Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Mesleki bilgi rica edeceğim

neorob

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar meslek değiştireceğim. ve bu konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var ve açıkcası kafam allak bullak oldu.

öncelikle çok hızlı öğrenen bir insanım onu belirteyim. sizlerden ricam bunu dikkate alarak yönlendirmelerde bulunmanız.

uzun süre bilgisayar donanımı ile uğraştım bu konuda çokda iyiydim. ama piyasanın şartlarının gitgide kötüye gitmesi yüzünden donanımcılıkdan vazgeçeli baya oldu.

ardından tekstilde nakış da desinatörlüğe başladım bu konuda da baya iyiyim. ama piyasası çok bozuk. 5 ay çalış 3 ay boşda kal yok 2 ay çalış firma batsın. kaldıki 2 yıldır maaşlarında artmada olmuyor. gitgide bozuluyor.

bu ve benzeri sebeblerden meslek değiştirmeyi düşünüyorum. ama bu konudada kafam çok karışıyor.

orta seviyede korel bilirim bunu ilerletebilirim. az miktardada photoshop bilirim bunuda rahatca ilerletebilirim. az seviyede max bilirim. eski sürümlerini çok kullandıydım. ama keyif amaçlı idi. 2 gündür kurcaladım çok unutmamışım kısa sürede ilerletirim. nettede yeterince kaynada var zaten.

corel konusunda iş bakıyorum tüm ilanlarda photoshop bilen diyor sadece corel ilanı görmedim neredeyse.

max konusunda araştırma amaçlı işlere bakıyorum. tümünde neredeyse autocad bilen diyor.

bende bu sürecde kafam iyice karışıyor. çünkü max in yanına cad da katarım hemde eski bir dostum var çok iyi max ustası. onunda yardımı ile kısa sürede geliştiririm kendimi ama makine ressamlığı bilgim yok. teknik resim bilgim yok.

bu noktada arkadaşlar bir kaç sorum olacak.

photoshop umu ve corelimi geliştirsem

çalışılan sektörler hangileri

iş bulma şansları ne sevide

maaş aralığı ne seviyederi.

madem başladın yanına şunuda kat ki daha fazla kazanırsın diyeceğiniz herhangi bir şey varmı.

Benzer konular

musti_47

🌱Yeni Üye🌱
Hangi meslek dalında gelmek istediğe bağlı.
Fotoğrafçı olmak istiyorsan photoshop yeterli ama bir grafikçi olmak istiyorsan photosohop,max,ıllustrator vb tüm grafik programlarından faydalanırsın.Matbaada bir işe girmek istersen corel ve photoshop yeterli.Ama hepsini öğrendiğin zaman muhakkak işine yarar hepsi görsel sanatlar için üretilmiş programlar :wink:

not: Fotoğrafçılığı seçme bu meslekte de iş kalmadı :smile:

Bende bu konuda o kadar usta değilim diğer ustalarımızında söylicekleri daha önemli tabi...

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
desinatörlükte çektiğin sıkıntıları grafikerlikte de çekeceksin. bu tip işler senelerini heba etmeden ya da çok iyi bir okulu bitirmeden mali olarak asla tatmin etmeyecektir seni...

neorob

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hiç bir meslek senleri heba etmeye değmiyor günümüzde. senelerimi heba ettiğim meslekler de öldü gitti

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
her ne yapmak isterseniz isteyin en iyi bildiğinizden vazgeçmeyin... Sonra bir bakmışsınız yarım kalmış birşeyler. Ya sizden gider ya işinizden. Siz en iyi şekilde yapmaya devam ederseniz en iyi bildiğinizi bazı seçimlere gerek kalmayacak. En azından öyle umuyorum. Gerçi günümüz şartları pek huzurlu değil krizin teğet çizgisi herkeste tam merkezden geçiyor. Hayırlısı olsun ne diyeyim.

Rıdvan KAYAHAN

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.erkaytasarim.com
Gireceğiniz yada girmeyi düşündüğünüz sektör her ne olursa olsun bilmenizi isterimki arkadaşlarında dedeği gibi cok mükemmel bi yerlerden mezun deilseniz eğer cokda başarılı bir iş hayatınız geçmemeişse kendinizi ispatlayacağınız , budurumda sağlam bir niyetle doğru bir adım adıp sabır ve metanet ile yeni işinize sarılacak ve orda kendinizi kabullendirip ispatlayacaksızınz.Tabe buda bi sürec.umarım sağlam adımlar atarak sağlıklı sonuçlar elde edersiniz.
Her zaman size tavsiyem meslek seciminde en cok zevk aldıınız mesleği seçmeniz.
Vede başlangıçlarda mali nitelik olrak eksiklikleri göze almanız.En azında cok yüksek hayaller girdapında dolaşıpda gözünüzü mevcut işinizda açtığınızda üzülmemeniz.
Yani hazırlıklı olun her anherseye.
Saygılarımla...

narabi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
NE YAPARSAN YAP EN İYİ BİLDİĞİN MESLEĞİ YAP DERİM YANİ DONANIMCILIĞA DEVAM... NEDEN DERSEN TÜRKİYEDE BİR İŞİ İYİ YAPAN SEN OLURSAN TUALETÇİ BİLE OLSAN TÜRKİYEDE PARA KAZANIRSIN ÇÜNKÜ TÜRK HALKI İŞİN EHLİNE HAKKINI VERMESİNİ BİLEN BİR MİLLETTİR BUNU ASLA UNUTMA DERİM...
imzas.jpg

narabi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tualetçi derken sakın kimse küçümsemek anlamında anlamasın o yüzden bu mesajı yazma gereksinimi duydum bana göre eve 2 ekmek götürmek için yapılan her iş kutsaldır.