Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Resim üzerindeki kağıt desenini kaybetme

marol

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Elimde renklendirilmesi istenen bir resim var. Renklendirme konusunda bir problemim yok. Fakat resim hem eski hemde fantazi kağıdında bir resim. Scan ettiğimde resim üzerinde kağıdın desenleri beliriyor ve ben bu desenleri kaybetmek istiyorum. Blur ile buğulandırıp kaybetmek istediğimde resmin üzerindeki mimikler kayboluyor ve hayalet gibi duruyor. Resme fazla zarar vermeden resim üzerindeki kağıt desenini nasıl kaybedebilirim ???

vedfux

🌟Usta Tasarımcı🌟
resimden bir örnek görebilseydik iyi olurdu..?

rhinokurt

🌟Usta Tasarımcı🌟
Elimde renklendirilmesi istenen bir resim var. Renklendirme konusunda bir problemim yok. Fakat resim hem eski hemde fantazi kağıdında bir resim. Scan ettiğimde resim üzerinde kağıdın desenleri beliriyor ve ben bu desenleri kaybetmek istiyorum. Blur ile buğulandırıp kaybetmek istediğimde resmin üzerindeki mimikler kayboluyor ve hayalet gibi duruyor. Resme fazla zarar vermeden resim üzerindeki kağıt desenini nasıl kaybedebilirim ???

Resmi 45 derece açıyla çevirip tara. Bazen işe yarıyor.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

Renklendirme yapabiliyorsanız, görsel üzerindeki desenleride stamp, spot healing, blur, smudge, burn, sponge, dodge tools ile temizlenebileceğini hatırlamanız gerekirdi?

En basitinden stamp ile doku yenileyin. %400 - %600 ideal çalışma alanıdır.

marol

🏅Acemi Tasarımcı🏅
resim bu ve bi tane daha var buna benzer.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Eğer açılı taramak işe yaramazsa parça parça renklendirebilirsiniz. Palto en kolay renkte seçip siyaha boyarsınız biraz noise eklersiniz aynı görüntü olur. Türbanı ayrı seçer beyaz renkte aynı işlemleri yaparsınız resmi dekupe edip arka planı silersiniz ve nette duvar texture diye küçük bir aramayla aynı resmi bulabilirsniz bu şekilde arkaplan da temizlenmiş olur. Yüz kısmı belki biraz uğraştırabilir oradada temiz bir bölge bulup stamp tool ile temizleyebilirsiniz. Anlatırken zor gibi görünebilir ama 20-25 dk içerisinde tamamlanabilir ...

marol

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yardımlarınız için teşekkürler söylediklerinizi denicem.

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
tarama iş baştan sakat. Birde digital fotografmaknası ile 50mm de netlik ayarının iyi yaparak tam cepheden çekerek deneme yap.

marol

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tarama işini denedim fena sonuçlar almadım. birazda photoshopta fln düzenledim e daha ne olsn