Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

mac mı? pc mi?

firex

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.milcanx.com
arkadaşlar 1 haftadır bir proje üzerine çalışıyorum frame frame çalıştım ve çalışmayı bitirdim. adobenin en az 4 programıyla çalıştım ve iş premier proya geldi ve ne oldu bir türlü render alamıyorum.

sizce mac sahibi olsaydım zamandan ve emekten kazanırmıydım. Ve hala emek verdiğim çalışmanın renderini alamıyorum. O kadar çok meteryal kullandımki offf offf

Benzer konular

elturco78

🏅Acemi Tasarımcı🏅
programda mutlaka bir hata vardır bu nedenle render alamıyorsundur, hangi hatayı veriyor ona bakıp öyle çözüm araman daha faydalı olur...ikincisi premier kullanmana açıkcası şaşırdım, anladığım kadarıyla bu işi profesyonel yapıyorsun ve hala premier kullanman garip geldi bana...ama tabii herkes en rahat çalıştığı programı seçer...

mac mi pc mi? valla ben pc derim, elbette bir sürü insan mac diyecektir ama işin gerçeği şu, mac sadece etiket, eğer 300dpi tasarımlar yapmıyorsan, sadece grafik çalışmıyorsan mac gereksiz...sadece bakııııın benim de macbookum var, ben de mac kullanıyorum demeye yarayan bir alet...programların mac versiyonlarını bulması bir mesele, pluginleri bulması zaten ölüm...ayrıca birde fiyat performans ilişkisi var, çevremde çok var bu tip insan, 5bin liraya aldığı macbook proyu 1500 liralık toshiba ya da hp laptop ile kıyaslıyorlar ya hayret ediyorum...mac alacğına o paraya harika bir workstation toplarsın...kısacası etrafa hava atmak gibi bir derdin yoksa pc derim...

tuncer özkan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba,
8 veya 16Gb, mümkünse 32 Gb veya üstü bellek, yine yüksek belleğe sahip iyi bir ekran kartı ile alamayacağınız render yoktur.
Multi Xeon destekleyen ve üzerinde Windows 7 yüklü bir Workstation ile 192 GB belleğe çıkmak mümkündür.
Not: Böyle bir Mac yok. En fazla 32 GB ram'e çıkarsınız.

Windows ortamında Premier Pro doğru bir seçimdir.

Başarılar.
Tuncer ÖZKAN

zozangolge

Acemi Tasarımcı
programda mutlaka bir hata vardır bu nedenle render alamıyorsundur, hangi hatayı veriyor ona bakıp öyle çözüm araman daha faydalı olur...ikincisi premier kullanmana açıkcası şaşırdım, anladığım kadarıyla bu işi profesyonel yapıyorsun ve hala premier kullanman garip geldi bana...ama tabii herkes en rahat çalıştığı programı seçer...

mac mi pc mi? valla ben pc derim, elbette bir sürü insan mac diyecektir ama işin gerçeği şu, mac sadece etiket, eğer 300dpi tasarımlar yapmıyorsan, sadece grafik çalışmıyorsan mac gereksiz...sadece bakııııın benim de macbookum var, ben de mac kullanıyorum demeye yarayan bir alet...programların mac versiyonlarını bulması bir mesele, pluginleri bulması zaten ölüm...ayrıca birde fiyat performans ilişkisi var, çevremde çok var bu tip insan, 5bin liraya aldığı macbook proyu 1500 liralık toshiba ya da hp laptop ile kıyaslıyorlar ya hayret ediyorum...mac alacğına o paraya harika bir workstation toplarsın...kısacası etrafa hava atmak gibi bir derdin yoksa pc derim...

Avid, final cut, vegas, edius bilen biri olarak premier kullanmak neden garip geldi onu anlamadım?

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
Merhaba,
8 veya 16Gb, mümkünse 32 Gb veya üstü bellek, yine yüksek belleğe sahip iyi bir ekran kartı ile alamayacağınız render yoktur.
Multi Xeon destekleyen ve üzerinde Windows 7 yüklü bir Workstation ile 192 GB belleğe çıkmak mümkündür.
Not: Böyle bir Mac yok. En fazla 32 GB ram'e çıkarsınız.

Windows ortamında Premier Pro doğru bir seçimdir.

Başarılar.
Tuncer ÖZKAN

Hemen doğru bilinen yalnışlardan bazılarını düzeltelim.
öncelikle şu an 12 core Xeon bir mac pro'nun çıkabileceği en yüskek ram 32 gb değil 64gb tır.

Öte yandan, windows işletim sistemi ile çalışan, 196 değil 1196 gb ramli herhangi bir work station'u performans ta (rendering, rastering) en az 5'e katlayacaktır.

Herkesin profesyönel anlamdaki en büyük yanılgısı, bir işletim sisteminde donanıma takılmalarıdır.

