Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ne kadar maaş vermeliyim?

MehmetRecepOzdemir

🌟Usta Tasarımcı🌟
Size kısaca şöyle birşey söylemek isterim.Butür konularda hep ingilizlerin bir lafı aklınızca bulunsun:
"Ucuz mal alacak kadar zengin değilim"

Umarım anlamışsınızdır ne demek istediğimi..

yazarcizer

🏆Pro Tasarımcı🏆
Size kısaca şöyle birşey söylemek isterim.Butür konularda hep ingilizlerin bir lafı aklınızca bulunsun:
"Ucuz mal alacak kadar zengin değilim"

Umarım anlamışsınızdır ne demek istediğimi..

Bizde de; "ucuzdur vardır bir illeti, pahalıdır vardır bir hikmeti" derler. :)

Yavuz Mamaç

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Türk-İş’in araştırmasına göre Mart ayında dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 871 TL, yoksulluk sınırı 2 bin 834 TL olarak gerçekleşti. Seçim öncesi marketlerdeki kampanya ucuzluğu, mutfağa yansıdı. Mutfak enflasyonu aylık bazda yüzde 2.13 oranında gerilerken, yıllık ortalama artış ise yüzde 10 oranında gerçekleşti. Türk-İş’in araştırmasına göre Mart ayında dört kişilik bir ailenin açlık sınırı [...] diye devam ediyor yazı...

Şimdi maaş konusunu bir tekrar düşünmesi gerekmez mi tüm işverenlerin? Biraz da elini vicdanına koyarak?

aroma

🌱Yeni Üye🌱
eğer hakkını yemeyeceğim diyorsan işinin hakkını versin diyorsan en az 1500 tl maaş vermen lazımki karşılığını alabilesin

hakkını 1500 lira ile verebiliyormuyuz :worried:
ben min 2000 + ssk+yemek+ rahat calısma ortamı yanında cok iş(çalışma) vaad etmeyi düşünüyordum ki bende bir insan olarak elimden gelenin fazlasını vermeyi isterim..
Su var..bir kişi belli bir kalitede, misal 5-10 sayfalık bir siteyi ne kadar sürede tamamlar.

tam olarak takıldıgım nokta bu.
tamamen maliyetleri etkileyen ve müşteriye karsı belli bir süre vermemizi sağlayan faktör.
İşi yeni kuracak olan biri için yani ben için..takıldıgım nokta.
Tabiki kalite ve zaman farkı kişiden kişiye değişir ama siz söyleyin ben nasıl hesap yapayım?

//bu arada ilk sayfa dısında diğer sayfaları görmemişim:worried:

tasarlayanadam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşım kimseyi yorma. 2500 tl ver iyi elamanla çalış...

MehmetRecepOzdemir

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bence sen 10.000 lira maaş ver..üstünede şirketi yap ceketini al çık git..

arkadaşlar arasında baya uçanlar olmuş ya :) kimse kusura bakmasın ama pc başında oturup günde 3-5 banner yapacak adama 1500 lira maaş vermezdim ben Kİ tasarımcıların sıkıntıları konusunda dik başlı biri olarak ! Emek var-Emek var

başlangıç olarak 1200 derdim ben..ilk 6 aydan sonra maaşını performansına ve çıkardığı işe göre 1500e çıkartabilirdim bu adam bana ayda ne kadar para kazandıracakki ayda 1500 ile 2500 arası maaş vereyim ben diye düşünmeden edemiyorum..aylık açlık 800 yoksulluk sınırı 2.800..bu verileri hazırlayan adamlar ne kadar para kazanıyor düşünmek bile istemiyorum..madem bu kadar iyi şartlar altında olmak zorunda bu ülke önce işçi kesimini kurtarsınlar o zaman 650 lira maaşla 3 çocuklu bir aileyi geçindirmek zorunda olanlar bizler değiliz çünkü :)

Ben sabahtan akşama kadar kendimi yırtıp 8 yıllık sektör 14 yıllık bi çalışma sürecinin sonunda extra işler dahil yaklaşık 3000 lira maaş alıyorsam oturduğu yerde photoshoptan 3-5 banner hazırlayan adamın 2.500 almasına katlanamam ben kimse kusura bakmasın..

design_tolga

🌟Usta Tasarımcı🌟
herkes kendıne gore haklı ama olay sudur elemanın gozu dısarda olmasın ömürlük eleman istiyorsan 1500 tl den baslatacaksın ve hersene duzenlı maasını artıracaksın bu duzen tabı 150 200 tl olmayacak vede patron ayda 20000 kazanırken elemana zam yapmazsa ayıp zaten tabı bu mınımum rakam ve sana o parayı kazandıran grafıker bırılerı cıkıp yok ben 20 yıldır calısıyorum su kadar alıyorum o senın ayıbın demekkı o kadar ıyı degılsın ıyı olsan 5000 alırdın

empaty55

🌱Yeni Üye🌱
evet istanbulun farkı kirası yolu ama ekmek elektirk su mazot benzin derken orasıda türkiye
Açlık sınırı 1500 tl ise istanbul yada eskişehir farketmez. sigarada 2 tl değil.