Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Nikon D60 Örnek Resimler

mesutfb2005

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bende makinayi yeni aldim ve deneme amacli bir kac resim cektim. D60 almayi düsünen diger arkadaslarada bir fikir vermesi amaciyla yayinlama geregi duydum.

PS: Bu gün ilk defa elime fotograf makinasi aldim, resimlerde yanlislarimida belirtirseniz bende bir seyler ögrenmis olurum...

Orjinal Halleri Icin: Desktop.rar -- FileFactory.com - free file hosting --

Upload icin editlenmis boyut kücültülmüs halleri:

80589_DSC_0004_1_122_436lo_122_436lo.jpg
80594_DSC_0018_1_122_589lo_122_589lo.jpg
80596_DSC_0044_1_122_366lo_122_366lo.jpg
80598_DSC_0049_1_122_430lo_122_430lo.jpg

80600_DSC_0057_1_122_454lo_122_454lo.jpg

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
hangi değerlerde çektiniz bilemiyorum, onlarıda yazsaydınız daha iyi fikir sahibi olurduk. ilk karedeki telefon resmi sanırım çok yüksek iso'lu. noiseler var çünkü, eğer yüksek iso değilse tam bir felaket. rakamsal çekim değerlerini görmeden yorum yapmak çok doğru değil, en önemlisi ise nasıl bir lens ile çekim yapıldı bunlar çok önemli.

ben şahsen bu resimleri D60'a yakıştırmak istemiyorum çünkü bu resimler iyi değil, ayarlar eksik diyerek kurtarmak istiyorum D60'ı... zira nikon böyle çekim yapan bir makina çıkarmaz bence. kesin ayarları yeterli değil..

bol güneşli çekimler dileğiyle...

mesutfb2005

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hangi değerlerde çektiniz bilemiyorum, onlarıda yazsaydınız daha iyi fikir sahibi olurduk. ilk karedeki telefon resmi sanırım çok yüksek iso'lu. noiseler var çünkü, eğer yüksek iso değilse tam bir felaket. rakamsal çekim değerlerini görmeden yorum yapmak çok doğru değil, en önemlisi ise nasıl bir lens ile çekim yapıldı bunlar çok önemli.

ben şahsen bu resimleri D60'a yakıştırmak istemiyorum çünkü bu resimler iyi değil, ayarlar eksik diyerek kurtarmak istiyorum D60'ı... zira nikon böyle çekim yapan bir makina çıkarmaz bence. kesin ayarları yeterli değil..

d60 18-55 ile cekim yaptim ancak resimlerdeki belirtmis oldugun kalite degerleri tamamen benim yanlis secimlerimden kaynaklaniyor. Ilk defa fotograf cektigim icin ayalarla oynadim ve neyin ne oldugunu ögrenmeye calistim. Ileriki günlerde yeni resimler ekleyecegim...

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
o zaman sana tavsiyem şimdilik otomatik modda çekim yapman.. hatta araştırırsan geçen gün forumda bir konu vardı hangi konuları hangi ayarda çekebileceğinize dair. yada kullanım kitabı vardır mutlaka... öğrenip kaliteli fotoğraflar çekince emin olun daha çok zevk alacaksınız fotoğraf çekmekten ;)

mesutfb2005

🏅Acemi Tasarımcı🏅
o zaman sana tavsiyem şimdilik otomatik modda çekim yapman.. hatta araştırırsan geçen gün forumda bir konu vardı hangi konuları hangi ayarda çekebileceğinize dair. yada kullanım kitabı vardır mutlaka... öğrenip kaliteli fotoğraflar çekince emin olun daha çok zevk alacaksınız fotoğraf çekmekten ;)

Zaten zamanim oldugunda ögrenmeye calisiyorum. Yürüyüse cikmistim son anda aklima geldi makinayida beraberimde aldim ve kendimce ugrastim :)

arasyas

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ben dijital makinamı yeni aldığımda 2 ay içerisinde tam 9800 kare çekmiştim. Hep manuel modda ve deneme yanılma yaptım tabi bu arada ustaların yorum ve yazılarını okudum.... Bir yere kadar makinanın özelliklerini öğreniyorsun daha sonra görüş açının önemi artmaya başlıyor... Sadece çekim yapmak için fotoğraf çekmemelisin çekerken özelliklerini denemeli ve doğruyu yanlışı kendin bulmalısın, böylece öğreneceğin bilgiler beyninin bir ucunda değil tamamen beynine kazınmış olacaktır... DSLR makinalar bilgisayar gibidir verilen komutlara göre hareket ederler önemli özelliklerini öğrenip manuel modda çekim yapmaya başlamalısın... En önemli 3 husus diyafram, enstantane ve netleme ayarları.. özellikle diyafram ve enstantane bir fotoğrafçının kesinlikle aralarındaki bağı bilmesi gereken özellikler. Senin fotoğraflarına yorum yapmak için çok erken, ama çözemediğin bir sorunla karşılaşırsan elbetteki ben dahil bilgilerini paylaşacak bir çok insan olacaktır bu platformda... Yeni karelerinde görüşmek dileğiyle...

(Resim çizilir fotoğraf çekilir lütfen bu iki ayrı konuyu birbirine karıştırmayalım)

dgnzcn

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

Arkadaş acemi olduğunu belirtmiş ve hayatında ilk kez DSLR makine kulanıyor. hatta yanılmıyorsam eline ilk defa bir fotoğraf makinesi aldığını algıladım :)

bu seviyede bir kullanıcıya dünyanın en iyi fotoğraf makinesinide verseniz sonuç hüsran olacaktır ve kullanılan fotoğraf makinesini kötü yapmaz bu durum.

Makine sadece bir araçtır, Fotoğrafı göz çeker. bunu unutmamak lazım diye düşünüyorum.

aura

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba Mesut...

Oncelikle sana başarılar dilerim. Çok keyif alacağın bir uğraşın var artık... :)
Sahip olduğun makine, fotoğrafa yeni başlayanlar için oldukça ideal.
Ekran komutlarını iyice incelersen çekim yaparken makinenin seni yönlendirdiğini göreceksin. Hangi ışıkta, hangi modda çekim yapman gerektiğini, diyfaramı, enstantaneyi ve sana yabancı gelen herşeyi elindeki makineyi kullandıkça çözeceksin.
Bunun için sık sık fotoğraf çekmen gerektiğini de ayrıca hatırlatmak isterim :)

Önemli bir konu da, "fotoğraf" a resim demeyi bırakman olacak :) gerci yazına cevap veren ve fotoğraf hakkında bir şeyler anlatmaya çalışan arkadaşların da hala aynı hatayı yaptığını görüyoruz ama umarım onlar da en kısa zamanda bu hatanın farkına varırlar...

Başarılar...

optimumreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.optimumreklam.com
Arkadaşım çok zevkli bir hobi seçmişsin kendine.
Kimse anasının karnında öğrenmiyor fotoraf çekmeyi. Sonuçta Nikon marka makinen var. Merak etme gün geçtikçe daha profosyonel olursun.
Ama laf aramızda telefonun fotorafını kötü çekmişsin.

mesutfb2005

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Cevaplar icin tesekkürler. Bu fotograflar ilk cektiklerimdi, yani makinenin hic bir özelligini bilmeden biseler ögrenmek icin cekmistim. Fotografa bakis acisi önemliydi benim icin. Hani olurya nesneyi tam ortalamamak gibilerinden. Simdi makinayi tanidikca neden fotografcilik diye bir mesleginde oldugunu kavriyorum...

Bu arada belirteyim, makina illaki sanatsal forograflar icin degil, özel anlar icinde ideal. Cektiginiz aile resimlerini bu kalitede saklamak ayri bir tad. Herkese tavsiye ediyorum.