Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

photoshoptan çalışmayı corele nasıl atarım?

aleyna53

🏅Acemi Tasarımcı🏅
photoshop'taki bir çalışmayı corelde nasıl açıcam...

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
tek tek layerlar halinde elbeteki açamassınız.
ancak tiff- jpeg gibi formatlarda kaydedip açabilirsiniz;)
tabi bahsettiğiniz bu ise.

Grafiker002

🌟Usta Tasarımcı🌟
tek tek layerlar halinde elbeteki açamassınız.
ancak tiff- jpeg gibi formatlarda kaydedip açabilirsiniz;)
tabi bahsettiğiniz bu ise.

kanka corel bilgin biraz zayıf gibi:)
photoshopta psd olarak hazırladığın bir çalışmayı corel import komutuyla açabilirsin ama yazılara verdiğin bleding optionstaki ayarlar görünmez

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
kanka corel bilgin biraz zayıf gibi:)
photoshopta psd olarak hazırladığın bir çalışmayı corel import komutuyla açabilirsin ama yazılara verdiğin bleding optionstaki ayarlar görünmez

eevet kanka ben freehandçi olduğum için corel ancak işim düşünce ama sayende bende öğrenmiş oldum hemen denedim ewt import edince ungroup sonucunda layerlar ayrılıyor tek tek.
freehandde böyle birşey yok...

aleyna53

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şimdi sonuç olarak ben ne anlıyım:) corelden import edince yazılara verdiğin bleding optionstaki ayarlar görünmez diyosunuz ben birebir aynısının çıkması gerekiyo diyorum :) bunun bi yolu yokmu

Grafiker002

🌟Usta Tasarımcı🌟
o zaman photoshopta yaptığın çalışmayı birebir corele getirmek istiyorsan jpeg olarak kaydet ve corel aç

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
sanırım yine benim dediğime gelindi:D kesin çözüm bu çünkü.

aleyna53

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ama ozman üzerinde değişiklikler yapamamki ayrıca corele atmamın da bi sebebi kalmaz

kara kule

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ama ozman üzerinde değişiklikler yapamamki ayrıca corele atmamın da bi sebebi kalmaz

özellikle corelde düzenleme sebebiniz nedir, photoshop'ta düzenlenemeyecek birşey mi?
Çalışmayı burada görüp yapmak istediğiniz değişikliğin ne olduğunu söyleyebilirseniz daha farklı bir çözüm vardır belki (kimbilir)

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Ps ile verdiğiniz efektleri kapamanız gerekiyor. Bunu ben şu şekilde yapıyorum boş bir layer açarak diğer efectli layer i birleştiriyorum. Corel den de import edince aynen PS de gördüğünüz gibi resminiz açılıyor. *.jpg yapmanıza gerek kalmıyor.

Bahtınur ayrıca corelde de layer mantığı var.

haruncnr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çalışmana merge down ve flatten image komutlarını vermeden

yani layerleri birleştirmeden

psd olarak ihraç et ve corelden yeni birsayfa açıp ithal edersen o çalışmadaki

katmanların(layer) herbiri ayrı ayrı gelir. Sonrada corelden gurubu bozup

değişiklikler yapabilirsin.

Tavisye edermiyim hayır etmem işi o aşamasına kadar
photoshopta yaptıysan devamınıda orda getirmen daha sağlıklı olur.
Ancak gerektiğinde corelden yazdığın yazıyı veya çizdiğin objeyi photoshopa ihraç edebilirsin.

kara kule

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Çalışmana merge down ve flatten image komutlarını vermeden

yani layerleri birleştirmeden

psd olarak ihraç et ve corelden yeni birsayfa açıp ithal edersen o çalışmadaki

katmanların(layer) herbiri ayrı ayrı gelir. Sonrada corelden gurubu bozup

değişiklikler yapabilirsin.

Tavisye edermiyim hayır etmem işi o aşamasına kadar
photoshopta yaptıysan devamınıda orda getirmen daha sağlıklı olur.
Ancak gerektiğinde corelden yazdığın yazıyı veya çizdiğin objeyi photoshopa ihraç edebilirsin.

