Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Organ & Kan Bağışı Konulu Konferans Afişi

Hasan ÇELİK

🏆Pro Tasarımcı🏆
WmjpR.jpg

Yorumlarınızı bekliyorum ...

turkuaz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ortadaki kalp güzel olmuş sadece yazı karekterini düz seçip swiss gibi mesela hepsini aynı punto yapsanız ve konferans bilgilerini kalp etrafında çevirmeyip alt bölüme düz yazsanız daha iy olur gibi ama güzel çalışma elinize sağlık

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Çalışmanız belki bir kitap kapağı olarak kullanılabilir fakat afiş mantığındaki çarpıcılık ve 2 saniye kuralını dikkate alınmadan hazırladığınız düşünüldüğünde amacına ulaşamayacaktır.

Ayrıca yukarıda yapmış olduğunuz "BİR HAYATDA" da ki "da" ayrı yazılması gerekirdi.

";)" göz kırpma ifadesi ise bence orada pek uygun olmamış. Tipografik olarak harflerin nesneye dönüşmesi güzel fakat afişe bakanlar asla o yazıları durup okumayacak ve yanından geçip gideceklerdir. Bu da afişin başarı oranını oldukça düşürecektir.

Ekleme: Kalp içindeki kelimerlerin kenarda kalanlarının neredeyse hepsi kesilmiş.

Hasan ÇELİK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Öncelikle eleştiri için teşekkürler..

Bir Hayat da olayını arkadaşlar çok tartıştı ben ayrı yazma taraftarıydım fakat çok lanse edememişim buda ince bir ayrıntı teşekkürler.. 2 saniye kuralın da ise konu üniversiteliler olunca tepki göreceğini düşünmüştüm, kitap kapağı olayı da ayrı bir hüsran mı desem onu çıkartamadım :)
Teşekkürler, değerli yorumun için sayın adminimiz..

luccas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bir Hayat...
Fontunu biraz daha düz ve ufak kullansaydın çok iyi olurdu eline sağlık

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
tasarımda bir kaç uygulama hatası var bence de ama gayet güzel bir tasarım.
en çok takıldığım şey kesilen kelimeler ve ";)" işareti.

ben de zaman zaman kesilen kelimeli şekiller yapıyorum ancak; vurgu bu kelimelerde olacaksa biraz daha tipografik çalışıp kelimeleri kesmiyorum.
eline sağlık göz yormayan bir çalışma.

Hasan ÇELİK

🏆Pro Tasarımcı🏆
hocam, ";)" işareti daha çok gençlere yönelik olduğu için o seviyede bir çağrışım yapmak istedim fakat kötü eleştiriler aldım :). Harflerin kesilmesi olayı'da zamanla alakalı bir olay ben işin kolayına kaçmak zorunda kaldım 2 saatlik bir çalışmam, müşteri son anda geldi 28 mart'ta olmasına rağmen, tanıtım, stand gibi olayları olduğu için benden hemen istediler :)

Bir Hayat...
Fontunu biraz daha düz ve ufak kullansaydın çok iyi olurdu eline sağlık

Eleştirin için teşekkür ederim

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
hocam, ";)" işareti daha çok gençlere yönelik olduğu için o seviyede bir çağrışım yapmak istedim fakat kötü eleştiriler aldım :). Harflerin kesilmesi olayı'da zamanla alakalı bir olay ben işin kolayına kaçmak zorunda kaldım 2 saatlik bir çalışmam, müşteri son anda geldi 28 mart'ta olmasına rağmen, tanıtım, stand gibi olayları olduğu için benden hemen istediler :)

Eleştirin için teşekkür ederim

a o zaman diyecek birşey yok 2 saate göre çoook başarılı bir çalışma ;)

Hasan ÇELİK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Teşekkür ederim arixira

Yorum ve eleştiriler benim için çok önemli, Göremediğim bir çok ince detayları bu eleştiriler sayesinde görüyorum. Çoğu insan eleştiriyi aldıktan sonra altında art niyet arar nedendir bilinmez :)

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
"
Yanlış anlamayın lütfen ama son gönderdiklerinize de müşteriniz aynı yorumu yapacaktır. Yine standartın dışına çıkamamışsınız. Sembollerin çevresine konmuş farklı yazıtiplerinden başka bir şey yok. Eski logodaki gibi bir yol izleseniz, yani harflerle oynayıp harflerden sembolik bir şey çıkarsanız nasıl olur?

Emeğinize sağlık, iyi çalışmalar.

estafirullah :) Artık yorumları yaparken çekinerek yapıldığını hissediyorum :)
Benim isteğim de bu zaten. Birileri farklı yorum yapsın ki birşeyler yapabileyim.
Buraya aa harika olmuş demeniz için falan koymadım zaten resimleri. Eksik yanımı görün ve söyleyin diye koydum.

Eski logolardan kastınız hangisi bilemiyorum ama en altaki logolarda kimya şişesine bc harfleri vermek; aklıma gelen en iyi yöntem idi. (2. numaralı çalışma alttaki)
artık çaresizim aklımda fikir yok. Son bir şey deneyeceğim. O da logotype ama ondan önce biraz fikir edinmek istiyorum.. Yorumlarınız benim için değerli.

"

burada göründüğü gibi. Buraya paylaşım yaparken eleştiri yorum için yapıyorum. Ama kullanıcılar sanırım biraz korkmuş, bezmişler. Yorumu yaparken "kusura bakma, ya darılma ama, bana düşer mi bilmem ama, yanlış anlaşılmasın" gibi girişler yapıyorlar. Bundan gayri ne denebilir ki?

Son düzenleme:

suk3b3

🏅Acemi Tasarımcı🏅
adres saat tarihi aşağı al düz bi şekilde.kalp ortada tek kalsın..üstteki gülen suratı da sil :) tiyatro afişi sanallar alim allah :D renkler de otrmş fontlarda puntolarda bence gayet hoş görnüo.eline sağlk

Hasan ÇELİK

🏆Pro Tasarımcı🏆
adres saat tarihi aşağı al düz bi şekilde.kalp ortada tek kalsın..üstteki gülen suratı da sil :) tiyatro afişi sanallar alim allah :D renkler de otrmş fontlarda puntolarda bence gayet hoş görnüo.eline sağlk

:smile: Teşekkürler eleştiri için

sezco

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım ben bu işlere yeni başladım da benim bir ödevim var bende böyle kalp gibi bir şekil sınırları içine yazı yazmak istiyorum... sen nasıl yaptın acaba bunu eğer sana zahmet olmayacaksa banada anlatırmısın? eğer anlatırsan çok sevinirim.

Hasan ÇELİK

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşım ben bu işlere yeni başladım da benim bir ödevim var bende böyle kalp gibi bir şekil sınırları içine yazı yazmak istiyorum... sen nasıl yaptın acaba bunu eğer sana zahmet olmayacaksa banada anlatırmısın? eğer anlatırsan çok sevinirim.

Biraz geç olucak ama yanıtlayayım.. Bir çok yapılış türü var benim yaptığım stili anlatayım corelde kalp çiz yada hazır vector'de bulabilirsin sana kalmış, metin kutusu aç ve yazacağın yazıları doldur. Metin kutusunu sağ tuş basılı tutup sürükle bırak yöntemiyle kalbin içine bırak sana küçük bir kutucuk çıkıcak o kutucukta powerclip inside seçeneğini tıkla, bu şekilde yazıları kalbin içine gömmüş olucaksın. Sorun olursa dilimizin döndüğünce yardım ederim :wink: