Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Php başka dosyadan değişken silme

freedoom16

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.paylasimdukkani.com
Mrb

ziyaretçi defteri yazdım şuan geliştirme çalısıyorum

Sorunum : index.php (formlar var)
gonder.php (formlara yazılan yazıların mesaj.php'ye kaydedilmesini sağlıyor )
mesaj.php (yazılan mesajlar burada saklanıyor)

Benım yapmak ıstediğim Mesaj.php'de Her mesajın Yanına Sil butonu Yapıp O Mesajı Silmek ( bu biraz ugrastırır beni)

veya

Mesaj.php'de 1 tane sil butonu olusrup butun msjları sılmek aslında bunu yapıcaktım ama yapamadım.

Nedeni : Mesajsil.php 'diye dosya actım ve bu dosyayı gonder.php ile arasında bağlantı kuramadıgımdan.

Baglantı Kurmak Dediğimde Gonder.php'deki Bir değişkini Mesajsil.php'de tanımlayıp silecektim.

Sorunum bu.

Benzer konular

freedoom16

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.paylasimdukkani.com
$ad_soyad = $_POST["ad_soyad"];

$email = $_POST["email"];

$mesaj = $_POST["mesaj"];

$dbdosya = "mesaj.php";

$dosya = fopen ($dbdosya, 'a') or die ("<b>Veritabanı dosyası açılamadı!</b><br><a href=index.php>Anasayfa</a>");

$tarih = date("Y-m-d");

$goster = "<b>Ad Soyad :</b> $ad_soyad<br><b>Mesaj : </b>$mesaj<br><b>E-Mail:</b> <a href=mailto:".$email.">$email</a><br><b>Tarih :</b> ".$tarih."<br><hr>";

fwrite ($dosya, $goster) ;

fclose ($dosya);

dbdosya mesaj php diye bir dosya acıyor $dosya değişkeni formda yazılan bılgıleri mesaj php'ye atıyor.
$goster değişkenine bakabilirsin Adsoyad sonra ($değişkenin ismi) örn.

Su sorunu acil çözmem lazım yardım...

Moderatör tarafında düzenlendi:

hataman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hataman.com
mesaj.php diye bir dosya varken yeniden aynı adda bir dosya acması olanaksız, kodları tam göremediğimden net bir sey diyemiyorum ama $dbdosya = "mesaj.php"; buradaki mesaj.php farklı bir adda dosya olmalı gibi geliyor bana.

sanaluser

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.taneryilmaz.net
Mrb

ziyaretçi defteri yazdım şuan geliştirme çalısıyorum

Sorunum : index.php (formlar var)
gonder.php (formlara yazılan yazıların mesaj.php'ye kaydedilmesini sağlıyor )
mesaj.php (yazılan mesajlar burada saklanıyor)

Benım yapmak ıstediğim Mesaj.php'de Her mesajın Yanına Sil butonu Yapıp O Mesajı Silmek ( bu biraz ugrastırır beni)

veya

Mesaj.php'de 1 tane sil butonu olusrup butun msjları sılmek aslında bunu yapıcaktım ama yapamadım.

Nedeni : Mesajsil.php 'diye dosya actım ve bu dosyayı gonder.php ile arasında bağlantı kuramadıgımdan.

Baglantı Kurmak Dediğimde Gonder.php'deki Bir değişkini Mesajsil.php'de tanımlayıp silecektim.

Sorunum bu.

Her mesajın yanına sil butonu koymak seni niye uğraştırsınki :) sorguda hepsini sil demek yerine şu id li olanı sil gibi bir işlem yapıcaksın alt tarafı. Gönder php de oluşturduğun değişkenleri session olarak tanımlayabilirsin böylece mesajsildede kullanıbilirsin bunları.