Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshoptan Freehande Arka Planı Atılmış Resim Alma. Acil Yardım Lütfen !!!

yosunum83

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba Ustalar. Hepinize kolay gelsin. Benim çok büyük bir sorunum var. Photoshopta arka planını sildiğim bir resmi saydam olarak ( arka planı olmadan) freehand 10 programına alamıyorum. Arka planı sildiğim fotoğraf yine arkasında beyaz yada siyah olarak yine de geliyor. Derdimi resimlerle anlatmak da istiyorum. Lütfen bana çok acil yardım edin :worried:

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi normal kaydettiğimde

Freehand'de bu şekilde çıkıyor

Bu işlemleri uyguladığımda da

Freehand'de bu şekilde çıkıyor

Yapmak İstediğim bu şekilde Fakat Freehand'de Çizmeden Yapmak İstiyorum. Lütfen yardım edin...

Son düzenleme:

Benzer konular

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
freehand hiç kullanmadım ama png dosya sistemini çalıştırıyorsa, ps de kaydederken png olarak kaydedin ve freehandde öyle açın

yosunum83

🏅Acemi Tasarımcı🏅
freehand hiç kullanmadım ama png dosya sistemini çalıştırıyorsa, ps de kaydederken png olarak kaydedin ve freehandde öyle açın

Dediğiniz denedim yine olmadı :(
Çalışmam CMYK
RGB'ye çevirdim öyle de denedim olmadı

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
İki resmi ps de birleştirip freehande öyle atıp çalışamaz mısınız?

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Photoshop ta dekupe Pen Tool ile; resmi dekupe ettikten sonra "path" menüsüne gelerek "Work Path" yazan yere bir isim verin. Daha sonra aynı menüde sağ üst köşedeki küçük oku tıklayıp açılan menüden "clipping path" tıklayın. küçük bir değer verin. "0.2" gibi. artık resmi farklı kaydedip tif freehande alabilirsiniz.
Kaydederken TIFF formatında fakat save transparent seçili olmasın

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
PSD kaydedin. Tiff'in bir etkisi bir artısı yok. Daha çok yer kaplıyor ve dosyasınızı şişiriyor.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Daha çok yer kaplamasının nedeni nedir?

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Daha çok yer kaplamasının nedeni nedir?

En basitinden tiff çeşitli amaçlar için kullanılan (Matbaa Baskısı, fotoğraf çekimleri genelde RAW olsada..) yüksek kaliteli ve Alpha kanalı içeren resimlerdir. Tiff formatında kullanılan çalışmalar sıkıştırma hâlinde bile mevcut olan bütün resim verilerini korurlar. Tercih sebebi budur.

Fakat sıkıştırılmışta olsa bu tarz hataları basitçe ve sıklıkla karşımıza çıkartırlar. En kolay yolu PSD yap geç mantığıdır.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
sayın creedwar benimde tif secme nedenim : "..sıkıştırma hâlinde bile mevcut olan bütün resim verilerini korurlar.. " budur :) tşk

yosunum83

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bazen resimleri tek koymam gerekiyor o zaman yine lazım oluyor :(

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
sayın creedwar benimde tif secme nedenim : "..sıkıştırma hâlinde bile mevcut olan bütün resim verilerini korurlar.. " budur :) tşk

Yani? :) Tiff ile PSD 'yi karşılaşırmanın bir manası yoktur ki? Bulunduğunuz sektöre göre uygun formatlar bulunmaktadır. Görsel Tasarımcı iseniz tiff çalışmanızı anlarım fakat masaüstü tasarımcısıysanız ki çalışmadan bu görünüyor PSD çalışmak en basit yoludur.

Bazen resimleri tek koymam gerekiyor o zaman yine lazım oluyor :(

Farketmez ki.. Place ile görselini çağır yerleştir?

Son düzenleme:

seabis

🌟Usta Tasarımcı🌟
Baba Freehand bu tiff ile git sen bence... ID olsaydı psd ile gaza basardın...

rhinokurt

🌟Usta Tasarımcı🌟
Şeffaf kaydedilmiş PSD dosyası Illustrator ve Indesign'da direkt şeffaf olarak açılır.

Freehand (10) programı ise PSD dosyasını hiçbir şekilde şeffaf açamaz.

Freehand'e şeffaf tif doslayalarını sadece clipping path yöntemiyle ekleyebiliriz.

(Dikkat:Freehand 10 versiyonunun PDF motoru clipping pathli tiflerin şeffafını beyaza çevirir!)

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
FH için, Zeminsiz (Layer li)Tif kaydedip, ister programa sürükle bırak yapılarak isterse import ile zeminsiz gelecektir. Ancak garanti ederim ki, Hele ki boyutlarda büyükse, FH sık sık çökecektir.

FH de en temiz yöntem uzun olmasına ramen, Path çizip, Pathi FH ye alıp, İlgili nesneyi bu path içine Paste inside yapmaktır... BÖyle çalışılmış Fh dökümanları bozulmaz, sonradan saç sakal yoldurmaz...

tiff Adobe'nin atılımlarından önce mecbur olduğumuz, acayip hantal, freehandin genelde çökmesine neden olan yorucu bir formattı... Adobe meseleye dalınca, artık PSD den başka format kullanmaz olduk. Çok ta iyi oldu... tif Quark, FH, Corel gibi programlar dışında kendisine kullanılacak alan bulamamakta artık.

CreedWar'ın da söylediği gibi fotoğraf stüdyolarında sıklıkla gördüğümüz tif, Son dönemde "Camera Raw" ara yüzü ve programlamasının ışık hızında gelişmesi nedeni ile, yerini RAW'a bırakmaktadır. Bilfiğimiz gibi RAW dijital negatif olarak düşünülebilir. Bu şekilde ayarları yapılan bir RAW artık MAXIMUM JPEG olarak ya da direk PSD olarak kaydedilebilir, ve tif ten eksiği olmadığı gibi, PSD nin mutlu mesut yaşatan artılarına sahiptir...

Ama elbette tif mi psd mi gibi bir tartışma fıkra konusu gibi :D... Corel mi Adobe mi, MAc mi PC mi? bunlar yeter bence sektörümüze :D