Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

mac mi kullanmalıyım pc mi

craked

🌱Yeni Üye🌱
Arkdaslar dizüstü almayı düşünüyorum ama karar veremedim mac mı Pc mi diye Grafik ögrencisi oldugun icin mac istiyorum ama Mac de lisanssız program kullanılmıyor diye duyum aldım ve kullanımı zormus acaba ne kadar dogru ? kullandıgım bilgisayar oyunarıda desteklesin istiyorum.ne tavsiye edersiniz ve aLacagım dizüstnün ne özeLLikLerde oLması avatajım oLur. iLginize tesekkr ederim.

macservis

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bilmiyorum bunu burada söylemek ne kadar doğru ama mac yada pc farkeden bir şey yok pc de nasıl lisanzsız programlar kullanabiliyorsanız mac te de aynı.

Alacağın makina birazda bütçene bağlı macbookpro düşünürsen hem seni uzun süre idare eder hemde intel tabanlı olduğu için windows sisteminide 2.bir sistem olarak kullanabilirsin.

craked

🌱Yeni Üye🌱
bilmiyorum bunu burada söylemek ne kadar doğru ama mac yada pc farkeden bir şey yok pc de nasıl lisanzsız programlar kullanabiliyorsanız mac te de aynı.

Alacağın makina birazda bütçene bağlı macbookpro düşünürsen hem seni uzun süre idare eder hemde intel tabanlı olduğu için windows sisteminide 2.bir sistem olarak kullanabilirsin.

fikir almaya çalısdıgım için bunu burada söylememin bi mahsuru olmayacagnı düşünüyorum.

peki macpro da windows da olduğu gibi istediğim programı kullanama bilcekmıyım yoksa mac in destklediği ayrı bir sürüm mü oluryor.2. sistem olarak kullanılan windows un performansı mac sistemi kadar güçlü olacakmı.ilginize teskkr ederm..

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Al bir mac ömür boyu kullan.

artdevil

👑Efsanevi Grafiker👑
pc alıpta hiç uğraşma al bi mac hayatını kurtar :) tabi grafik işi yapacam diyorsan

muratcdemirci

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.manyakbirsite.com
Günümüz teknolojisinde kendini birşey zanneden lamer parçalarının hedefi haline gelen PC'yi tavsiye etmiyorum açıkçası.

Mac'i 1 kere alırsın uzun bir süre sorunsuz kullanırsın. Aynı şeyi PC için söyleyemem ne yazıkki

Kolay gelsin :)

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
macte oyun şöyle böyle oynarsın, pro seviyesinde işini cayır cayır görürsün.
Bunun tam tersi Pc için söyenebilir aynı fiyat aralıklarında...

Ama mac aldım diye pro olmayan bi macbook almayı düşünüyosan hiç alma, pc al direk...

macservis

🏅Acemi Tasarımcı🏅
fikir almaya çalısdıgım için bunu burada söylememin bi mahsuru olmayacagnı düşünüyorum.

peki macpro da windows da olduğu gibi istediğim programı kullanama bilcekmıyım yoksa mac in destklediği ayrı bir sürüm mü oluryor.2. sistem olarak kullanılan windows un performansı mac sistemi kadar güçlü olacakmı.ilginize teskkr ederm..

windows yada macos makinanızı istediğiniz sistemden başlatabilirsiniz tamamen birbirinden bağımsız.bir windows nasıl çalışıyorsa aynı o sekilde hiç bir farkı yok hatta aynı configirasyondaki bir desktop yada laptop pc den daha verimli olduğunu söyleyebilirim yada paraller programını kullanıp macos kısmı acıkken windows ortamına geçiş yapabilirsiniz tabiki bu performans düşüklüğüne sebeb olur.

ahsullda

🌱Yeni Üye🌱
mac diyorum başka bi şey demiyorum
çünkü mac bi karika bu siteyi mac de yapsam nasıl olurdu acaba

craked

🌱Yeni Üye🌱
iLginiz için Tesekkr ederim arkadaslar.macpro ya gücüm yetmezse donanımlı bir pc alırım heralde.daha sonra yine macpro olabilir.tekrar tesekkr ederim.

webdesigner57

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.emrahguney.com.tr
arkadaşlar slmlar, yeni açılacak olan bir matbaaya mac almayı düşünüyorlar, benden yardım istediler, pek fazla mac ile uğraşmadığım için buraya yazayım dedim, ne önerirsiniz hangi modelini veya serisini vs. mac'te grafik işi ile uğraşan arkadaşlar yardım edebilirse sevinirim...

