Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

QuarkXpress ile PDF nasıl yapılır?Bütün sorularınız ve cevapları

Elipsis

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar pdf için şu yöntem en sağlıklısıdır. İnternetten acrobat 6.0 veya 7.0 professionel programını bulup indiriyoruz. Bu programı bilgisayarımıza kurduğumuz zaman otomatik olarak bir printer oluşturuyor (adobe pdf). Bunu CTRL+P dediğimizde yazıcı olarak seçiyoruz, sonra bunun ppd dosyasını adobe diye seçip özellikler veya settings kısmına girip burada sayfa ayarını yapıp High resulation seçeneğini seçiyoruz. Bu ayar hem siyah beyaz hemde renkli olan dökümanlar için geçerlidir. Sonrada ok tuşuna basıp printere gider gibi gönderiyoruz. Bu aşamada bu pdf dosyasını nereye kayıt edeceğimizi soruyor yerini belirleyim matbaaya veya nereye göndermek istiyorsanız oraya gönderiyoruz.

nizambalta

🌱Yeni Üye🌱
cmyk color çıktısı

arkadaşlar ben Qark 7.2 kulanıyorum benim gazete sayfalarım 12 tane 1 ve 8 renkli ben bu renkli sayfaları nasıl cmyk color olarakar direk Qarktan çıkarta bilirim acil yardım

melsa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba Quark'7,3 de yapmış olduğum dört renk çalışmamı pdf yaptığımda komple yazıları da cmyk yapıyor bu sorunu nasıl çözerim iş film den geri döndü lütfen yardım edin.

tekrar merhaba arkadaşlar sorunumu çözdüm ve sizinle paylaşmak istedim belki aynı sorunu yaşıyanlar vardır. Quark çalışmamı pdf yaparken cmyk'yı seçtiğim için tüm yazıları da dörtrenk olarak algılıyormuş. bunu çözmek için ise pdf yaptığım dosyayı tekrar acrobat'ta açıp beyaz oku alıp yazının üzerine tıklıyorum. daha sonra toggle inspector isimli menüyü açtığımda renkler görünüyor.hepsi rgb görünüyor. toggle global change isimli menüyü açıp soldaki grap fil'i tıkladıktan sonra cmyk renklerinden K'yı 100 diğerlerini sıfır giriyorum ve alttaki bütün belgeye uygula seçeneğini seçiyorum(complete döküment) file ve kaydet . İşlem tamam belgedeki tüm siyahlar artık K=100 Herkese kolay gelsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

demoN

👑Efsanevi Grafiker👑
Merhabalar, Quark’ı yeni yeni öğreniyorum.Menüler hakkında pek bir bilgim yok.Menülerin tam olarak ne işe yaradıklarını açıklama şansınız var mı acaba?

cekinci

🌱Yeni Üye🌱
slm

ben agrobat 6 ile pdf ye çevirdim ama türkçe karakterleri okumuyor nasıl düzeltebilirm acaba

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
Merhabalar, Quark’ı yeni yeni öğreniyorum.Menüler hakkında pek bir bilgim yok.Menülerin tam olarak ne işe yaradıklarını açıklama şansınız var mı acaba?
30-40 TL gibi bir ücretle Eğitim setleri var onlardan temin etmen gerek... Aklına takılanı burdan sorabilirsin..

ben agrobat 6 ile pdf ye çevirdim ama türkçe karakterleri okumuyor nasıl düzeltebilirm acaba

Fontların türkçe font değildir yada yazıcı fontu değildir..
Tüm fontlarda aynı sorunu yapmıyordur..
Quark'ın çalışma sisteminde diğer bazı tasarım programları gibi fontları tanıtmak gerekmiyor. Sistemdeki fontları kendisi görüyor.

ynsnfnm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
quark kaç kullanıyorsun arkadaşım

okguler

🌱Yeni Üye🌱
QuarkXpress 7 ile PDF nasıl yapılır?

:sweating: arkadaşlar, QuarkXpress 7 programında dergi yaptım ama bir sorunum var PDf yapamıyorum.
örnegin,
file > export > loyaut as pdf
Pages> 1-4
pdf style > print - medium quality/medium

bana tam olarak saglıklı bir baskı için QuarkXpress 7 ile PDF nasıl yapılır? anlatabilecek / yazabilecek birisi varmı...

