Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ne kadar maaş vermeliyim?

ackaraosman

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.yasammerkezi.com
Selamlar, ilk mesajımı bu konuya atmak nasipmiş.

İnternet ticareti ile uğraşan yeni sayılabilecek bir şirkete sadece photoshop ile banner ve site dizayn etmesi için bir eleman almayı düşünüyorum. İyi derecede photoshop hakimiyeti ve üretkenliğin yeterli kıstaslar olduğunu düşünelim.

Ekstra olarak az çok flash banner hazırlamasını da isteyeceğimi varsayarak soruyorum;

Ne kadar maaş vermeliyim?

Not: Şirket merkezimiz Üsküdar da. 3 ortaklı limited bir şirketiz.

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
eğer hakkını yemeyeceğim diyorsan işinin hakkını versin diyorsan en az 1500 tl maaş vermen lazımki karşılığını alabilesin

ackaraosman

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.yasammerkezi.com
Sanırım Eskişehir'desiniz. İstanbul çalışan maaşları ile Eskişehir arasında bir fark olacağını düşünüyorum. Yanılıyor muyum?

Ayrıca hakkını yemek kısmını çok manalı bulmadım. Hakkını yedirmeyecek bir çalışan arıyorum, hakkını yemeyeceğim değil. :)

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
Sanırım Eskişehir'desiniz. İstanbul çalışan maaşları ile Eskişehir arasında bir fark olacağını düşünüyorum. Yanılıyor muyum?

Ayrıca hakkını yemek kısmını çok manalı bulmadım. Hakkını yedirmeyecek bir çalışan arıyorum, hakkını yemeyeceğim değil. :)

evet eskişehir ile istanbul arasında fark olmalı eğer eskişehirdeki fiyatları istanbul ile kıyaslarsak istanbulda daha fazla maaş vermelisiniz yol yemek vb ev kiraları eskişehirden daha fazla tabi bu işin ssk'sıda var

ackaraosman

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.yasammerkezi.com
evet eskişehir ile istanbul arasında fark olmalı eğer eskişehirdeki fiyatları istanbul ile kıyaslarsak istanbulda daha fazla maaş vermelisiniz yol yemek vb ev kiraları eskişehirden daha fazla tabi bu işin ssk'sıda var

Ok, ilginiz için teşekkür ederim. Buradan şu sonucu çıkarabilirim sanırım,
ssk, yol yemek hariç 1500 - 2000 gibi net maaş alıyordur İstanbul'da ki ortalama designer'ler.

Yoksa, "piyasa 1000 Tl civarıdır ama çalışan seni sevsin o yüzden 1500 Tl maaş vermen gerekir " demiyorsunuz sanırım :)

Bir de gidip patronların forumunda konu açayım en iyisi :p

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
Ok, ilginiz için teşekkür ederim. Buradan şu sonucu çıkarabilirim sanırım,
ssk, yol yemek hariç 1500 - 2000 gibi net maaş alıyordur İstanbul'da ki ortalama designer'ler.

Yoksa, "piyasa 1000 Tl civarıdır ama çalışan seni sevsin o yüzden 1500 Tl maaş vermen gerekir " demiyorsunuz sanırım :)

Bir de gidip patronların forumunda konu açayım en iyisi :p

evet işini bilen öyle alması gerekir daha fazla alanlarda var tabiki tam profesyonel isterseniz daha fazlasını gözden çıkartacaksınız

ackaraosman

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.yasammerkezi.com
Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

Başka yorum yapmak isteyen olur mu diye de merak ediyorum doğrusu. Herkesin görüşü aynı mıdır bu konuda?

tarzan45

🌟Usta Tasarımcı🌟
İstanbul'da çalışmadığım için sabah yorum yazmak istemedim. Ama İstanbul'da çalışan arkadaşlarımdan bildiğim kadarıyla 1500 tl bu işi bilen birisi için iyi bir ücret değil. Sonuçta ortada bir tasarım işi var ve ne olursa olsun belli bir miktar tecrübesi olan biriyle çalışmak en mantıklısı. 2000'in biraz üstüne çıkmalısınız bence çalışanınızın gözü dışarıda olsun istemiyorsanız... Hele ki evliyse çalışanınız..Tabi benim görüşüm bu yanılıyor olabilirim.

enreklam

🌱Yeni Üye🌱
yani iş sadece bahsedilenden ibaret ise tasarımcı yanımda otursun her an iş gelir olayı yoksa siteyi yaptıracağınız kişi size bu konuda yardımcı olacaktır, benim kanaatim şu aşamada maaşlı bir grafikere çokta gerek yok gibi.Ama maaşlar arkadaşların belirttiği gibi.

ackaraosman

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.yasammerkezi.com
Sürekli banner çalışması yapacak ve 2-3 haftada bir site dizayn edecek. İhtiyacımız var yani.

Freelance mantık olarak sevdiğim bir yol ama sitemde kullanacağım 100 banner için tanesi 100 dolar gibi garip rakamlar telafuz edenler oldu. Tanesi 30 liradan yapılanları da ben beğenmedim. Eleman istihdam etmek bizim için daha akılcı bir yöntem.

