Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Pdf Dosyasını Cdr'ye Dönüştürmek Yardım Lütfen...

sindomeda

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar içinde çizimler olan bir pdf dosyasını corel draw dosyasına nasıl dönüştürebilirim. Corel bilen birisi değilim bunuda belirteyim. Pdf deki çizimleri cdr ye dönüştürdükten sonra corel içinde çizimlerde değişiklik yapmamız gerekiyor bunun için lazım. (Not: Pdf yi resim gibi corelde görebiliyoruz ancak çizimlerde değişiklik yapamıyoruz. Çizimlerde değişiklik yapabilecek şekilde dönüştürme olayını soruyorum.) Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla...

Benzer konular

Olsinwe

🌟Usta Tasarımcı🌟
CorelDraw zaten .*pdf formatını desteklemektedir. Import ederek mevcut pdf dosyasını coreldraw'da açabilirsiniz. . . Tabiki de pdf içerisindeki ovjeler vektör ise üzerinde oynama yapabilirsiniz eğer vektör değilse kendiniz çizmeniz gerekcek tekrar üzerinden.

gulizkdd

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Pdf içindekiler vectorse eğer corel e ımport edince yıne vector olduğu için üzerinde oynanabiliyor. Eğer vektor değilse hiç birşekilde ai de de oynayamazsınız corel de de. Pdf içindekilerin vector olup olmadığından eminmisiniz peki

sindomeda

🌱Yeni Üye🌱
Pdf içindekiler vectorse eğer corel e ımport edince yıne vector olduğu için üzerinde oynanabiliyor. Eğer vektor değilse hiç birşekilde ai de de oynayamazsınız corel de de. Pdf içindekilerin vector olup olmadığından eminmisiniz peki

Maalesef vektör olup olmadığından emin değilim. Bunu anlayabilmenin bir yolu varmı acaba? Teşekkürler...

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Bu bir çok yöntemle anlaşılabilir. En kolayı nesneyi seçin renk paletinden bir renk seçin eğer rengi değişirse vektöreldir ...

sindomeda

🌱Yeni Üye🌱
Bu bir çok yöntemle anlaşılabilir. En kolayı nesneyi seçin renk paletinden bir renk seçin eğer rengi değişirse vektöreldir ...

Maalesef vektörel değilmiş. Benim için önemli çizimler vardı. Bu çizimleri lazer kesim yapan bir makinadan kestirecektim. Corel dosyasına dönüştürmenin başka bir yoluda yok sanırım. İlginizese çok teşekkür ederim.

gulizkdd

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Malesef öyle sanrıım kendin çizeceksin :S

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Corel dosyasına dönüştürmenin başka bir yoluda yok sanırım.

Corel dosyasına (vektörel) çevirmenin bir yolu var. Trace özelliği ile vektörele çevirebilirsiniz ama kalite bakımından tavsiye etmem ki üzerinden çizmek en sağlıklı yöntemdir ...

orkidenaz

🌱Yeni Üye🌱
mrblar bende pdf dosyasını ai de açtım fakat üzerinde oynayamıyorum. bi sayfa içinde ki yazılardan sadce bir kısmını almam gerekio renklendiremiorum ve seçtiğimde bütün sayfa olarak algılıo nasıl düzenleyebilirm şimdiden tşkrler