Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

PHP - MySQL Konusunda uzmanım - Türkiye Geneli

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Alxanu

🌱Yeni Üye🌱
PHP - MySQL Konusunda uzmanım

Program/Seviye: Php mysql konusunda 10 yıllık bir tecrübeye sahibim.
webtasarım ve projelerde. standartları yakalamış firmalarla freelancer çalışabilirim.
iki yıllık bir emek sonucu bir içerik yönetim sistemi yazdım. ve bu sistem gelişimeye devam ediyor. içerik yönetim sisteminin kısaca başlıklarını aşağıya yazıyorum. referans isteyen arkadaşlar olursa.

Merhaba kolay gelsin, ben ileri seviyede php mysql programcısıyım 10 yıllık tecrübe sahibiyim... yaklaşık 2 yıldır sürekli geliştirdiğim bir (cms) içerik yönetim sistemim ile fason iş yapıyorum...
Eğer olursa kaotik veya basit portal projelerinize talibim...

içerik yönetim sistemi ile ilgili bazı özellikleri yazıyorum...

içerik yönetim sisteminde de kategori olarak geçen yapı sitenin çıktı ekranında menü anlamı taşır ve o şekilde tanımlanmakta...
Kategori yönetimi
1.Sınırsız kategori ekleyebilme
2.Sınırsız alt kategori ekleyebilme
3.Kategorileri Sıralayabilme drag drop özelliği ile
4.Kategoriyi başka bir kategorinin altına veya üstüne taşıyabilme (Bu tür kategori taşıması yapıldığında o kategori ve ona bağlı alt kategorilerdeki içerikte otomatikman taşınır...)
5.Kategoriyi direkt sayfayla ilişkilendirme..
Sayfayla ile ilişkilendirilmiş kategoriye tıklandığında, o kategori için tanımlanmış sayfaya bağlantı sağlanmasıdır..
6.kategori için smal resim tanımlama. bazı projelerde kategorilerin dizilimleri resim olarak ta tanımlanmak istenir... bunun için bu özellikte aktiftir.
7.Farklı bir dil tanımlanmışsa kategori düzenlemesi yapılırken google api teknolojisi üzerinden farklı bir ülkeye ait alfabetik çeviri özelliği örnek: arapça,çince,grekçe,sanskritçe
8.Kategoriyi aktif yada pasifleştirebilme özelliği

İçerik Yönetimi

İçerik yönetim sistemine genel bakış:
Bir websitesi için içerik düzenleme alanı en pratik yöntemlerle hazırlanabilmelidir... Bu konuda kendi kişisel birikim ve tecrübeme dayanarak en etkin ve hızlı biçimde bir içerik
nasıl eklenmelidir ne tür özellikler olmalıdırın cevablarından yola çıkarak geliştirdğiim bu içerik alanından kısaca madde madde bahsetmek istiyorum...

İçerik Yönetimi ile ilgili özellikler:

1.Başlık girilmesi
2 İçeriğin yazılması
3 İçerik yazılırken kullanılacak editör yui editördür belkide Türkiye'de sadece benim hazırladığım bu sistemde kullanılıyordur... bir çok kişinin yui den haberi bile yoktur...
4 içerik için galeri oluşturma
5 içerik için döküman yükleyebilme
6 içerik için video yükleyebilme
7 içerik için vitrin resmi tanımlama

4.1 İçerik için galeri oluşturma
2.Sunucuya yüklenen Resimler 3 ebatta küçültülür. bu ebatlar (Smal,Medium,Large)
3.internet üzerinden direkt resim yükleyebilme bu özellik sayesinde bir resmi bilgisayarınıza indirmeden direkt URL vererek sunucuya download edebilirsiniz ve bu yapıtğınız işlemde iki adet seçenek mevcuttur..
4.Her resim için başlık ve içerik y1.Galeri oluştur linkine tıklandığında açılan pencerede toplu veya tekli resim yükleyebilirsiniz.. örneğin çoklu fotoğraf yükleme özelliğ sayesinde... zaman dan çok tasarruf edilir.
2. yüklenen resme başlık ve açıklama yazabilme özelliği...Özellikle gazete sitelerinde gördüğümüz resim galerilerinde bu tür bir çalışmaya rastlıyoruz... bu özellikte mevcuttur...
5.Sayfaya diğer sayfalar için eklenmiş resim havuzundan resim ekleme,
6.Sayfadaki resimlerden istenilen resmi,silme veya silmeden çıkar linkine tıklamakla çıkarmak...
7 toplu şekilde resimleri silebilme özelliği
8 istenen bir sayfanın anasayfadaki slayt için atif et özelliğ ile anasayfada slayt gösterimi içerisinde başlık ve vitrin resminin medium ebatıyla gösterimi sağlanır...
Döküman Yönetimi;

1.Döküman yükleme
1. Yüklenecek dökümanlar microsoft office,ve open office uzantılarını destekler. bu özellikler doc,xls,rtf,odf,odp,zip.rar,pdf gibi uzantılarla sisteme döküman yükleyebilirsiniz...
2. bu dökümanlara başlık ve açıklama yazabilirsiniz...
3. bu dökümanları dilediğinizde silebilirsiniz
Video Yönetimi

Resim ve döküman yönetim sistemiyle aynı özelliklere sahiptir,flv,mp4 uantıları ile video yükleyebilirsiniz...

5. Ayarlar

Sitenin ayarlar kısmının olduğu alandır... bu alanda bir çok özellik mevcuttur... siteyi bakıma alabilir
sitenin açılış dilini tanımlayabilir, sayfaların kaçarlı listeleneceğini tanımlayabilir iletişim bilgilerini düzenleyebilirsiniz...

6.Blok Yönetimi
Ana sayfa içerisinde blok tanımı yapabilir bu bloğun hangi kategorideki içeriği ister manuel ister otomatik çekmesini sağlayabilirsiniz.

6.Kullanıcı işlemleri
1.yeni kullanıcı ekleme
2.kullanıcıları düzenleme alanından oluşur...
şu an için kategori bazlı yetkilendirme ile ilgili çalışmalarım sürmektedir. bu özellik bittiğinde admin tarafından sadece bir kategori için yetki verilebilme özelliği de sağlanmış olacak....

7.Dil Ekleme

Dil ekleme özelliği,ile siteye yeni bir dil eklenebilir veya çıkarılabilir

şu an için içerik yönetim sistemindeki genel özellikler bunlardır...

Çalışma Şartları: Serbest Çalışan (Freelancer)

Referanslar:

E-posta: erdalturan@gmail.com

Telefon: 0543 358 01 06

Hezarfen

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Dikkat!

İlanları - ya da da takip edebilirsiniz.

Alıntı Mesajın faydası! | E-ticaret nedir? |
thread_lock_new.gif
İlan kapatmak!

Önemli Hatırlatma:
Grafikerler.net forumlarında yayınlanan ilanların onaylanması kurallar açısından yapılır ve içeriği ile ilgili denetim yapılmamaktadır. Siteden faydalanarak yapılan anlaşmalarda grafikerler.net hiç bir mesuliyet kabul etmez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...