Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ps'de yaptığım saç dekupesi

emre_ozturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
dekupe edilmemiş hali
4jCit.jpg
[/url][/IMG]

ve sonrası

yorumlarınızı bekliyorum..

Benzer konular

wish

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok güzel olmuş elinize sağlık. Bunu nasıl yaptığınızı ders olarak anlatırmısınız lütfen. Bana çok lazım oluyor...

emre_ozturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
tabi ki anlatırım. resimli anlatım yapamıyorum şu an. sözlü anlatım yapıcam.
sadece size refine mask özelliğinden bahsetmek istiyorum.
öncelikle resmi photosopa alın ve hızlı seçim aracı ile resmi seçin yalnız çok dışa taşmasın seçiminiz zemine girerseniz daha zor bir hal alıcaktır. yüzeysel olarak seçimi yaptıktan sonra sağ tarafta mask paneline gelin. ve select the pixel mask'ı seçin ve refine mask açılacaktır. şimdi resmin nasıl görüneceğini bakmak için view modunu inceleyin. işinize yarayacak olan şimdi black and white kısmı olacaktır. buraya gelin ve smart radius'u da işaretleyerek slidebarı kaydırın göreceksiniz ki seçiminiz saçların olduğu ince kısma kadar geliyor evet buraya kadar herşey güzel tekrar view modundan on black moduna gelin görüyorsunuz ki kötü gözüküyor şimdi saçların görünmeyen kısımlarını çıkartacağız. bunuda sol tarafta yer olan brush ile yapacağz. uygun bir boyut seçtikten sonra brush'ı saçların dışına doğru boyayın ve sonuç saçlar gözükmeye başlıyor. bunuda yaptıktan sonra biraz feather vererek sert geçişi önleyin. shift edge ile saçların beyaz kısımlarını yok etmek için kullanabilirsin az bir değer kullanın -10 gibi output bölümünde ki değer ise saçların renk tonlarını arkaplanda kullandığın görsele uyarlıyor. Sonuç olarak işlem tamam gibidir. birazda saçların beyazlıklarını gidermek için burn tool uygulayabilirsin. kolay gelsin umarım yararlı olmuşumdur.