Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Pamuklu Penye üzerine Dijital Baskı mümkünmü ?

fotobardak

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.fotobardak.com
Bilindiği gibi polyester t-shirtlere sublimasyon baskı yapılıyor, polyesteri giymek zor,terletir ve yakar.
pamuklu penye t-shirtlere dijital baskı yapmak ne güzel olur
bu konuda tecrübeli,arkadaşların önerilerini bekliyorum
pamuklu penye üzerine dijital baskı mümkünmü ?

Benzer konular

mehmet3535

🌱Yeni Üye🌱
evet mümkün tekstil digitalbaskı makinelerini incele.dtg viper

Son düzenleme:

alim sivasli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet yapılıyor ama nasıl yapıldıgı hakkında bılgım yok

irfani

🌱Yeni Üye🌱
ofset baskıdan çıkan süblime de uygulanabiliyor yeterli ısı aralığında 215 derece üstünde çok kısa sürelerde yapılabiliyor

fotobardak

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.fotobardak.com
Tamam arkadaşım bu işin makinası var ama ne yazıkki yatırım olayı giriyor devreye,
önemli olan elimizdeki imkanlarla bu işi yapmak.
ve ben bu işi gerçekleştirdim,arge çalışmaları bitti ( yıkama testi dahil )
ve 350 tl gibi ek bir yarımla bu iş oluyor. ve normal penye üzerine baskıda güzel ve kullanışlı oluyor,Polyester tişörtlere baskı çok itici ve kullanışsız
uygun yazıcı modelleri için danışabilirsiniz

kalkoprit

🌱Yeni Üye🌱
değerli fotobardak şu arge neticelerini açıkla da forum amacına ulaşsın.ney nasıl yapılıyor? 350 tl yatırımla her renk pamuklu tekstile kalıcı mükemmel baskı nasıl yapılıyor.bu benim de çok merak ettiğim bir konu .görüyorum ki 1 yıldır kendinize saklamışsınız bu ar ge bilgilerini.
SAYGILARIMLA!...

pardon mesajınız yeniymiş tarihi yanış gördüm (üyelik tarihinizi mesaj tarihi olarak algılamışım)
cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum. :))

fotobardak

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.fotobardak.com
kalkoprit Arkadaşım evet arge yeni bitti, :))) bu arada sanırım samsundasın
bu ürünü ve tekniği dağıtmaya başladık, samsunda uzunay reklamada yollaycağız
daha detaylı bilgi için ,iletişim bilgilerime bakabilirsiniz

kalkoprit

🌱Yeni Üye🌱
ŞİMDİ DEĞERLİ DOSTUM SENİN YÖNTEM ŞU ASAĞIDAKİ AÇIK RENK PAMUKLU SÜBLİME BASKI TALİMATINDAN FARKLI MI? (DİA*TARIN SİTESİNDEN ALINTI)

Sublimasyon Transfer Kağıdı Pamuklu tekstil için A-4
Ürün Özellikleri :
* Türü : Pamuklu ve diğer tekstil ürünleri için tranfer kağıdı.
* Ebat : A-4
* Adet : 1 Ad. Sublimasyon Transfer Kağıdı
Her türlü pamuklu tekstil ve diğer tekstil ürünlerü yüzeyi için
SUBLIMASYON ÇIKTI:
Sublimasyon ink. çıktı alınır
Ters görüntü kopya alınır
PRES :
185c (derece)
Basınç yüksek
TRANSFER :
T-shirt prese yerleştirilir
Presle 3 saniye ütülenir
Transfer kağıdı ters olarak T-shirt'ün veya diğer tekstil ürünlerinin üzerine konulur
Pres kapatılıp 25-30 saniye transfer yapılır
Pres açılır
Transfer kağıdı sıcakken çıkartılır
HAKKINDA:
Yıkamaya karşı dirençlidir, lazer çıktı kadar bordurler belirgin olmaz, her türlü
açık zemin tekstil ürününe uygulanabilir, baskı süresi ve pres sıcaklık değeri
sublimasyon polyester transfer kağıdı kadar yüksek değildir, sublimasyondaki
polyester baskı neticesi alınamaz.

