Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Pathfinder ile gradiant sorunu

ExceptionalLine

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar İLLUSTRATOR da Poligon tool + pan tool gibi tool lar ile çalışma sayfası içerisine çizimler olusturduğumuzu düşünelim.
Bunları tek parça bir çizim haline nasıl getirebiliriz.

Tek parça olmayınca GRADİANT verdiğimizi düşünsek bile objelere ayrı ayrı veriliyor. Buda istenen bir sonuç değil.

Pohotoshop da layerları birleştirme mantığını örnek verebilirim.

Acil Yardım bekliyorum... Teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:

sea.ajans

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Umarım anlaşılır olmuştur

pathfinderz.png

ExceptionalLine

🌱Yeni Üye🌱
Umarım anlaşılır olmuştur

pathfinderz.png

İlginiz için Teşekkür ederim tam olarak ifade edememiş olabilirim,
Bu şekilleri bir birinden ayrı düşünelim. Ve aynı yerlerde ama aynı çizim içindeymiş gibi olmasını istiyorum. Photoshopda layerları birleştirmemiz mantığında.

Mesela bu şekiller ayrı birer çizim gradiant verdiğim ayrı ayrı etkileniyorlar, tarif ettiğiniz teknik sadece birbirine yapışık olan şekillerde geçerli..

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Çizdiğin iki objeyi seçip "pathfinder" penceresinin köşesindeki çizgili oka tıklayın, açılan pencereden "make compound shape" dediğinizde gradienti iki ayrı objeye istediğiniz şekilde vermiş olursunuz..

XAkB.jpg

İki objeyi birbirinden ayırmak için sağ tıklayıp "Isolate selected group" demeniz yeterlidir..

KsvUi.jpg

sea.ajans

🏅Acemi Tasarımcı🏅
pardon kusura bakmayın ben gradient meselesini atlamışım

ExceptionalLine

🌱Yeni Üye🌱
""""""""Çizdiğin iki objeyi seçip "pathfinder" penceresinin köşesindeki çizgili oka tıklayın, açılan pencereden "make compound shape" dediğinizde gradienti iki ayrı objeye istediğiniz şekilde vermiş olursunuz.."""""""

Çok Teşekkürler "Value" denemediğim şey kalmamıştı, Bende herhangi bir konuda yardımcı olabilirsem mutlu olurum.

Tekrar çok teşekkürler...

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
""""""""Çizdiğin iki objeyi seçip "pathfinder" penceresinin köşesindeki çizgili oka tıklayın, açılan pencereden "make compound shape" dediğinizde gradienti iki ayrı objeye istediğiniz şekilde vermiş olursunuz.."""""""

Çok Teşekkürler "Value" denemediğim şey kalmamıştı, Bende herhangi bir konuda yardımcı olabilirsem mutlu olurum.

Tekrar çok teşekkürler...

Denemediğiniz şey biraz köşede kalmış sanırım :)

Rica ederim.. Keyifli tasarımlar..