Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

QuarkExpress sorunları

birimivar

🌱Yeni Üye🌱
serhendi
yazıyı düz yaz sonra 90 derece çevir alanını veya - 90 derece yap o zaman dik olur..

teşekkür ederim oldu... birde başlığa yada yazıya gölge nasıl vericem şimdiden teşekkürler... benim problemimi çözdüğünüz için Allahta sizin bütün maddi ve manevi problemlerinizi çözsün... çok teşekkürler...

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
serhendi

teşekkür ederim oldu... birde başlığa yada yazıya gölge nasıl vericem şimdiden teşekkürler... benim problemimi çözdüğünüz için Allahta sizin bütün maddi ve manevi problemlerinizi çözsün... çok teşekkürler...

drop shahow var ordan yapabilirsin gölgelerini

birimivar

🌱Yeni Üye🌱
Alıntı:
serhendi ´isimli üyeden Alıntı

drop shahow var ordan yapabilirsin gölgelerini

beceremedim başlıktaki yazıları seçiyorum drop shahow a giriyorum ama yapamadım

bürüsk

🌱Yeni Üye🌱
kolay gelsin abicim ya ben quarkexpress 8.16 kullanıyorum ama bezier pen tool seçeneği var bu işlem dekupe yapmak için çok işime yarayacak bunun kullanımı hakkında biraz bilgi verebilirmiisn bana şimdiden teşkr ederim abicim

bürüsk

🌱Yeni Üye🌱
abicim bi sorum daha olcak ben 8.16 çalışıyorum gazete tasarımı yapıyorum bazı durumlarda tabanda 2 renk kullanıyorum ama pdy çevirdiğimde sayfada görünen renk orada görünmüyor bunun sebebinide söyleye bilirmiisn? şimdiden çok saol

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
beceremedim başlıktaki yazıları seçiyorum drop shahow a giriyorum ama yapamadım[/QUOTE]

54418083.jpg

https://img40.imageshack.us/i/54418083.jpg/

buradan yapabilirsin...

xpcd

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Quark ve Frehand bitti arkadaşlar ama genede çalışmak isterseniz siz bilirsiniz

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
kolay gelsin abicim ya ben quarkexpress 8.16 kullanıyorum ama bezier pen tool seçeneği var bu işlem dekupe yapmak için çok işime yarayacak bunun kullanımı hakkında biraz bilgi verebilirmiisn bana şimdiden teşkr ederim abicim

abicim bi sorum daha olcak ben 8.16 çalışıyorum gazete tasarımı yapıyorum bazı durumlarda tabanda 2 renk kullanıyorum ama pdy çevirdiğimde sayfada görünen renk orada görünmüyor bunun sebebinide söyleye bilirmiisn? şimdiden çok saol

arkadaşım quarkta dekupe yapmak biraz zorlar bu aracı ve genelde önde arkada etkisi ya da çerçeveden taşırma olarak kullanıyorum. yani profesonel anlamdaki dekupeleri photoshopta yapıp kuarka çekiyorum.. daha sağlıklı oluryor...ama yapmak istersen tabiiki yapabilirsin... bir kaç kullanım ayrıntılar var... resimli anlatmak daha iyi olur ama vaktim olursa yardımcı olurum

tabanda iki renk derken pek bişe anlamadım degradeyi mi soruyorsun... pdf ayarlarını kontrol et normalde degradeyi kullanabiliyorsun ama kuark bazen böyle saçmalayabiliyor... eğer illaki kullanmak istersen yine az önce dediğim gibi photostopta resim olarak yapıp alana çekersen çok daha sağlıklı kullanırsın... benim degradelerimin %80 i çıkıyor bazen çıkmadığı zamanda oluyor.. pdf de görüyorum ama ctp kalıba veya filme döküldüğünde görünmüyor.. biraz araştırayım bakayım...

kolay gelsin iyi calismalar

kilimci77

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba.
Ben yeni üyeyim.
Bir sorunum var, yardımcı olursanız çok sevinirim.
QUARK'ta, metinlerin satır sonlarında heceler hiç olmaması gereken yerlerde kesiliyor.
Bir kaç örnek vereyim.

üz-
erinde

dördü-
ncü

gitmediğ-
ini

Bu sorunun çaresi nedir?

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba.
Ben yeni üyeyim.
Bir sorunum var, yardımcı olursanız çok sevinirim.
QUARK'ta, metinlerin satır sonlarında heceler hiç olmaması gereken yerlerde kesiliyor.
Bir kaç örnek vereyim.

üz-
erinde

dördü-
ncü

gitmediğ-
ini

Bu sorunun çaresi nedir?

merhaba
yazıyı seç komut shift D yap... sağ altta leagune var onu turkish yap...

sonra komut shift F yap H&J var ordaki ayarlarla oyna... ama karakter düzeninden alanı türkçe yapacaksın... o zaman türkçe tireleme oluyor..

kolay gelsin.

hdikbasan

🌱Yeni Üye🌱
ben quarkxpress yeni öğreniyorum. QuarkXpress8 de renkler 4-5 tane felan var bunları nasıl çoğaltabiliriz.

adotek

🏅Acemi Tasarımcı🏅
resim ya da yazı hanesine çift çıtladığımda modifi menüsü geliyor. eskiden hanenin içine girerdi. bir türlü eski ayarına getiremedim. text tool butonuna tıklamadan yazı üzerinde oynama yapamıyorum (quark8)

Hand_Some

🌱Yeni Üye🌱
quark ta çalışırken birden program kapandı ve dosyam klasörden silindi. şimdi dosyayı bulamıyorum hdd de o isimle kaydedilmiş başka dosya da yok. bu sorunu nasıl halledebilirim dosyayı bulmamın bir yolu varmı?

isoli90

🌱Yeni Üye🌱
slm, quarkxpress9 kulanıyorum sorum şu, mesele resim yeri açıyorum ölçü olarak inç gözüküyo bunu mm yada cm yapamazmıyım ? şimdiden çok sağolun

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
slm, quarkxpress9 kulanıyorum sorum şu, mesele resim yeri açıyorum ölçü olarak inç gözüküyo bunu mm yada cm yapamazmıyım ? şimdiden çok sağolun

programın preferences ayarlarından inc i mm yapabilirsin...

bürüsk

🌱Yeni Üye🌱
abi ben quark ta yazıya çerçeve kalınlığı nasıl verilir ve rengi nasıl değiştirilir bana bu konu hakkında bilgi verirsen çok mutlu olurum şimdiden teşkkür ederim

bürüsk

🌱Yeni Üye🌱
slm arkadaşlar ben quark ta yazıya çerçeve nasıl verilir öğrenmek istiorum ve quark kısayolları hakkında biraz bilgi verirseniz sevinirim şimdiden tşkr arkadaşlar

rhinokurt

🌟Usta Tasarımcı🌟
slm arkadaşlar ben quark ta yazıya çerçeve nasıl verilir öğrenmek istiorum ve quark kısayolları hakkında biraz bilgi verirseniz sevinirim şimdiden tşkr arkadaşlar

Yazı alanına ters tıkla modify de yada yazı alanı seçili iken Ctrl+M de...

çıkan kutuda Frame sekmesini seç. Çerçeve ayarları karşına gelir.

Araç kutusundaki simgesine tıklayarak da yazı kutusuna çerçeve verebilirsiniz

Son düzenleme: