Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

reklam ve otobiyografi veya cv

mg87

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.minikayaklar.com
Arkadaşlar, şöyle bir durum var. Bir iş başvurusunda bulunurken cv yazarsınız, edebi yazılarda bunun adı otobiyografiye döner ya. Bunu sizce reklam olarak nasıl görselleştirmeliyim? Ciddi mi, yoksa biraz daha alaycı mı olmalı?
Not: Kullanım zorunluluğu olan program, photoshop

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Tasarımcıysan zaten ne yapsan yeridir..İşin ciddiyetini sen belirlersin..
cv20r.jpg

mg87

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.minikayaklar.com
valla sektöre tam anlamıyla giriş yapmadığım için, herhangi bir ajansa göndermek üzere hazırlanmış bir görsel cv nin ne kadar ciddi olup olmayacağı önemli değil mi, sonuçta bu işle ilgilenen tecrübeli insanlar sizlersiniz? Onun için soruyorum, işin ucunda karşındakini şoke etmek de var, yüzünde bir gülümsemeyle "işe alındın" dediğini duymak da var :)

Çanakkale83

🌱Yeni Üye🌱
Türkiyede olup bu tür şeyleri önemseyen,dikkate alan var mı merak ediyorum. Nette ufak çaplı bir araştırma yapmıştım aylar öncesinde. Biri flashta hareketli resmini koyarak cv hazırlamış ve google'a koymuş günde bilmem kaç tane cevap gelmiş yarısı ciddi firmalarmış yarısı ciddi değilmiş. Bir diğeri en ilginç olan cv'miş. Bir kutu içine kızının ağzından mektup mu mesaj mı ne yazıp koymuş içine değişik süslemelerle birlikte "işte annem benim için iş arıyor onu işe alırsanız şöyle olacak böyle olacak" yazan bir not koymuş. O kişi de işe alınmış. Bunun üzerine uzun zamandır iş arayan biri olarak 3 ayrı çeşitte slayt hazırladım. Kendimi kısa kısa tanıtan fikirlerimin yer aldığı ama uzun uzun yazmadım sıkıcı olmaması için. Bence güzel bir şey olmuştu ama geri dönen olmadı malesef izlediler mi ondan bile şüpheliyim. Ha ben bu slaytı taş çatlasa 3-4 ciddi firmaya göndermişimdir diğer işleri lisede stajda yapıyorduk. Onun da etkisi vardır belkibilmiyorum hala boştayım. Bu sektörün bakış açısı farklı olabilir tabi yine de deneyin aklınıza gelenleri. Umut kalacağına emek kalsın. Başarılar...

onlykorebe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hiç bir patron yüzünde bir gülümsemeyle işe alındın demez :D
Çak görseli gitsin.Benimde görsel cvlerim var.Gören beğeniyor ama iş yok :)