Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

New York'ta Beş Minare Afişi (Ç)alıntı Mı?

Dark Water

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu kadar benzerliğe siz ne diyorsunuz?

The+Town.jpg

New+yorkta+bes+minare.jpg

Benzer konular

Furkan EKMEN

♾️Grafik Gurusu♾️
Çalışmayı " Benzer Tasarımlar " Bölümüne Açmanız Gerekirdi...

Bence Çok Az Bir Benzerlik Var...

Son düzenleme:

emrelan

🌱Yeni Üye🌱
emrah yücelden bahsediyoruz. ağır olun

Dark Water

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
emrah yücelden bahsediyoruz. ağır olun

ağır çocuk..

Konu laftan ibaret olsaydı, Emrah Yücel bile benzerlikleri "‘Ben Mahsun’un filminin afişini hazırladıktan sonra The Town filminin afişi hazırlandı. İki filmin aksiyon sahneleri de aynı mekânlarda geçiyor. Onlar bizimkinden esinlendiler de demiyorum ama önemli olan bizim afişimizin daha önce yapılmış olması..." kabul etmezdi..

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
durup düşünmek lazım birinin galası temmuzda bizimkinin galası kasımda olabilir çalıntı neden olmasın değilmi

merrlinn

🌱Yeni Üye🌱
al sana bir can sıkıntısı daha... nedir bizim bu halimiz ya.

dt

🌟Usta Tasarımcı🌟
baya benziyolar ama yani

LaYeR

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bence değil aşağı yukarı tüm film afişleri zaten birbirinin benzeri... Bence tasarımcıların kendilerini güncellemesi gerek.. :)

lisiaa

🌟Usta Tasarımcı🌟
alt kısım birebir aynı bukadarda benzerlik olmaz..

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Emrah Yücel yapmaz diyorum ama... esinlenmeyi abartmış bir miktar...Yaskıştıramıyorum ondan bu kelime.. yoksa başlık haklı. "mı?" eki fazlalık...

grafiker.iso

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Özgün tasarımın değerini bilen var mı ki, her işte özgün tasarım arayan, benzerini bulunca yapana çuval dolusu çamur atmaya çalışan işgüzarlar meydanlara dökülüveriyor. İdiia ediyorum, Türkiye'de özgün tasarım yaparak hakettiği yerde olan tasarımcı sayısı bir elin parmaklarının sayısını pek geçmez. 15.00 TL'ye 1000 adet kartvizit yaptırırken pazarlık yapan, üstüne üstlük bir de kendine logo yaptırmaya çalışan müşteriye (mecburiyatten) hayır diyemiyecek seviyeye düşürülmüş grafikerlerin bulunduğu bir ülkede özgün tasarım değil çalıntı diye benzer çalışmaları sergileyerek kendinizi tatmin etmenin kimseye faydası olmaz.
Türkiye'de Özgün tasarımdan çok "Enfatizm" kıskacındaki müşterinin istekleri ve beğenileri pirim yapmaktadır.
Forumda da belirtildiği gibi, Biz buna benzer tasarım diyelim de bari kendimizi kandırmayalım.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Özgün tasarımın değerini bilen var mı ki, her işte özgün tasarım arayan, benzerini bulunca yapana çuval dolusu çamur atmaya çalışan işgüzarlar meydanlara dökülüveriyor. İdiia ediyorum, Türkiye'de özgün tasarım yaparak hakettiği yerde olan tasarımcı sayısı bir elin parmaklarının sayısını pek geçmez. 15.00 TL'ye 1000 adet kartvizit yaptırırken pazarlık yapan, üstüne üstlük bir de kendine logo yaptırmaya çalışan müşteriye (mecburiyatten) hayır diyemiyecek seviyeye düşürülmüş grafikerlerin bulunduğu bir ülkede özgün tasarım değil çalıntı diye benzer çalışmaları sergileyerek kendinizi tatmin etmenin kimseye faydası olmaz.
Türkiye'de Özgün tasarımdan çok "Enfatizm" kıskacındaki müşterinin istekleri ve beğenileri pirim yapmaktadır.
Forumda da belirtildiği gibi, Biz buna benzer tasarım diyelim de bari kendimizi kandırmayalım.

çalmak? işgüzar olmak? işgüzar olmak daha onurlu geldi bana... siz çalın sorun değil...

grafiker.iso

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çalmak? işgüzar olmak? işgüzar olmak daha onurlu geldi bana... siz çalın sorun değil...

Esinlenmeyi abartmak, etkilenmek, şablon üzerinde objesel değişiklikler yapmak... tasarım olgusu içerisinde çalmak ile eş anlamlıdır. Tasarımın uygulama safhasında değişiklikler yapmak bu tanımı etkilemez.
Esas konu bu da değil aslında.
Esas konu, Grafik tasarım ve tasarımcının içinde bulunduğu psikolojik ve fizyolojik ve biyolojik durumdur.
Hayatını devam ettirebilmesi, kişiliğini koruyabilmesi, kendisini geliştirebilmesi, özgün ve özgürce üretebilmesinin şartlarını oluşturma meselesidir.
Bu ülkede bu şartların oluşumu, birtakım çevreleri rahatsız ediyor. Ellerinde fırsat varken böyle bir oluşuma engel olmaya çalışıyorlar.
Doğru veya yanlış, birileri böyle bir oluşum için çabalarken, birileri de kalkıp, hiçbirşey yapamazsa hakaret ediyor, küçümsüyor...
Grafik tasarımcının resmi olarak hiçbir tanımı yok iken, yaptığı çalışmaların niteliği ile tasarımcıyı yargılamak, sizce insaflı bir davranış mıdır?

oreiro

🏆Pro Tasarımcı🏆
Esinlenmesede benzer afiş tasarımı çıkardı. filmin konuları birbirine yakın

HisarMedya

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sanki filmin içeriği çalıntı değil :D biz afişe bakıyoruz sadece :Dgüneşinide gördük afişinide :D:D

sagat

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Town filminin afişinin filimle bir alakası yok zaten berbat bir film bu film için bizim afişe benziyor bile demeye değmez