Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Renk değiştirme,yardım!!!

doo

🌱Yeni Üye🌱
Illustrator CS5 de iki ayrı sayfam var.Bu sayfalarda trigromi mavi,kırmızı ve siyah renkde yazılar var.Fakat ben ikinci sayfadaki siyah yazıları seçip silmek istiyorum.Magic Wand Tool ve Select>Same>Fill Color komutları her iki sayfadaki siyah renkleride seçiyor.Ben sadece 2. sayfadaki siyahları seçmek istiyorum.Freehand seçtiğimiz alandaki renkleri seçip silmemizi veya renk değiştirmemizi kolayca sağlıyordu.Cs5 te de böyle bi kolaylık var mı? Bu sorun beni çoğu işlerde zaman kaybıma yol açıyor.Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.Saygılar...

Benzer konular

doo

🌱Yeni Üye🌱
acil yardıma ihtiyacım var arkadaşlar.Bilen varsa lütfen paylaşsın!!!!!!

MONASTERY

👑Efsanevi Grafiker👑
CS5 hiç kullanmadım ama belki rengini değiştirmek istediğiniz sayfadaki öğeleri bir grup yapıp ve sonra bu grubun içine girerek seçimi orada yaparsanız sadece o gruptak öğeler üzerinde işlem yapar.

doo

🌱Yeni Üye🌱
ilgilendiğin için sağol bulut,şuan denedim olmadı yine her iki sayfadaki siyahları seçiyor.Bunun bi kolay yolu olmalı.MUTLAKA...

doo

🌱Yeni Üye🌱
ai'ciler NERDESİNİZ.HELPPPP!!!!!

doo

🌱Yeni Üye🌱
Bu kadar üyeden soruma cevap verebilcek bi arkaş olmadığına üzüldüm açıkcası:(

ferox

🏆Pro Tasarımcı🏆
her iki sayfayı da ayrı layerda oluşturup, daha sonra seçilmesini istemediğin sayfayı kilitleyip select menüsünden same ==> fil color ile halledebilirsin

memetaltin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende feroxun yöntemini kullanıyorum.. her sayfayı farklı layer a al. rengin değişmesini istemediğin sayfaları kilitle. freehanddeki gibi, yalnızca bu dökumandaki renkleri seç-değiştir diye bir seçenek yok maalesef

ogni

🌱Yeni Üye🌱
değismesini istemediğin öğeleri seç Object menüsünden Hide, selection, cmd+H komutunu ver. Yani istemediğin öğelerin seçimini gizlemiş, olacaksın. Sonra değismesini istediklerini değistirip gizlediğin öğeleri Object menüsünden Select All komutuyla tekrar görünür kılarsın. Böylece gizlediklerin değismemis olur.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Veya seçmek istediğin sayfa dışındakileri kilitle ctrl + 2 sonra select same color dan işlemini yap. İşlemin bitince de ctrl + alt + 2 ile kilitli olan sayfalarını tekrar aç ?

starcraft99

🌱Yeni Üye🌱
renk değiştirme

Beyler Bu Kadar Uğraşmanıza Gerek Yok. Kendinizi Bu Kadar Yormayın.
Renk Seçemek İstediğin Alanı Freehandeki Gibi Selection la Find'den Buluyorsan. Buradada Aynı Şekilde Seçili Yapıp Grupla, Daha Sonra Bu Guruba Çift Tıkla ve rengini Seç Bu Kadar Basit.

phebus

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.gorselkanit.com
Renkleri değiştireceğiniz grubu seçtikten sonra, Edit menüsü içerisinde Edit Colors sekmesini üzerinde Recolor Artwork seçtiğinizde gelen pencerede dosyadaki renkler belirecektir. Değiştirmek istediğiniz renk neyse seçip yeni renk değerlerini belirleyebilirsiniz. Bütün kullanılan farklı rekleri istenilen renklere kolayca dönüştürebilirsiniz.