Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

QuarkExpress sorunları

aquance

🌱Yeni Üye🌱
bir gazete sayfası için uygulanan belirli çizgileri, gazete logosunu, tarihini, bütün sayfalara hızlı bir şekilde nasıl kopyalanabilir? renkli yapılmış bir gazete sayfasını sonradan quark üzerinde hızlı bir şekilde siyah beyaz yapabilir miyim? yardımcı olursanız çok sevinirim

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
bir gazete sayfası için uygulanan belirli çizgileri, gazete logosunu, tarihini, bütün sayfalara hızlı bir şekilde nasıl kopyalanabilir? renkli yapılmış bir gazete sayfasını sonradan quark üzerinde hızlı bir şekilde siyah beyaz yapabilir miyim? yardımcı olursanız çok sevinirim

master sayfa oluşturup devam edebilirsin...

renkli çalışılan bir sayfayı pdfye çevirirken sb yapabilirsin... yazıcıya gönderirken sb yapabilirsin... quarkın pdf ayarlarında color bölümündeki composite cmyk yı grayscale yaparsan sb olur...

iyi calismalar

aquance

🌱Yeni Üye🌱
master sayfa oluşturup devam edebilirsin...

renkli çalışılan bir sayfayı pdfye çevirirken sb yapabilirsin... yazıcıya gönderirken sb yapabilirsin... quarkın pdf ayarlarında color bölümündeki composite cmyk yı grayscale yaparsan sb olur...

iyi calismalar

Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için, master sayfa oluşturmak derken biraz açıklayabilir misiniz? quark'ın içinde bazı sayfaları renkli bazı sayfaları siyah beyaz yapabilir miyim? dediğiniz gibi sadece çıktı alırken tamamen mi dönüştürebiliyorum sadece?

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için, master sayfa oluşturmak derken biraz açıklayabilir misiniz? quark'ın içinde bazı sayfaları renkli bazı sayfaları siyah beyaz yapabilir miyim? dediğiniz gibi sadece çıktı alırken tamamen mi dönüştürebiliyorum sadece?

çıktıya gönderirken isteğiniz sayfaları sb olarak alabilirsiniz...

master sayfa F10 (mac için) F4( pc için) tuşuna basıp page layout u uçarsınız... burda sayfaları kuçuk kuçuk görürsünüz.. en üstte A-master A yazar ona çift tıklayın iki sayfa göreceksiniz... buraya ne yaparsanız ordan açtığınız sayfalarda yaptığınızı görürsünüz... otomatik sayfa no gibi...

iyi calismalar

emekci

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar merhaba gazete tasarımım için indersing ten quark a geçiyorum. Elimde olan quark 8 de hazırlamaya başladım. Çalıştığım dosyanın üzerinde 4 adet sayfa var. Sayfa sayısını arttırmayı bulamadım. Yardımınız olursa sevinirim. Teşekkürler.

yurteri

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba gazete tasarımım için indersing ten quark a geçiyorum. Elimde olan quark 8 de hazırlamaya başladım. Çalıştığım dosyanın üzerinde 4 adet sayfa var. Sayfa sayısını arttırmayı bulamadım. Yardımınız olursa sevinirim. Teşekkürler.

İndesing den vazgeçme. Quarktan çok çok daha iyi.

ahmetmervan

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşım,
Quark 8.5 kullanıyorum. HP lazerjet 5200 yazıcımız var. aydingere çıkış alıyoruz. son zamanlarda çıkış alırken büyük sıkıntı yaşıyoruz. yazıcı donuyor, boş çıkış veriyor, yarım çıkış veriyor. bu sorun hakkında bilgin varsa paylaşırsan sevinirim. teşekkürler.

kappadox

🏅Acemi Tasarımcı🏅
9.3 kaydedilen çalişma...