şimdiden okuyan ve yardım etmeye çalışan herkese teşekkürler...

saygılarımla

osman82

🌱Yeni Üye🌱
quarxpress'te pdf yapma

quarkta pdf yapmanın en sağlıklı yolu file-print yaparak ps olarak kaydetmek. Yani sayfayı postcript olarak kaydedip adobe distiller programında press quality seçeneğinde pdf çevirmek gerekiyor. Böylece baskıya hazır hale getirebilirsin.
Bu konunun detaylı anlatımı forumda var. Arama yaptırırsan çabuk bir şekilde sorunun çözümünü kolayca halledebilirisin.
Kolay gelsin

asajans

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar quark sayfalarınızı pdf yapmanın yolu sayfalarınızı eps kadedin kaydettiğiniz
sayfaları acrobat distilirde yaparsanız sorun çıkmaz

asajans

🌱Yeni Üye🌱
acrobat 5.0 yakında rapid yükleyeceğim

okguler

🌱Yeni Üye🌱
Mac Os X de, QuarkXpress 7,5 matbaa için PDF yapma..
arkadaşlar ben sorunu çözdüm sizlerle de paylaşmak istedim..
Elimde 3 tane dergi 21x30 cm ve Tabloit gazete var bunları matbaaya pdf olarak gönderdiğim de sorun yaşıyordum ama artık sorun yokkk

anladığım kadarıyla pdf ekleyemiyoruz.. hemen düzeltiyorum arkaşlar

Son düzenleme:

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
Bir ara bizde zorlanmıştık bu konuda... çözümünü bulduk :) direk Dpf olarak değilde .ps kaydedip distaller'a atıyoruz

okguler

🌱Yeni Üye🌱
Mac Os X de, QuarkXpress 7,5 matbaa için PDF yapma..
arkadaşlar ben sorunu çözdüm sizlerle de paylaşmak istedim..
Elimde 3 tane dergi 21x30 cm ve Tabloit gazete var bunları matbaaya pdf olarak gönderdiğim de sorun yaşıyordum ama artık sorun yokkk

anladığım kadarıyla pdf ekleyemiyoruz.. hemen düzeltiyorum arkaşlar

sevincquarkpdfnasilyapi.jpg

sevincquarkpdfnasilyapiq.jpg

sevincquarkpdfnasilyapia.jpg

bayplastind

🌱Yeni Üye🌱
grafik işi ile ilgili

Firmamızın markasına grafik çalışması yaparmısınız?
(Yazı Karakteri,logo vs.)ilgilenirseniz ücretini ve detayları görüşmek için bayplastind@gmail.com adresime mail yollarsanız memnun olurum.
iyi günler
Beyhan BAYCAR

bayplastind

🌱Yeni Üye🌱
Firmamızın markasına grafik çalışması yaparmısınız?
(Yazı Karakteri,logo vs.)ilgilenirseniz ücretini ve detayları görüşmek için bayplastind@gmail.com adresime mail yollarsanız memnun olurum.
iyi günler
Beyhan BAYCAR

HeReDoT_aLLy

🌱Yeni Üye🌱
ya bu ne biçim iştir ya bir allahın kuluda bunu bilmeyen birileri vardır
diye anlatayım demez mi ya
internette girdiğim heryerde aynı şey....
pdf oluştururken sorun
biz daha pdf yi nasıl oluşturacağımızı bilmiyoruz ki sorun yaşayalım ya

purple_cat

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar meraba uzun zamandır aydınger baskı alıyorduk ve artık ctp'den kalıp alacağız. Pdf ayarlarını bahsettiğiniz gibi yaptım ama türkçe karakter sorunu verdi.

ps yapıp distiller'de de açtım yine aynı karakter sorunu verdi.
Acil yardım lütfen....

ozdimurat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Adobe - Acrobat Distiller işini görür

acrobatlık işi yok arkadaşımın... quark'ın PDF ayarlarından kaynaklanıyor sanırım... yine olmuyorsa... bana gönderebilir ben yardımcı olurum... QUARK kaç versiyonu kullanıyorsun acaba.

bürüsk

🌱Yeni Üye🌱
kardeşş aynı sorun bendede vardıı bende pdf yaptıgım zman resimle ve yazılar açılomıoduu oo bilgisayardan kaynak lanıyorrr bilgisayarına güzel bi formatt attıı yada tarattırr virüsler programın düzgün çalışmasını engelliyorrrr şimdiden başarılarr