Mac Pro'lar özellikle 12 core Xeon pro'lar özel makinalardır. fiziki yapılarında bulunan materyaller arasında uyumsuz tek bir melekül bile yoktur.

Konfigrasyonları en son çıkan en hızlı ürüne göre değil, bir sistemi oluşturuan bütün elelmanların uyumlu olarak maximum çıkabileceği hız üzerine kurulur.

işlemcileri intel tarafından piyasada bulunmayan özel bir yapı ile sağlanır.

Ama dediğim gibi, donanım diğer meseledir. Asıl mesele Windows'un hantal ve hata üretmeye meyilli "register" kökenli çalışma prensibindedir.

Siz 196 dünya ram'i değil 10106 Romulan Rami bile taksanız, o makina ortalama bir maratonda sizi her türlü yarıyolda bırakacaktır.

tuncer özkan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hemen doğru bilinen yalnışlardan bazılarını düzeltelim.
öncelikle şu an 12 core Xeon bir mac pro'nun çıkabileceği en yüskek ram 32 gb değil 64gb tır.

Öte yandan, windows işletim sistemi ile çalışan, 196 değil 1196 gb ramli herhangi bir work station'u performans ta (rendering, rastering) en az 5'e katlayacaktır.

Herkesin profesyönel anlamdaki en büyük yanılgısı, bir işletim sisteminde donanıma takılmalarıdır.

Mac Pro'lar özellikle 12 core Xeon pro'lar özel makinalardır. fiziki yapılarında bulunan materyaller arasında uyumsuz tek bir melekül bile yoktur.

Konfigrasyonları en son çıkan en hızlı ürüne göre değil, bir sistemi oluşturuan bütün elelmanların uyumlu olarak maximum çıkabileceği hız üzerine kurulur.

işlemcileri intel tarafından piyasada bulunmayan özel bir yapı ile sağlanır.

Ama dediğim gibi, donanım diğer meseledir. Asıl mesele Windows'un hantal ve hata üretmeye meyilli "register" kökenli çalışma prensibindedir.

Siz 196 dünya ram'i değil 10106 Romulan Rami bile taksanız, o makina ortalama bir maratonda sizi her türlü yarıyolda bırakacaktır.

Mesajımın üzerinden bir yıldan fazla zaman geçmiş. Ona cevap veriyorsunuz.
Beş yıl sonra yine cevap verebilirsiniz. Apple boş duracak değil bu arada, tabii ki geliştirecek ürünlerini.
Şu anda Windows 8 kullanıyorum örneğin. Oysa yazımda W7 demiştim.
Profesyonelliğe gelince, o ayrı bir konu. Ama render için yalnızca işlemciyi baz alıyorsanız, bu tanım amatörlüğe girer. Dikkatli bir okuyucu, mesajımdaki ekran kartı detayını farkedecektir.
Öte yandan Mac'lerin yazılım performansı bir şehir efsanesi. Uzun yıllar Mac kullanıp Windows'un bellek yönetimi performansını gördükten sonra Mac'i bırakanlardan biriyim. Tabii ki, doğru kıyaslamalar yapmak şartiyle gerçekçi sonuçlara ulaşılır. Mac sitelerinde kullanıcılar birbilerini gaza getirir dururlar. Bu bir çeşit afyon etkisi yapıyor olsa gerek. Xeon 12 ile ilgili söyledikleriniz de bunlardan biri. x12 önce pc ortamında çalışmaya başladı. Basit bir google araması bile sizi sonuca ulaştırır.Bu işlemcinin Mac için üretildiği kuru bir hurafe. Pc için i-7 üretildiği zaman Mac kullanıcıları bize ne zaman diye soruyorlardı.
Mac her zaman donanım konusunda geriden gelir. Bunu ben değil, Mac kullananlar iyi bilirler. Derdim kimseyi incitmek değil, ama biraz hayal kurmak yerine gerçeklerden bahsetmek gerekir. Artık "bir kilo pamuk mu daha ağır, bir kilo demir mi?" söylemini geride bırakın.

sezarx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.forumpay.org
10 yıllık bilgisayar kullanıcısıyım. Windowsdan şaşmadım. Hiçbir şekilde beni yarı yolda bırakmadı. Geçenlerde bir bilgisayar topladım 8 gb ram 3.2 i5 2 gb ekran kartı var canavar resmen. Gidip işyerinde 4 bin TL'ye mac pro tam modelini hatırlayamıyorum onu aldılar acayip hantal bense bu bilgisayar 1400'e aldım. 425'de monitöre vardım. Baskıya en yakın renkleri veriyor ama yinede mac'in hakkını yiyemem görüntü çıkışı on numara. İş yerinde mac verdiler bana 1 hafta dayanabildim. Sonra arkadaşımla windowsla takas ettim. Elbette biraz alışmayla ilgili mac severler var hatta vazgeçemiyenler. Ama benim favorim grafik tasarım olsun web tasarım olsun windows. Bilmem nedendir ios'u hiç sevemedim cep telefonu konusundada.