Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ndex'i Düzenliyoruz Fakat diğer İndexleride baştan Düzenlemek zorunda kalıyorum

MehmetAKaraoglu

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar Nasıl Arayacağımı Bulamadım.
Düşündüm Ama Bir Türlü Terimleri Bilmediğim İçin Çözüm Bulamadım.
Arkadaşlar Resim'de Görüldüğü Gibi İndex'i Düzenliyoruz Fakat diğer İndexleride baştan Düzenlemek zorunda kalıyorum. Yani Demek istediğim Şu Bir Ana İndex'i Düzenlediğimde Diğerlerinede otomatikmen nasıl İşleyebilirim Yardımcı olun ne yapabilirim. Yeni Başladım Ben bu işlere Kendimi Geliştirmek İstiyorum Saygılarımla

Teşekkürler.

Benzer konular Forum Tarih
O Graficafe 0 1K

Benzer konular

MehmetAKaraoglu

🌱Yeni Üye🌱
Nasıl Anlayamadım
Şöylemi örnek.html, örnek2.html 2 ayrı index'i sayfaları tekbir index içinde çalıştırabılırmıyım ?

iCromwel

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.webtasarim101.com
.Net ya da PHP tarzı bir backend kullanman gerek. Düz HTML ile web rendering yaptıramazsın maalesef.

Layout ve MasterPage konularını araştırırsan konuyla alakalı daha iyi bir fikrin olur.

hidayet06

🌱Yeni Üye🌱
kardeşim grafiğe düşman yazılıma dost :)) bir programcıyım ve buda ilk mesajım yeni üye oldum.sanırım bahsettiğin şey admin paneli gibi bişey .bir ındex sayfasının içeriğini düzenleyip aynı zamanda diğer sayfalardaki tasarım vs nınde ona gore duzenlenmesını istiyorsun lakin bundan daha gelişmişleride var yazılım dunyasında.örneğin bir adet tasarım yapılırsağ sol üst ve alt ksıkmlar sabit kalır sadece orta kısım güncellenir.

osmandincer

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.osmandincer.net
Kısaca anlatayım,

- Öncelikle sitenin HTML olması nedeni ile alt sayfalar ve diğer bileşenler bir noktadan değiştirlemez. Yok öyle bir şey.

- Siteyi PHP ile yaparsan içerikteki her bir bileşeni baştan tanımlaman gerekir bir defa. Sonra değiştirebileceğin içerikleri ayırıp kontrol dosyaları oluşturursun. Bunlarda yapacağın değişiklik tüm sitede anında etki eder.

Bu konuda bilgiyi en iyi PHP include konularını inceleyerek öğrenebilirsin.

Eğer vaktim yok yapamam, öğrenmem uzun sürer dersen çok basit bir ücretle mevcut siteni ben istediğin şekilde değiştirip, kodları açıklayan bir PDF dosya ile birlikte teslim edebilirim. Sonradan kendin de istediğin gibi değişiklik yapabilecek hale gelirsin.