Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Pattern kutusunu büğültme

nanach

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar, arkadaşlar pattern yaparken bir sorun yaşıyorum. Bir nesneyi pattern yapıyorum swatch panelinde kalıyor buraya kadar tamam. Daha sonrasında bir kutu çiziyorum yaptıgım pattern içinde gorunuyor evet yanlız sonra çizdigim kutuyu büyülttüğümde patternda büyüyor. Patternın sabit kalması gerkiyor mu? ekte paylaştıgım fotografta kutuyu sündürüce aldıgım görüntüyü paylaşıyorum. Yardımcı olursanız cok sevinirm. İyi günler.

Benzer konular

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
patternle kutuyu gurup yapmışsınız ya da kutuyu seçerken patternle beraber seçiyorsunuzdur

nanach

🌱Yeni Üye🌱
Hayır grup da değil. Bir kutu çizip swatches panelinden yaptığım patter ı seçiyorum sonra kutuyu büyültmeye çalışıyorum ama yine olmuyor.

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
bunun bir videosunu çekebilirmisin

anlattığınız şekilde yaptım dış kutuyu büyütünce pattern büyümedi yanlış ya da eksik bişey yapıyorsam lütfen yazın ya da siz bir video yapabilirmisiniz ;
https://youtu.be/OplbtaCIalo

nanach

🌱Yeni Üye🌱
Video ekleyemedim ama siz pattern yapmadan direk swatches paneline attınız nesneyi.
Bir şekil çizdikten sonra object>pattern>make yaptıktan sonra tamama basın o şekli swathes paneline atacaktır daha sonra rectangle tool ile bir kare çizip swatches panelindeki eklediginiz patterna basın sonra da kareyi yanlardan çekip büyültün... Benimkinde pattern bozuluyor.. Sanki bir objeymiş gibi algılıyor.

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
direk swatches paneline atmayla pattern make arasında ne fark var ikisinde de pattern olur sadece birinde adet belirleyebilirsin nasıl yaptığını gösteremediğin sürece hatayı bulamayacağız gezginlerden bandicamı indirip kurman 5 dakikanı bile almaz kullanımı da gayet basit f12 ye basınca kayda başlar tekrar basınca bitirir

Son düzenleme:

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
sizin programda mutlaka bişey tikli kalmış kutuyu(dikdörtgeni) sonradan büyütmek yerine yeterli büyüklükte kutu çizip içini doldursanız sıkıntı olmaz

nanach

🌱Yeni Üye🌱
Evet işte sorunum tam olarak bu. Sizin yaptığınızın gibi olması lazım. Olmuyor.

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
bundan önceki mesaj tam anlaşılmadı sanırım kutuyu çizip içini doldurup büyüteceğinize yeterli büyüklükte kutu çizin sonra içini doldurun sıkıntı olmaz. Aslında yapabiliyorsanız programı silip yeniden yükleseniz bu sorun tamamen ortadan kalkar

nanach

🌱Yeni Üye🌱
evet yeterli boyutta cizersem oluyor zaten sorun o değil.. çizdikten sonra büyültme yapmam gerekiyor. Önceki sayfada bir arkadaş videoya cekmiş ben de aynısını yapıyorum ama onda işliyor benimkinde işlemiyor

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
o zaman kesinlikle sizin programda sıkıntı var mutlaka bişey tikli kaldı ya da bir ayar bozukluğu var yeniden yüklerseniz düzelir.
kutuyu çizdikten sonra neden büyültme yapmak gerekiyor yazarsanız sanırım bir çaresini bulabiliriz.

nanach

🌱Yeni Üye🌱
Teşekkür ederim sadece sorunu çözmek istiyorum. işimi bir şekilde hallettim fakat bu sorunun nedenini öğrenmek istiyorum. Daha önce de başka bir bilgisayarda da başıma gelmişti.. Tekrar teşekkürler.