Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop, After Effects CS5 CS6 64 bit OPEN GL Sorunu

MrKydn

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar konuyu özetliyorum lütfen bilgisi olanlar yardımcı olsun ne yaptıysam sonuç alamadım. Windows 7 Professional 64 Bit işletim sistemim olan Acer Asspire 7750 G model laptopumda Adobe Master Collection CS5 ve CS6 64 bit versiyonlarını kurdum. Fakat kurulum bittikten sonra After Effects ve Photoshop programlarını açtığımda önce ingilizce olarak Kütüphane bulunamadı daha sonrada OPEN GL driverı ile alakalı bir hata alıyorum ve program direk kapanıyor. Ne kadar driverları güncellesemde ne kadar işletim sistemi değiştirsemde ne kadar programı kaldırıp tekrar kursamda sorunu kesinlikle gideremedim. Sorun hakkında Acer genel merkezinden ve etraftan edindiğim bilgileri sizlerle paylaşıyorum.

Acer:

Sorunun Windows 7 64 bit inden kaynaklandığını genel olarak bunu tüm müşterilerin yaşadığını. Şuanda çözümün bulunamadığı gibi birşey söylediler.

Genel olarak edindiğim bilgi:

Ekran kartı driverinın open gl driverını bulup indirmem söylendi ki böyle bi ek driver bulunmamakta. Ne kadar versiyonlarınıda arasam öyle bir driver yok. Herhangi bir yama yok. Eklenti yok.

Yani bunun kesinlikle bir çözümü olmalı. Yani 64 bit işletim sisteminde yepyeni aldığım makinemde 64 bit yazılım kullanamıyacaksam ben ne anladım bu işten. Net bir açıklama yapılmasına ihtiyacım var ona göre gerekirse ürün iadeye kadar gidicem.

Bilgisayarım hakkındaki bilgiler:

Özellikler
İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ i7
İşlemci Numarası 2670QM
İşlemci Hızı 2.2 GHz
İşlemci Hızı(Turbo Boost) 3.2 GHz
Ön Bellek 6 MB
Hafıza (RAM) Kapasitesi 8 GB
Disk Kapasitesi 750 GB
Hafıza (RAM) Tipi DDR3
İşlemci Markası INTEL
Ekran Kartı Hafızası 2048 MB
Ekran Kartı Markası AMD
VGA Chipset Modeli HD7650M
Ekran Boyu 17.3 inch
Maksimum Çözünürlük 1600 x 900
Optik Sürücü DVD±RW
İşletim Sistemi 7 Premium 64 Bit Tr
Ekran Kartı Tipi Paylaşımsız Hafıza

Ayrıntılı olarak bakmak isterseniz : VATAN COMPUTER - ACER - AS7750G CORE İ7 2670QM-2.2GHZ-8GB DDR3-750GB-17.3"-DVDRW-2GB HD7650M-CAM-W7PRE - Notebook

Adresinden ulaşabilirsiniz. Bu konu hakkında ciddi yardıma ihtiyacım var. Şimdiden tüm yorumlar için teşekkür ederim.