Teşekkür ederim cevabınız için.

xpcd

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ücret sizin insefiyetinize kalmış bir olay

ackaraosman

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.yasammerkezi.com
Doğru söylüyorsunuz yalnız, alenen buradaki insanların ne kadar maaş aldıklarını soradamadığım için biraz daha yumuşattım olayı.
Gönül ister ki işe aldığım eleman 100 bin bana kazandırsın 20bin maaş vereyim :)

Ufuk Cebeci

🏆Pro Tasarımcı🏆
Sürekli banner çalışması yapacak ve 2-3 haftada bir site dizayn edecek. İhtiyacımız var yani.

Freelance mantık olarak sevdiğim bir yol ama sitemde kullanacağım 100 banner için tanesi 100 dolar gibi garip rakamlar telafuz edenler oldu. Tanesi 30 liradan yapılanları da ben beğenmedim. Eleman istihdam etmek bizim için daha akılcı bir yöntem.

Teşekkür ederim cevabınız için.

merhaba, arkadaşların soylediklerine katılıyorum (bir işveren olarak) yalnız şöyle bir durum sözkonusu, photoshop u iyi bilsin flash dan da anlasın diyorsunuz. tamam bu vasıflar banner üretmek için yeterli.. ama iki üç haftada bir de site tasarlayacak dediğiniz zaman photoshop ve flash bilmesi yeterli olmayacak bunu biliyorsunuz değilmi? ya da bu aldığınız eleman sadece sitenin görselini tasarlayacak teknik altyapısını farklı biryerde mi yaptıracaksınız bu çok önemli yanılmayın bu konuda.. maaş konusuna gelince de sadece banner tasarımı yapacak, photoshop a hakim flash ı da yeteince kullanabilen iyi bir eleman almak istiyorsanız eğer 1500 tl yi gözden çıkartmanız gerekli. emin olun bu konuda size 700 tl ye çalışırım diyen basit bir web tasarım kursunu bitirmiş ve işinizide iyi kötü görebilecek bir eleman bulabilirsniz ama bu mutlaka yetersiz kalacaktır. bu yzden iyi bir elemana 1500 2000 tl arası maaş verip başınızın ağrmamasını tavsiye ederim.
saygılar.

ackaraosman

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.yasammerkezi.com
merhaba, arkadaşların soylediklerine katılıyorum (bir işveren olarak) yalnız şöyle bir durum sözkonusu, photoshop u iyi bilsin flash dan da anlasın diyorsunuz. tamam bu vasıflar banner üretmek için yeterli.. ama iki üç haftada bir de site tasarlayacak dediğiniz zaman photoshop ve flash bilmesi yeterli olmayacak bunu biliyorsunuz değilmi? ya da bu aldığınız eleman sadece sitenin görselini tasarlayacak teknik altyapısını farklı biryerde mi yaptıracaksınız bu çok önemli yanılmayın bu konuda.. maaş konusuna gelince de sadece banner tasarımı yapacak, photoshop a hakim flash ı da yeteince kullanabilen iyi bir eleman almak istiyorsanız eğer 1500 tl yi gözden çıkartmanız gerekli. emin olun bu konuda size 700 tl ye çalışırım diyen basit bir web tasarım kursunu bitirmiş ve işinizide iyi kötü görebilecek bir eleman bulabilirsniz ama bu mutlaka yetersiz kalacaktır. bu yzden iyi bir elemana 1500 2000 tl arası maaş verip başınızın ağrmamasını tavsiye ederim.
saygılar.

Selamlar,

Yaptıracağımız sitelerin sadece görsellerini hazırlamasını bekliyor olacağız zaten. Flash bilgisi derken flash ile site dizayn etsin veya action script i etkin şekilde kullansın istemiyoruz. Bir iki tane reklam slide i yapacak en fazla. Flash'i görünce korkup kaçmayan birisi ihtiyacımızı görecektir zaten. :)

Misal vimjo sitesinin görsellerini çok beğeniyorum. Buradaki banner ları üretecek birisi için 1500 yeterli olur mu sizce?

Saygılar

Ufuk Cebeci

🏆Pro Tasarımcı🏆
Selamlar,

Yaptıracağımız sitelerin sadece görsellerini hazırlamasını bekliyor olacağız zaten. Flash bilgisi derken flash ile site dizayn etsin veya action script i etkin şekilde kullansın istemiyoruz. Bir iki tane reklam slide i yapacak en fazla. Flash'i görünce korkup kaçmayan birisi ihtiyacımızı görecektir zaten. :)

Misal vimjo sitesinin görsellerini çok beğeniyorum. Buradaki banner ları üretecek birisi için 1500 yeterli olur mu sizce?

Saygılar

1500-2000 tl arasında bir maaşla çalışacak eleman işinizi görecektir. tabi artı diğer giderler. yemek yol ssk gibi.. rakamı da çalışacak elemanın bilgi ve tecrübesine göre yükseltmelisiniz tabiki.

Grafik34

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ucuz eleman Kalifiye elemandan daha pahalıdır.
Kaliteli düşünen kaliteli elaman çalıştırır.
Ucuz düşünen ucuz elaman.

sweepp

🌱Yeni Üye🌱
sen kac para kazanıyorsun calışan sana soruyormu kac para kazanıyorsun diye

ackaraosman

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.yasammerkezi.com
1500 lira cevapları canlarını sıktı sanırım bu arkadaşların. Muhatabanız ben değilim; site ile ilgili şikayetleriniz için buradaki yönetime , maaşlarınızla ilgili olan için patronlarınıza, hayatla ilgili problemleriniz için -allaha inanıyorsanız- allaha başvurun!