesi yeterince üzücü...
Bu çalışmalar gayet hoş ve estetik ufak tefek kusurları var ...
Çalışmalara yorum yapalm arkadaşlar söylenen sözlere değil, nedir yani şimdi çalışmalar güzel fakat arkadaş grafiker değilim dedi diye haybeyemi gidecek bu çalışmalar...
Profesyonelim deseydi bu kez 'bu çalışmalarla profesyonel olunmaz 'diyerek uğraşılacaktı...
Burası bir paylaşım sitesi iyi olanları bu işten uzaklaştırma için çabalıyor gibisiniz...
Ayrıca duru-su hanım kimsiniz bilmem ama bu kadar iddialı konustugunuza göre bir ara çalışmalarınızı eklemenizi rica edeceğim...
Logolara yorum yapmak yerine 'bu firmalar size neden logo yaptırdı?' sözü hiç hoş değil.Herhangi bir firmanın kime logo yaptıracağını biz seçemeyiz değilmi ? ki arkadaşda gayet başarılı...

son olarak melekru arkadaşım herhangi bir logo hakkında alıntı yada hazır demek hiç hoş değil böyle bir düşünceniz var ise yada eminseniz buna kanıt lazım kanıtlayın bizde görelim... Emin olmadıgınız konularda bu sekilde ithamlarda bulunmanız doğru değil!

İyi çalışmalar...

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
Çalışmalarının güzel olduğunu düşünüyosun.. düşün... bence hiç bi sakıncası yok. Bana soracak olursan gözlü olan ve ltd li olan işin dışındaki tüm çalışmalar, asla logo değil. logo olarak kullanılamaz. Ben yaptım oldu diyebilrisin... De... Güçlü bir görsel hafızanın olması yetenekli olduğunun göstergesi değildir. Ama bence yeteneklisin. Logo'nun kuralları vardır arkadaşım. Nasıl ki cebinde taşıdğın kimliğin kuralları varsa... Bu kuralları hiçe sayarsan ancak bunları bastıktan sonra nasıl bir yanılgının içine düştüğünü anlayabilirsin. Bu sektör bu tip özgüveni sever aslında. Zaten herkesin sevdiği biri olmak zorunda da değilsin... Ancak şunu söylememe izin ver. Olduğunu düşünüyosun. Ama olmaya yakın bile değilsin. Logo konusunda uzmanlaşmak istiyosan logo kitaplarını bi karıştır... Ya da karıştırma... ama karıştırmazsan 5 yıl sonra da bu tip forumlarda grafiker değilim ama çalışmalarım bunlar, nası koydum çocuğu gibi başlıklar açmaya devam edeceğini düşünüyorum...

ek: tek tek hatalı gördüğüm yerleri grafiker olmadığın için açıklamıyorum. Herkesin mesleğine bir saygısı var ne de olsa...

başarılar.