Bu şekilde efektleri kaybedersiniz.

Ps ile verdiğiniz efektleri kapamanız gerekiyor. Bunu ben şu şekilde yapıyorum boş bir layer açarak diğer efectli layer i birleştiriyorum. Corel den de import edince aynen PS de gördüğünüz gibi resminiz açılıyor. *.jpg yapmanıza gerek kalmıyor.

Bahtınur ayrıca corelde de layer mantığı var.

VolkanTEKİN durumu özetlemiş. Teşekkürler Üstad..!

sempatiggenc

🌱Yeni Üye🌱
onunda mümkünatı var arkadaslar psd formatınızı kayıt esnasında transparanlaştırın. ve potto jop ta yaptığınız çalışmayı tüm efektleriyle açın. :)

EsKiYa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tavsiyem Çalışmayı Ps'de başladıysan Ps'de bitirmen
Şayet Corel'e atacam diyorsanız
Ps'de Layer'in üzerine gelip sağ tuş yapıp
"Group info new smart object" tıklarsanız kitler
Efeklerin corel'dede çıkar

bereli82

🌱Yeni Üye🌱
enfazla jpeg olarak atabılırsın ama uzerınde oynayamassın coral fotoshop gıbı aynı formatta calısmıyı

altug

🌱Yeni Üye🌱
photoshop ' ta psd olarak kaydedersen layerlerını görürüsün ama yazıları psd ile alma titrer baskıda.ve efektlerini bozarsın döner. eğer layerlerı kapalı alırsan tiff 300 dpi.cmyk alacaksın. psd de öle alınır. ama aldığın resimleri convert CMYK bitmap yapmayı sakın unutma.Resimlerin ebatlarıyla her oynadığında convert CMYK Bitmap yapman lazım...

altug

🌱Yeni Üye🌱
photoshop ' ta verdiğin efektleri corelde de görmenin tek yolu photosoptayken bütün efektli layerları (efektsizleri de tabii ) birleştireceksin. yani yaptıığın iş tek layer olacak. ve onu 300 dpi CMYK tiff formatında corel' e import edeceksin.ve açılacak.layerlerı tek tek psd olarak alim diyosan efektleri görmez. bi de söle bi şey var photoshopta sadece efektli olan layerı yeni ve boş bir layerla CTRL - E ile birleştirirsin.bölece layera kullandığın efekt artık efekt değildir.corel de görebilirsin. ama psd olarak photoshopta efekt kullandığın bi yazıyı corele alırsan o yazı baskıda titrer.çıktığında çok kötü olur.Bizim deyimimizle iş patlar:)

fiend

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,

Oncelikle Corel mi, Freehand me dersen, ben Corel derim. Freeciler pek bilmezler Corelin nasil bir nimet oldugunu. Tabi her ikisininde kendisine gore artilar var ama Corel vectorun babasidir diyebilirim. Yeterki iyi kullan.

PS de yaptigin ise gelince. Layerlerin hic birini kapatmana luzum yok. Oncelikle eger effectli yani bleend effectleri kullandiysa, layerin uzerinde sagtus yap ve cikan menuden "Creating Layer" diye bir scenek var. Ona tikla. Sonra layerler parcalanacak verdigin effect sayisina gore Sadece o layerlari birlestir yeter.

Corele gec PSD olarak ac ve diledigin gibi oyna. Ama tabi sonunda Convert To Bitmap yapmayı sakın unutma:)

bilinmezmen

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tavsiyem Çalışmayı Ps'de başladıysan Ps'de bitirmen
Şayet Corel'e atacam diyorsanız
Ps'de Layer'in üzerine gelip sağ tuş yapıp
"Group info new smart object" tıklarsanız kitler
Efeklerin corel'dede çıkar

sağ tuş yaptığımda "Group info new smart object" çıkmıyor...

Hangi CS2 kullanıyorum. Acaba farklı versiyonda çıkması lazım...