Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Plastik üzerine baskı yardım

stramotha

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba
ben yeniyim bir ürün satıyorum plastik avize ve üzerine sublimasyonla baskı yaptırıyorum maliyet fazla çıkıyor.ürünü daha önce ısı transfer kagıdı ile evde ütü ile deneme yaptım bikaç kere becerdim oldu ama ısı transfer kagıdı ürüne yapışıyor buna nasıl bir çözüm bulabilirim.

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
tam anlaşılmadı transfer kağıdının baskı dışında kalan yerleri ürüne yapışıyorsa yapışan bölümlere yağlı kağıt koyarsanız sanırım sorun çözülür

stramotha

🌱Yeni Üye🌱
hayır transfer kagıdı baskı yapılan malzemeye yapışıyor cıkarırken kagıdın bir kısmı baskının üzerinde kalıyor

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
sanırım ya gerekenden fazla ısı veriyorsunuz ya da transfer kağıtlarınızda sıkıntı vardır
ısıyı biraz düşürerek denemelisiniz birde başka bir paketten transfer kağıdı denemelisiniz kağıttaki mum özelliğini kaybetmiş olabilir
bir ikincisi aldığınız çıktıyı başka bir yerde baskı yaptırabilirsiniz orada da sıkıntı olursa sorun kesin kağıttadır sıkıntı yoksa sorun sizdedir

Son düzenleme:

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
ben son mesajımı düzenlerken siz mesaj yazınca benim düzenlediğim mesaj üstte kaldı tekrar okuyabilirmisiniz
sanırım sizin sorununuz kağıttaki mumda aksi halde yapışmaması gerekir

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
şimdi aklıma geldi kağıtlardan birinin mumunu kazırmısınız bence üründe kağıt kalıyor dediğiniz bölümün mumu kazımayla çıkmayacaktır

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
tabi eğer mum kağıttan ayrılmıyorsa kağıt özelliğini kaybetmiştir baskı yaparken mumdan ayrlmayacağı için baskıya yapışır kalır
baskıda kağıdın neresi yapışıyorsa bi orayı kazı birde normal baskı yapılabilinen bölümleri kazımalısın