Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Dersleri: Resim üzerine Polaroid şekli vermek

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
1. İlk önce her hangi bir resim açıyoruz

2. Rectangular Marquee Tool ile resimdeki gibi bir dörtgen çiziyoruz, yeni layer üzerine beyaz dolgu rengi veriyorum.

ads1zcopyxh2.jpg

3. Seçim kaldırmadan önce Select – Transform Selections’a gelip olan alanı küçültüyorum, yeni layer üzerine siyah dolgu rengi veriyorum.

2copyzn4.jpg

4. Daha sonra son oluşan layerler Layer paletine gelip Shift tuşu ile Layerleri seiyorum, Ctrl + E (öylece iki layer tek bir layer olacak haline geliyorlar)

5. Olan polaroid şekli birkaç tane kopya daha alıyorum, Ctrl + T (Transform) çeviriyorum, donduruyorum.

3copyhx5.jpg

6. Daha sonra Magic Wand Tool ile siyah kare içine tıklayarak seçiyorum.

4copygt1.jpg

7. Resim üzerine gelip (seçim kaldırmıyoruz) Ctrl + J diyorum (oyle ce seçtiğimiz alanı reaim üzerine kopyalanmış oluyor. Polaroid layer üste taşıdım.

5copydu3.jpg

8. Tüm polaroid layer üzerine aynı işlem yapıyorum.

6copytj2.jpg

9. Şimdi tüm layer üzerine gözü kapatıyorum, daha rahat çalışabilmek için, Orijinal resmi üzerine gelip Pen Tool ile parmak seçiyorum. Orijinal resmi üzerine seçim kaldırmadan Ctrl + J komutu uyguluyorum.

7copyub0.jpg

10. Gözu kapalı olan layerlere şimdi gözü açıyorum. Daha sonra Parmak en üste taşıyorum. Eraser Tool, Smuge Tool yardımı ile hataları düzeltiyorum

8copyeq0.jpg

9copyvp8.jpg

10copysf7.jpg

MONASTERY

👑Efsanevi Grafiker👑
Ellerine sağlık güzel bir ders olmuş...

chadra

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çok teşekkür ederim gerçekten çok güzel bir çalışma :)
Hep yapmak istediğim fakat nasıl yapıldığını bilmediğim bir çalışma x)
Ne kadar yapmakta binbir türlü zorluklarla,karmaşık dorumlarla karşılaşmış olsam da sonunda başardım x)
Öğrenince tekrar yapmak da çok daha kolay oluyor
Tekrar teşekkür edermi,süper bir paylaşım olmuş :)

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Çok teşekkür ederim gerçekten çok güzel bir çalışma :)
Hep yapmak istediğim fakat nasıl yapıldığını bilmediğim bir çalışma x)
Ne kadar yapmakta binbir türlü zorluklarla,karmaşık dorumlarla karşılaşmış olsam da sonunda başardım x)
Öğrenince tekrar yapmak da çok daha kolay oluyor
Tekrar teşekkür edermi,süper bir paylaşım olmuş :)

size bir sır açıklıyım. Photoshop hiç zor değil, sadece ne neyere yariyor bilmesi yeterli... daha sonra ne yapmak istiyorsunuz... daha sonra mesela bu çalışma, resmi bakarak ne daha çok göstermek istiyorsunuz gösterin... yani tamamen zeka oyunu...

iyi çalışmalar

hakanefe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
güzel olmuş emeğine sağlık birader.

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
çok güzel bir ders kasta teşekkürler canım...

cesmi_siyah

🌱Yeni Üye🌱
işte bunun üzerine düşerim ve resimleri bu sekilde yapmaya calısırım :)

emeğine sağlık

GRAFİMERVE

♾️Grafik Gurusu♾️
çok güzel bir anlatım çok hoş duruyor world belgeme kaydediyorum bütün bu anlatımlarınızı teşekkür ederim.

raskolniko_v

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tesekkurler.ben yanlıs anlamadıysam bırlestırdıqımız layerın aynı sekılde secıp onu aynı boyutta tekrar resımuserınde kare resım mı cıkarıyoruz.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
tesekkurler.ben yanlıs anlamadıysam bırlestırdıqımız layerın aynı sekılde secıp onu aynı boyutta tekrar resımuserınde kare resım mı cıkarıyoruz.

birleştirdiğimiz layer? polaroid şekli mı demek istiyorsunuz? sizin soru tam anlamadım:S

daha net anlatabilirsiniz yardımcı olacam

raskolniko_v

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kusura bakma ben yanlıs anlamısım:)...Rectangular Marquee Tool ıle resmı kare kare bolerek farklı layerlara ayırsak olur mu pekı.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
kusura bakma ben yanlıs anlamısım:)...Rectangular Marquee Tool ıle resmı kare kare bolerek farklı layerlara ayırsak olur mu pekı.

:D ne için?

zaten derste polaroid içinde Magic Wand tıkladığımız zaman o siyah rengi seçiyor... seçtiği zaman da resim üzerine gelip ctrl + j demeniz yeter...

kolayi varken neden zorlaştırıyorsunuz bunu hiç anlamadım:)

raskolniko_v

🏅Acemi Tasarımcı🏅
zor olanı yapmıyorum.senn dedığın seyı yaptım.paylastıın sey puzzle qıbı bısey değıl mı.Rectangular Marquee Tool resım userınde 5-6 tane ayrı ayrı ctrl+j yapsak bu sekıldede snn yaptıın seyı yakalamazmıyız :)

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
zor olanı yapmıyorum.senn dedığın seyı yaptım.paylastıın sey puzzle qıbı bısey değıl mı.Rectangular Marquee Tool resım userınde 5-6 tane ayrı ayrı ctrl+j yapsak bu sekıldede snn yaptıın seyı yakalamazmıyız :)

:) evet

puzzle de aynı şekilde yapıyoruz