9.3 kaydedilen çalişma 7.0 da acılırmı corel deki gibi versiyon kayıt varmı?

kardelen37

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba. Gazetemizi Quark 8 de hazırlıyorum. Film baskı yapıyoruz bunun için pdfe çeviriyoruz. Fakat PDF ye çevirirken -Insufficient memory to rasterize a transparent element on page 1. Reduce the flattening resolution in your output settings and try again- diye bir hata veriyor. Bu hata sonucu resimlerin etrafına verdiğimiz çerçeveler, kenarlıklar, gölgeler kimi resimde gözüküyor kimisinde gözükmüyor. Ne yaptıysak çözüm bulamadık. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi Günler.

artika.55

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
quarkı yıllarca kullandım. ama indesign çok daha iyi. öğrenmekte fayda var. bakarsın indesign tamamen kalkar. olurmu olur. o zaman quarka devam. ama şimdi dokunma abi:))))

minikim

🌱Yeni Üye🌱
merhaba Qarkxpress 10 programını yeni kullanmaya başladım hiç bilmiyorum desem yeri var. bu programı nereden öğrenebilirim yardımcı olursanız sevinirim

kayaesma

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar merhaba quarkta uzun süredir çalışıyorum 7 kullanıyorum. benim yapmak istediğim dairesel yazı oluşturma bunun kolay bi yöntemi yokmu ya? örnek resim de koyuyorum illustratorde yapılmış bunu quarkta yapmak istiyorum..bana biri yardım etsinnnn Illustratorde Dairesel Yazı Oluşturmak

ayrekaj

🌱Yeni Üye🌱
FORUM KURALLARINI OKUYUNUZ! Uzaklaştırılacaksınız!

Moderatör tarafında düzenlendi:

emncftc

🌱Yeni Üye🌱
"ek şöy¬le de¬di: “2000’den bu ya¬na as¬best¬li bo¬ru kul¬la¬nıl¬ma-mak¬ta¬dır. Önü¬müz¬de¬ki 30 yıl bo¬yun¬ca ge¬liş¬miş ül¬ke¬ler¬de en¬d "
quarkxpress e yazıyı aldığımda bu şekilde çıkıyor. bu heceleme iinden nasıl kurtulabilirim

emncftc

🌱Yeni Üye🌱
¬¬¬¬¬

ı¬lan iç¬me su¬yu ve ka¬na¬li¬zas¬yon te¬sis¬le¬rin¬de as¬best¬li çi¬men¬to bo¬ru kul¬la¬nıl¬dı¬ğı¬nı be¬lir¬te¬rek şöy¬le de¬di: “2000’den bu ya¬na as¬best¬li bo¬ru kul¬la¬nıl¬ma-mak¬ta¬dır. Önü¬müz¬de¬ki 30 yıl bo¬yun¬ca ge¬liş¬miş ül¬ke¬ler¬de en¬düs¬tri¬yel as¬bes¬t te-ma¬sı yü¬zün¬den 500 bin ki¬şi¬nin ha¬ya¬tı¬nı kay¬bet¬me¬si¬ bek¬leniyor

quarkxpress te böyle bir sıkıntı yaşıyorum nasıl kaldırabilirim

dream2158

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Quarkexpress programı sayfaları ufak formatta yapar bu son derece önemlidir diğer arkadaşların tavsiye ettiği Indesign ise büyük formatta yapar bu da çok büyük bir eksidir. Hemen hemen bütün gazeteler Quarkexpress'i kullanmaktadır. Bazı gazeteler ve dergiler ise Indesign kullanır. Bunun tek sebebi Indesign'ın lisansının Quarkexpress'e göre daha ucuz olmasıdır, yani tamamen maddiyattır, bilginize...

mnyilmaz73

🌱Yeni Üye🌱
quark 8 kullanıyorum. MT extra fontunda r harfine basarak ok işareti sembolünü kullanıyordum. Fakat bu gün dosyalarımı açtığımda bütün ok işaretlerinin p harfine basıldığında çıkan sembole dönüştüğünü gördüm. Dosyayı pdf ye dönüştürdüğümde ok sembolleri doğru çıkıyor fakat quark dosyasında farklı görünüyor. Bu sorunu yaşayan arkadaş var mı? Çözüm önerilerinizi bekliyorum