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
yüksek işlemcili, büyük ekran i mac leri kısıtlı bütçeler için tavsiye edebilirim. Ancak doğru ve işe yarayacak olanı MacPro almak olacaktır. eizo ya da apple monitör ile.

rokozay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Şu marka bağımlılığından bi kurtulabilsek..

Burada PC diye tabir edilen bilgisayar türünü savunmayacağım ama macintosh'a yapılan aşırı tevecühüne anlamsız buluyorum..

Tercih aşamasında çok değişken sözkonusu bence..
Kullanım amacı, çevrede ekseri kullanım miktarı, o zamana kadar olan bilgi-tecrübe, kullanım şartları, Kişisel gelecek planlaması.. vs. vs...

Profesyonel ise mac kullanması, oyuncu ise pc kullanması gereklidir gibi bir görüş geçersiz bir tez. Madem profesyonel niye SilicoGraphic kullanmasın..
yada daha da oyuncu ise oyunun şahı PlayStation değil mi..
bu argümanlar bir örnek.. sözkonusu teze karşı argümanları çoğaltabilirim.

Kişi, geleceketeki bilgisayar kullanımını ağırlıklı olarak Mac tercih edecekse tamam Mac ile başlaması mantıklı..
Örneğin bir reklam ajansında ağırlıklı mac olacaksa mac ile başlanmalı.

Diğer taraftan macintoshun uzun ömürlüğü olduğu yada daha sağlam olduğu ise tamamen safsata.. Yani pc diye tabir edilen bilgisayar türüne göre daha sağlam yada uzun ömürlü olduğu söylenemez.. Kıyas edilen pc nedir ????
inanın çevrem, ölü macintoshlar ile dolu.. yani kimse macintosh bozulmuyor yada ölmüyor diye düşünmesin.. 2 macintosh ana kartı ellerimde yandı ordan biliyorum (Not.. anakart fiyatı 250$'mış.. yeni anakart takıp Yeni mac almak istediğimde bunu kaça sayarsınız diye sorduğumda 100-200$ gibi fiyatlar görüyorum.. dolayısı ile yeni kart takıp sıfırı için satmaya kalkmak daha zararlı oluyor)

Sözün özü : "O değil bu, şu değil o" demek için kişisel şartları kısa bir süre analiz etmek gerek.. kesinlikle kısa bir süre.. yani analiz olayını abartıp kafayı buna takmak daha sakıncalı bir durum olur.. ve son söz olarak.. marka bağımlılığı iyi birşey değildir.

Rafiq

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Senin butcene gore degisir eger mac alacak seviyede bir butcen varsa dusunmen bile gereksiz kesinlikle Mac derim..

olcanlok

🌱Yeni Üye🌱
Senin işin tasarımla ... Fikirlerini ne kadar kolay bir şekilde ekrana yansıtırsan o kadar rahat çalışırsın ve eğer iyi bir tasarımcı olabilceğini düşünüyorsan o mac in parasını 2 ayda çıkartırsın :D Mac te oyun oynamaya kalkma ha oynanabiliyor orası ayrı konu ama masaüstü pc deki oyundan alacağın zevki bi laptoptan bekleme ... Bu arada arkadaşlar size bi sorum olacak ben masaüstü pc me Mac osx yüklemeyi düşünüyorum yalnız işlemcim AMD hocama sordum zor kurulur ama kurulur dedi nasıl yapabilirim bilgisi olan var mı ?

pınar67

🌟Usta Tasarımcı🌟
maci 6 senedir kulanıyorum ve vazgeçme al diyorum ne format sorunun olur ne virüs girdi derdin olur.

yekser

🌱Yeni Üye🌱
ben de işin gereği mac almanın daha doğru olacağını düşünüyorum...

Burnett

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
apple.com/tr/mac kısmında sana uygun Macintosh alabilirsin.Ama özelliklerini okuyabilmek için biraz İngilizce lazım.Ayrıca PC virüsleri Macintosh'a bulaşmaz :D.Bende almak istiyorum ayrıca bütün Windows programlarını çalıştırır.Zor da değil.Sadece Windowsun hızlı,virüssüz ve beyaz versiyonu :D.