Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Psd to Css ?

caneralcilioglu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Selamlar,
Arkadaşlar aktif olarak psd tasarımı crop tool aracı ile sıkıntısız olarak css html tasarıma dökebiliyorum ama biraz önce bi arkadaşın blogunda slice tool ile de bu işlemin yapılabildiğini okudum ve bir video eklemiş ve izledim. Kullanım olarak basit ve işimi kolaylaştıracak gibi görünüyor ama video sonunda sadece images klasörü ve html dosyası oluşmuş.

Bu yol ile sadece resimler parçalanıp yerlerine html kodları ile mi yerleştiriliyor yoksa css ile bir düzenleme yapılıyor mu ?

Benzer konular

caneralcilioglu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Peki teşekkür ederim. Desenize yine eski yöntem devam edicez :)

fartim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
css bilmen gerekli...

aresrisus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.emrecetiner.com.tr
slice yöntemi ile sadece resimleri klasöre dökersin. html ve css bilgin ile kodlarla yerleştirme işini kendin yapman gerek crop tool ile kesip yapıştırmak uzun iş slice tools bile kullanım için iyi değil gölgeleri ve zor yapılmış objeleri keserken hata oluşabilir. Ben imaja dönüştürüceğim layerleri seçip ctrl+A yapıp sonra ctrl+n yapınca seçili alan kadar dosya açar ve imajları sorunsuz buraya yapıştırıp save for web diyerek kaydediyorum. Genelde de bu teknikle yapılır.

caneralcilioglu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Crop tool ile yapıyorum ve bi sorun yaşamıyorum ancak video da basit bir şekilde yapıldığını görünce adobe bir yenilik mi getirdi acaba diye düşünmüştüm :) Teşekkürler cevaplarınız için.