Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

resmi neden ufak gösteriyor içeri çektigimde

grafitim

🌱Yeni Üye🌱
iyi çalışmalar
şuan dergi hazırlıyorum ve burda yarım sayfa kullanmak üzere bir resim içeri çekiyorum resim 32bit+43 mb+ vs... ama indesign içine çektigimde resmi tam orjinal boyutta açmıyor bundan öncekileri tam boyutunda açıyordu ama ne olduysa bu resimden sonrasını ufak boyutlarda açıyor bunu düzeltmenin bir yolu yöntemi varmıdır....

Benzer konular

carygrant

🌱Yeni Üye🌱
Ufak boyutta açıyor dediğiniz görüntü kalitesi olarak mı düşük açılıyor. Eğer öyleyse performans için görünmesi öyle ayarlanmış olabilir.

Resme sağ tıklayıp Display Performance sekmesinden High Quality Display'i seçin, böylece gerçek kalitesini görmüş olursunuz. Bu şekilde kalmasının da bir sorunu olmaz pdf de düzgün çıkar.

Umarım doğru anlamışımdır sorunu.

serkanbens

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Eğer resim belirttiğiniz alan içerisinde açılmıyor ise de resmi hangi ebatta çekmek istiyorsanız ölçüleriyle rectangle açın tıklayıp cmd+d den seçim yapın.

grafitim

🌱Yeni Üye🌱
file>place..
deyip resmi import ediyoruz ya imleçle herhangi bir yere tıkladıgımızda resmi oraya bırakıyorya hahh ondan bahsediyorum ufak olarak çekiyor diye normalde Display Performance sekmesinden High Quality Display deyince ki zaten öyle çalışıyorum makinemde ram var birazcık :)) sorunsuzca tertemiz gösteriyor görüntü olarak ....
ama resim için belirledigim alanca açmayı denememiştim birazdan onuda deniyecegim bakim...

teşekkür ederim..