Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Renk Seçimi

Loustin

🌱Yeni Üye🌱
herkeze merhaba
eklediğim resimde gördüğünüz gibi freehandda çizdim fakat baskıya vermem için renk renk ayırmam gerekiyor bunu freehandda nasıl yapabilirim bir de yine freehand de aynı iş üzerine soruyorum bi kare oluşturdum ve içine renk verdim içine girmesi gereken çizimi koydum fakat karenin dışında kalan kısımları silemedim onu nasıl silebilirim yardımcı olursanız sevinirim bayağıdır takıldım bu konuya :) herkeze iyi günler diler Sağlıcakla..
11059.jpg

Benzer konular

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
2. sorunun cevabı
çizdiğinizin objeyi Edit>Cut yapıp, içine girecek kareyi seçip Edit>Paste Inside seçiyoruz.

Loustin

🌱Yeni Üye🌱
İlk soruyu pek anlayamadım açıkçası.

Tekrar içinden çıkartmak için de Edit>Cut Contents seçiyoruz.

ilk sorumu açayım biraz daha mesela 3 renk olarak çizdim sonra onları çoğaltarak
istenın metre boyunca devam ettirdim ve onları grupladım şimdi onları renk renk ayırmak istiyorum inş. daha anlaşılır hale gelmişdir sorum teşekkürler ilgilendiğin için.

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
ilk sorumu açayım biraz daha mesela 3 renk olarak çizdim sonra onları çoğaltarak
istenın metre boyunca devam ettirdim ve onları grupladım şimdi onları renk renk ayırmak istiyorum inş. daha anlaşılır hale gelmişdir sorum teşekkürler ilgilendiğin için.

3 renk derken renkleri rgb kullandınız da cmyk mı yapmanı istiyorlar.

Loustin

🌱Yeni Üye🌱
yok zaten cmyk yapdım renkleri sadece bu yapyığım çizimi renk renk ayırmam gerekiyor siyah ayrı kırmızı ayrı mavi ayrı anlatabildim mi :)

bahadır

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende pek anlayamadım... bence sorunu şekillerin bir görseliyle destekle... bizde görmüş olalım şekillerini renklerini... vs..

Loustin

🌱Yeni Üye🌱
şekil yukarıda gördüğünüz işde çizdim rengini verdim bütün haliyle karşınızda istediğim şey bu gördüğünüz renkleri tek tek ayırmak nasıl Ps de kanallara renkleri ayırıyoruz onun gibi bişey yani.
Birde ben bu edit>cut dedikten sonra içine alacak olan nesneyi seçiyorum fakat tekrar edit tıkladığımda paste inside felan yazmıyor

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Edit>Cut yaptıktan sonra içine kopyalanacak öbjeyi (kare vs) seçip ondan sonra Cut Contents yapıyorsunuz.

Loustin

🌱Yeni Üye🌱
tamamdır çözdüm olayı içine girecek olan nesneleri seçmeden önce joinlemek(Ctrl+J) gerekiyormuş. teşekkürler yardımlarınız için

nsacar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Renk ayrımı derken siz bu renkleri ayrı ayrı mı bastıracaksınız yoksa bildiğimiz renk ayrımından mı bahsediyorsunuz? Matbaa mı bu şekilde istedi sizden?