Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

pdf dosyasini illustratorda acmak

london

🌱Yeni Üye🌱
:sweating:Selamlar,

Arkadasim bana cok guzel bir pdf dosyasi gondermis.Icindeki resimler cok guzel ve yuksek cozunurlukte .Baski isinde kullanilmis bu dosya.Ben bu pdf dosyasini illustrator de acip resimleri teker teker secip,save edip ileride gene bir baski isinde kullanabilirmiyim?:sweating:

tesekkurler

Benzer konular

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Eğer sizden fotoğraf adresi isterse linklidir, fotoğraflar gereklidir o zaman açamazsınız. deneyin bakalım. Photoshopta kesip alabirsiniz fotoğrafları ama arkadaşınıza sorun;belki kendilerini verir fotoğrafların.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Illustratorde File-Place ile çağırmayı deneyin.

Object > Flatten Transparency menüsüne gelin....Convert All Text to Outlines seçin.
Rasters/Vector Balance sürgüsünü Vectors'e doğru taşıyın...resimleri ayırın

Dokümanı tekrar PDF olarak kaydedin.

Veya

PDF dosyaları yazıcılar ve baskı provası amacıyla kullanılan yazıcıları için renk kalitesinin ve özelliklerinin bozulmaması için bu formatta kaydedilmiştir...Illustrastorde pdf dosyasını açmak için Adobe PDF Seçenekleri iletişim kutusunda Illustrator Düzenleme Özelliklerini Koru onay kutusunu işaretli olarak bırakın....(Adobe PDF Seçenekleri iletişim kutusunda, (sol tarafında) çözünürlük, yazı özekleri v.s ayarlar bulunur buradan değiştirebilirsiniz.)

Dosyanızı daha sonra import edin veya direk ıllustrator de açın ve uygun baskıya ayarladıktan sonra yzadırma seçeneklerini kullanın.

Fakat açmazsa efoja hanımında söyledigi gibi linklidir, fotoğraflar gereklidir açamazsınız....Fotoğraflar mevcutsa library ' e atıp halledebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Son düzenleme:

uf1453

🌱Yeni Üye🌱
Bende de benzer bir sorun var. 3 MB lık bir pdf dosyayı açıyorum Ufak bir vekterol logo ekleyip kaydettiğimde 130 mb olarak kaydediyor. Ne yapmam lazım? Bu fark neden kaynaklanıyor? teşekkürler

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
:sweating:Selamlar,

Arkadasim bana cok guzel bir pdf dosyasi gondermis.Icindeki resimler cok guzel ve yuksek cozunurlukte .Baski isinde kullanilmis bu dosya.Ben bu pdf dosyasini illustrator de acip resimleri teker teker secip,save edip ileride gene bir baski isinde kullanabilirmiyim?:sweating:

tesekkurler

1. Yol: Dokümanı acrobat pro da açın ve tools menüsünden "edit object" i seçin ve istediğiniz resmin üzerine tıklayın. Resmin etrafında mavi bir çerçeve belirecek sağ klik yapın ve edit image seçeneğine gelin. Görseliniz tanımlı olduğu programda (piksel tabanlıysa photoshopta) açılacaktır burdan istediğiniz gibi kaydedebilirsiniz.

2. Yol: PDF belgesini photoshopta open diyerek açın, bu işlemde ekrana gelen pencerenin hemen sol üst tarafında Select seçim bölümünü göreceksiniz buradan "image" kısmını seçin. PDF nin içindeki bütün görseller liste olarak ekrana gelecektir shift tuşu yardımıyla hepsini seçip bir seferde açabilir ve istediğiniz şekilde kaydedebilirsiniz (sadece görselleri alacaksanız bu yöntemi tavsiye ederim).

Fozyurt

🌱Yeni Üye🌱
daha basit yöntemler var

pdf dosyasını photshopta istediğiniz çözünürlükte açıp fotoğrafı keserek kaydedebilirsiniz.