Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

mac yardımı

grafipek

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
slm.. ben hep pc kullandım hiç mac kullanmadım... bir işe başvurdum orda dergiyi macte çıkarıyolarmış..mac bana çok farklı geliyo oyüzden korkuyorum. mac ile pc'nin farklarını söleyebilir misiniz? mac'te photoshop prog çok fark ediyomuş... bunları anlatırsanız sevinirim....
mac yardımlarınızı bekliyorum......

Benzer konular

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
grafipek...

şimdiden yeni işin hayırlı olsun. aslında kullanıcı gözü ile bakarsak arada hiçbir fark yok. bunu mac kullanmaya başladığınızda daha yakından tanıyarak anlayacaksınız. ama ılk başlarda sistem size cok yabancı gelecektir. ama korkmayın sistem tamamıyla kullanıcı dostu bir arayuze sahıp ve çok yalındır. en çok zorlanacagınız şey bana gore mouse'nin tek tuşlu olması. bunu da klavyede KNTRL tusunu kullanarak halledıyorsunuz. programlar hıçbir değişiklikyok. komutlar aynı.

yalnız dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi de, mac'te çalışırken pc de olduğu gibi kısayol komutlarını verirken ctrl tuşunu değil de uzerınde kocaman bir ELMA olan OPTIONS tuşunu kullanıyorsunuz... örneğin birşeyi kopyalamak istediğinizde PC'de CTRL ve C tuşlarını, MAC'te ise OPTIONS (elma) ve C tuşunu kullanıyorsunuz.

bence kalasik bir araç kullanmanın zamanı gelmıştı dıyerek mac i çok seveceksiniz.....

şimdiden mac'inizle birlikte güzel işlere imza atmanıznı dilerim. çünkü o size sayısız güzellikler sunacaktır.

yine bir sorun olursa forum olarak buradayız. her zaman yazın...

kolay gelsin...

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Farklılığı yok photoshop un arka yüzü mevcut değil mac te win deki win ile ctrl tuşunun yerine başka tuşlar gelmiş. Mac genelde f klavyede gelir orjinal paketinde ancak iş verenleriniz Q klavyede satın alabilir. Ayrıca adobe arkadaşımızın verdiği güzel bir bilgi var ona bir ekleme yapmak istiyorum. Mac teki tüm mouse lar tek tuşlu değildir, artık macintosh tada optimize edilmiş 2 tuşlu lazer optikli mouse lar mevcut... Sadece bir süre sistemde zorluluk çekersiniz, ancak alıştığınızda pc nın eksiklerini fark ediceksinizdir. (performans,konfor vb. özellikler)

grafipek

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
herkese teşekkürler....
sağolun