Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Nesne Çıkartma

mrtaxy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
öndeki üçgene çizgi kalınlığı veriyorum mavi kare ile birleştirdiğimde mavininde etrafı çiziliyor dolayısıyla öndeki nesneyi çıkart dediğimde boşluk çizgi kalınlığında oluşmuyor, nesneyi çekiştirdiğimdede çizgi gibi tam istediğim boşluğu vermiyor çok karmaşık şekillerde çekiştirmek işe yaramıyor, path özelliğini bozmadan çizgi kalınlığında öndeki nesneyi arkadaki nesneye nasıl yansıtırım, birleştiğinde oluşan boşluktan arka renk gözükmeli

soru güncel

acaba yazdiklarimiz forumda gorunmuyormu diye merak ediyorum ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

yas_yil

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Demek istediğin şekil bu herhalde...

Anlatmak istediğin şekil aşağıdaki gibi mi?

GKTwP.jpg

mrtaxy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben sekli istemiyorumki ilk mesajimda ne istedigim yaziyor, yada siz bunu yaparken o boslugu nasil olusturdunuz o onemli

yas_yil

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ah birde ne yazdığınız anlaşılsa

ben sekli istemiyorumki ilk mesajimda ne istedigim yaziyor, yada siz bunu yaparken o boslugu nasil olusturdunuz o onemli

İlk mesajında ne istediğini anlaşılır bir şekilde anlatabilseydin, emin ol şimdiye çoktan birileri cevap vermişti. Bundaki tek sebep ise photoshop'unu türkçe kullanıyor olman.

Şekli nasıl yaptığıma gelecek olursak;

Dikdörtgen shape'i çiziyorsun. Sonra subtract(çıkart) seçeniği seçili iken dikdörtgen shape'in üzerine ok şeklindeki shape'i çiziyorsun. Burada önemli olan çıkarmak istediğin şeklin büyüklüğünü aklında tutman veya bir yere not alman. Daha sonra önceden çizmiş olduğun ok işareti kadar yeni bir shape çiziyorsun ve dikdörtgen ile ok arasındaki mesafenin ne kadar olmasını istiyorsan o kadar ok işaretini küçültüyorsun. Ve son olarak iki shape dosyasını birleştiriyorsun. O kadar... Kolay gelsin.

mrtaxy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
anlatımımda ve programı türkçe kullanmamda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum

ilk resim sizin dediğiniz gibi yaptım sonuç istediğim gibi değil
ikinci şekil gibi çizgi kalınlığında boşluk oluşturmak istiyorum düz şekillerde ölçeklendirme işe yarıyor ama bu tarz şekillerde path çizgilerini çekiştirmek gerekiyorki şekil bozuluyor, yapmak istediğim şekle çizgi kalınlığı verdiğimde alttaki nesneden çıkart dediğimde çizgi kalınlığı ve nesne kadar boşluk oluşmasını istiyorum umarım şimdi anlatabilmişimdir. mesajı dikkate alıp cevap verdiğin için teşekkür ederim.

FSP82.jpg

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

mrtaxy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
@yas_yil
kimse girip okumamiski ne anlatmak istedigi anlasinlar, toplam goruntuleme 6 :) ticari olmadigi icin kimse umursamamis sanirim :) aslinda ilk mesajimi 5 dk programda yapmayi deneseniz ne anlatmak istedigim anlasilacak.

@creedwar
yardim icin tesekkurler ama istedigim videodakide degil kendim bir video hazirliyacagim ve sorunu o sekilde anlatacagim sanirim.

mrtaxy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
photoshopta bu özellik yok illustratorde istediğim gibi oldu, sorun çözüldü.