VE SİTENDE AÇIK RENK UYGULAMASI GÖRÜNÜYOR .KOYU RENKLEREDE SORUNSUZ UYGULANABİLİYORMU .?
SÜBLİME BASKI PRİNTERİM VAR.HADİ KAĞIDINIDA SENDEN ALDIK .BU YARDIMCI MALZEMELER NELER DAHA AÇIK BİLGİYİ SİTENE YADA FORUMA KOYSAN BENCE ÇOK GÜZEL OLACAK.VE BU KAĞIT İLLAKİ 500 TANEMİ OLACAK ÖNCE NUMUNE DAHA SONRA İSTEDİĞİMİZ KADAR ALAMAZMIYIZ SENDEN?

fotobardak

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.fotobardak.com
pamuklu penye tişört sublime baskı için ,siteye video koyacağız,
kısaca bilmeniz gereken bu iş için sublime yazıcınızı kullanacaksınız ,sadece transfer kağıdı farklı,fakat çok hesaplı ve en önemliside sadece sublime mürekkep preslenecek,mürekkep harici yer preslenmeyecek, yani foto resim panasu gibi olmayacak :)) beyaz olan yer tişörtün zemini olcak

şimdilik koyu zeminlere bu yolla baskı mümkün değil,çok yakında çıkaracağız
adetleri 500 den aşağı çektik, numune olayına gelince baskılı numune yollayabiliriz,
biz baskı yapalım diyorsunuz haklısınız,fakat sadece kağıtlai ş bitmiyor.
yazıcı profil uygulaması var,ve yardımcı malzeme var,
sizlerin yolladığı foto olursa baskı yapıp yollamamız daha ikna edici olcaktır

unutmayalımki fotoğraf beyaz zeminde belirgin olur, çünkü mürekkepler örtücü değildir ve beyaz mürekkep kullanmıyoruz,sublime yazıcılarda.
koyu zemin üzerine baskı için ,fotonun altına beyaz zemin şart.
transfer kağıdı üzerine son katman olarak ,beyaz zemini teşkil edecek statiklenme yolu ,uygulaması ve arge çalışması ,içindeyiz
bizde en az sizler kadar koyu zemin üzerine baskı yapma düşüncesindeyiz,
bu sene koyu zemin pek gitmeycek gibi :))) çok gençlerin üzerinde pempe renk tişörtler görüyorum
bizim gençliğimizde pembe renk tişörtleri bayanlar giyerdi :)))))

izge

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tabii ki mümkün..ama sen yapamassın..
polyestere sublimasyon basımı zaten,zor..

fora18

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bende süblime makinesi var sadece pamuklu transfer kağıdı farklı diyorsan o malzemeden demo olabilir miyiz sendenn. profil ayarlarını ben yaparım. sadece görmek istiyorum nasıl bir transfer diye sadece mürekkep tarnsfer ediyor dedin ya o yüzden alabilir miyiz senden bir kaç tane filan bir demo uygulamak isterim.

transferbaskı

🏅Acemi Tasarımcı🏅
SELF WEEDİNG TRANSFER PAPER....youtube a yazın bakın üstadlar aradığınız şey mi?

sessizsu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben pamuklu tşörte digital baskı yaptırmıştım, bunu basan bir makina vardı ve sonuçlar çok başarılıydı, tekniğine gelince de transfer kağıdıyla uğraşmıyor makina direk tşört üstüne basıyor. Tek eksi yönü beyaz mürekkebi olsa da renkli tşört üstüne beyaz mürekkep güzel durmuyordu..

graf2r

🌱Yeni Üye🌱
Reklam kokusu alıyorum. Gerçekten de üzerinde düşünülmüş ve çalışılmış bir pazarlama tekniği. Bence siz pamuklu tişörte baskıyı bırakın bir kenara, hemen pazarlama işine girin :D

Daha önceleri, normal bir renkli yazıcıdan, tişörte baskı için yapılmış kağıtlara cıktı alınıp, basit bir ütü yardımıyla tişörtün üzerine transfer baskı alınırdı. Ama dediğim gibi basit, etkili,maliyetsiz ve hızlıydı...

volkan.kutlu

🌱Yeni Üye🌱
Bence,en düşük maliyetli olarak,pigment boya kullanarak yapabilirsin.Süblime baskı yapmış olduğun makinaya pigment boya yükleyip baskı aldıktan sonra 180 derece ile 25-30 sn. pres yaparsan sonuç alabileceğini düşünüyorum.

nilterlik

🌱Yeni Üye🌱
slm arkadaşım...süblime ofsette iyi istanbulda tavsiye edeceğiniz bir yer varmı

LuckyWay

🌱Yeni Üye🌱
Pamuklu t-shirt'e digital baski

Selamlar, evet pamuklu veya pamuk karisimli tekstil urunlerinin ustune direkt baski yapiliyor. Direkt yani nasil printer da kagida islem yaptiriyorsaniz ayni sekilde t-shirtunuzede bu sekilde istediginiz sekil veya yaziyi basabilirsiniz. Bu sekil direkt baski oldugu icin t-shirtun uzerinde kalimi daha uzun ve saglikliidir. Konu ile ilgilenen arkadaslar var ise bu makinadan elimde bulundugunu belirtmek isterim.

mtd

🌱Yeni Üye🌱
fotobardak 350 tl ye nasıl yapacaz bide ben a3 boyutu istiyorum yardımcı olursan sevinirim şimdiden teşekkürler