Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop da yaptığım Tasarımlarım baskıda parlak çıkmıyor..

sercan_90

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.sercandulger.com
merhaba arkadaşlar;

Ben haftalık insert tasarımları yapıyorum fakat diğer firmaların yaptığı insert lere bakınca onların ki kadar parlak ve canlı durmuyor çalışmalarım.. Onlarda kuşe kağıda baskı yapmış bizde.. Matbaacı arkadaşım işinde de gerçekten uzman birisi. Tasarımları Photoshop da yapıyorum arkadaşlar acaba View -> Proof Setup dan mı yoksa başka bi yerden mi ayar yapmam gerekli yada bilmediğim başka bir sorun mu var? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar..

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
En azından bir tane örnek çalışmanızı eklemenizde yarar var.

sercan_90

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.sercandulger.com
denemet.jpg

bu ilk yaptıgımız insert di fotoğraflar o kadar kaliteli olmayabilir fakat sonraki işimizde fotoğrafları stüdyoda çektirdik.

Bboy34

🌱Yeni Üye🌱
burdanda resimler karanlık gibi monütörun de olabilir sıkıntı

FiRARDA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.ss.ss
anladığım kadarıyle fotoğrafları kalitesiz bir makine yada flash desteği fazla iyi olmayan bir manike ile çalışmışsınız bende insert tasarlıyorum ama hiç bir ayar yapmıyorum photoshopta yani bu sizin çalışmanızla ilgili bişi hani bir söz vardır ehliyet arabayı daha iyi kullanmanıza olanak tanımaz diye sizde biraz örneklere bakarak yaratıcılık yapabilirsiniz.

sercan_90

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.sercandulger.com
ama mesele sadece fotoğraflar değilki arkaplan renkleri olsun logo olsun hepsinde bi problem var.. Bu önceki insert di yenisinde stüdyoda çekilmiş fotoğraflar kullandık fakat değişen birşey yoktu.

FiRARDA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.ss.ss
ama mesele sadece fotoğraflar değilki arkaplan renkleri olsun logo olsun hepsinde bi problem var.. Bu önceki insert di yenisinde stüdyoda çekilmiş fotoğraflar kullandık fakat değişen birşey yoktu.

işte burda senin yaratıcılığın konuşur ona kimse bir yardımda bulunamaz eğer iyi bir grafiker olmak istiyorsan kimsenin yardımına ihtiyacın olmamalı kendi başının çağresine kendin bakmalısın photoshop veya corel sana sadece yolu gösterir ama yolda karşılaşacağın engelleri sadece sen geçebilirsin o yuzden çok site gez bulunduğun çevredeki bütün marketlerin insertlerini topla 1 2 3 hatta 5 ay boyunca incala bunları sonra bir bakmışsınki sen bunlardan daha iyisini yapmışsın. Umarım anlatabilmişimdir.:wink:

tarzan45

🌟Usta Tasarımcı🌟
işte burda senin yaratıcılığın konuşur ona kimse bir yardımda bulunamaz eğer iyi bir grafiker olmak istiyorsan kimsenin yardımına ihtiyacın olmamalı kendi başının çağresine kendin bakmalısın photoshop veya corel sana sadece yolu gösterir ama yolda karşılaşacağın engelleri sadece sen geçebilirsin o yuzden çok site gez bulunduğun çevredeki bütün marketlerin insertlerini topla 1 2 3 hatta 5 ay boyunca incala bunları sonra bir bakmışsınki sen bunlardan daha iyisini yapmışsın. Umarım anlatabilmişimdir.:wink:

Bu görüşe katılıyorum ama eğer çözünürlük ayarlarında bir problemin yoksa ve işi baskıya gönderirken RGB falan göndermiyorsan, (çünkü o zaman repro kafasına göre çevirir CMYK' ya), jpg falan yapıp göndermiyorsan bence de bir problem olmaması lazım. Ancak ben de daha önce insert çalışmaları yapmıştım; bence sadece fotoğrafları dekupe etmek vs. için photoshop kullanmalısın, işin diğer kısmını da corel draw veya indesignda yaparsan daha sağlıklı bir sonuç alırsın gibime geliyor. Yeteri kadar hakimsen illustrator da olur...

Ama yine dediğim gibi eğer senin çözünürlük veya color mode ayarlarından bi arıza yoksa bence matbaadan başka bir problem kalmıyor şu anda. Yani kağıt kalitesi boyası makinenin özellikleri vs. gibi yüzlerce mesele baskının kaltesinde rol oynar.

Son olarak hiç kimse senin bilgisayarının başına bir oturup da yaptığın işleri biraz kurcalamadan ve ortaya çıkan baskıları görmeden kesin bir cevap veremez bu soruya bence... Kolay gelsin...

sercan_90

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.sercandulger.com
Yardımlarınız İçin Teşekkür ederim arkadaşlar.

işte burda senin yaratıcılığın konuşur ona kimse bir yardımda bulunamaz eğer iyi bir grafiker olmak istiyorsan kimsenin yardımına ihtiyacın olmamalı kendi başının çağresine kendin bakmalısın photoshop veya corel sana sadece yolu gösterir ama yolda karşılaşacağın engelleri sadece sen geçebilirsin...

Bu sözünde çok haklısın. Bunları okuduktan sonra baya bi mesafe katettim ve bu haftaki işimde çok kaliteli bi sonuç bekliyorum açıkcası.. Yorumun için çok teşekkür ederim.