Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop CS6 Eylemler Yardım

cLex34

🌱Yeni Üye🌱
merhabalar,
052yAqX.jpg

action bölümüne bakarsanız bazı layerları onaylamıyor bu yüzdende istenilene ulaşamıyorum. yardımcı olursanız sevinirim:(

sarp111

🌟Usta Tasarımcı🌟
kutucukların hepsini doldur, play tekrar bas.

sarp111

🌟Usta Tasarımcı🌟
ne diyeyim madem sil o actionu tekrar ekle

mornatari

🏅Acemi Tasarımcı🏅
onlar onaylanma falan değilki. yanlışın var. onlar sana o eylem yapılırken seçenek sorulsunmu sorulmasınmı kutuları. tik işaretleri o eylemin kullanılıp kullanılamayacağını belli eder. ki şuanki görünümde hepsi seçili ayrıca değilse bile tik koyarsın seçersin. o tiklerin faydası eğer çok fazla action kullanıyorsan çalıştığın projeye uygun olanları seçersin diğerlerindeki tiki kaldırırdın sonra button görünümüne geçer sadece seçtiğin actionları görürsün. o seçili değil sandığın kutucuklarda ise çok basit bir örnek vereyim. diyelim ki actionın boyutlandırma. o kutu seçili ise actionı uygulattığında sana boyutları soran ekran açılır. eğer kutu seçili değilse sen actionı uyguladığında, action hangi özelliklerle yapılmışsa onu otomatik uygular.

senin seçili değil dediklerin ise action içindeki adımlarda bazıları ve parametresi yok düzenliyebileceğin. o yüzden tıklanamıyor ama uygulanıyor. takılıp kaldığığı nokta ne olabilir, eğer layerının çok spesifik bi adı varsa katmanı bulamayıp takılabiliyor.

biraz karışıkmı anlattım bilmiyorum. anlamadığın biyer olursa sorabilirsin.